Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ady, posibil sa nu treaca prea curand, posibil ca asa sa se manifeste raurile de prim trimestru la tine. Eu tot primul trimestru asteptam greturile, dupa ce am inaintat in sarcina mi-am dat seama ca de fapt aveam o stare de rau permanent. Cand am scapat de ele am realizat ce bine e. Dar eu nebuna si in cautare de simptome credeam ca trebuie sa te tavalesti pe jos si sa versi intr-una.
Acum e si groaznic de cald...cred ca senzatiile sunt intensificate.
Ah, si felicitari pt eco de buburuzi.
Eu niciodata nu i-am vazut mai rar de doua saptamani, eram la limita cu rabdarea. M-am dus si la 10 zile, i-am vazut si mai des cand cu cerclajul. Mie mi-era o teama de numa' inainte de eco, si acum am emotii, insa e bine ca ii simt sj nu mai sunt chiar crizata.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza cu intarziere. Eu dorm f prost iar in dimineata asta miroase toata casa de la subsol caci s-a facut deratizare si sunt complet intoxicata

Si eu am avut probleme cu tinta in borcanel iar epilatul a fost o aventura totala. L-am pus pe Lucian sa ma aranjeze si ne-a luat 30 de min cand el, cand eu cu oglinda Lui parca ii era mila de dansa

Ady si tu cu raul la stomac? Este un simptom de trim 3? Yasmi cum s-o mai fi simtind cu stomacul?

Mi-au venit toate comenzile: salteaua, produse de ingrijire bb, prosoape organice si cateva jucarii. A ramas caruciorul sa vina pe sapt viitoare si mai am cateva maruntisuri.



+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetelor pup burticile , ma bucur ca sunteti toate bine.
Eu va citesc din umbra, am considerat ca e mai bine sa nu mai postez ; nu stiu daca povestile mele sumbre isi au locul aici, m-am gandit ca poate deranjeaza unele persoane; ar fi de inteles.
Oricum nu am vesti. Viena a zis pas, mi-au spus sa ma indrept spre Belgia. amniocenteza va fi urmatorul pas. Nu stim inca daca in Ro sau Belgia. cam atat despre mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

adijope mine nu ma deranjeaza dc postezi macar asa iei o gura de aer....ma rog ptr tine si bebeii tai sa gasiiti calea cea buna...

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Adjo, daca simti ca iti poti deschide sufletul si poti gasi alinare aici, si eu te astept oricand
Un gand bun si o rugaciune pt voi, sa gasiti solutia pt toate problemele aparute


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, am vazut ca inca nu esti hotarata cu cine sa nasti. La sanador pana cand te poti hotari ce si cum?



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Adijo nici pe mine nu ma deranjeaza sa ne povestesti daca asta t-ar face sa te simti mai bine.
Pe mine ma cam doaare burta. Nu sunt contractii ci dureri surde chiar intepaturi mai mult pe partea dreapta a burtii. Tudor nu se mai opreste din lovituri si ma intreb daca este de la el saue altceva. Am luat pe la 2 un no spa forte si durerile s-au diminuat. Oare sa pun si un scrobutil? E prea devreme?

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, eu folosesc uscosin din s 7, dupa cerclaj il pun in fiecare seara.
Din cate stiu e cam acelasi lucru cu scobutilul.De ce intrebi daca e devreme, iti e reama sa nu se obisnuiasca corpul cu el sau...?
Eu deocamdata nu ma prind daca am contractii sau nu, sapt trecuta la control dr cica nu am, ca se vede si din fluxurile bune pe artere. De durut nu ma doare nimik.
Mie imi face valuri nazdravanul de jos, imi arde cate una de nici nu stiu cum sa reactionez, cred ca vezica o loveste, iar uneori din pacate ma inteapa in col, asta chiar ma ingrijoreaza.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

la 2 am luat no spa forte si acum e 4.30. Nu ma tin de burta de durere dar eu o sesizez si nu ma simt confortabil cu ele.

+ 24 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anne, daca ai uscosin in casa nu ezita, te lasa f repede.

Eu pe la 7 sapt aveam frecvent dureri de b.urta, dar ca la cm, nu asa insesizabile. Dr mea mi l-a recomandat atunci si a devenit parte integrnta in meniul zilnic.

Un alt nospa nu isi are sensul asa rapid.

Mai poti bea apa, cica face bine. Ia-o pe incercate, ca asa iti dai si seamace are efect.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput