Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (71)

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IoanaSgemeni spune:

Pfffiiiih, nu s-a postat ce am pus. Reiau :D

@Diancic, bine ai venit! Da, de acord cu Ralu. Nici eu nu am facut cerclaj, dar doctora m-a prevenit ca daca e nevoie, facem. Colul in schimb a fost inchis si lung, asa cum zice si mmamarutza. Este in functie de riscul calculat de medic, de starea ta si a bobitzelor.

@mmamaruta si Anna - da, e incurajator ce scrieti :) Noi nu o sa avem prea mare ajutor, ne gandim eventual la o bona pentru 2-3 ore pe zi pentru treburi pe care nu mai apucam sa le facem. Asta ca sa fim putin mai limpezi la mansarda si sa ne ocupam si de noi. Dar in orice caz, tare vrem si iesiri din ambele categorii. Suntem activi, de la calatorii pe munte (inclusiv in luna 4 am facut un traseu usurel Azuga-Busteni) la snowboard si vizitat orase si locuri si oameni. Ne planuim sa ii facem si pe cei 2 brotaci neste oameni curiosi si plimbareti :D si prinde bine sa stiica se poate!

@Brigit - ma bucur ca te-ai mai linistit putin, o vizita la medic mai clarifica ce e de facut. Macar e stabila situatia si posibil cu odihna sa iti revii chiar bine. Tin pumnii! Repaos cu folos si col lung si inchis iti doresc!

Cumparaturi - nu am facut nici eu pana saptamana asta. Am inceput sa primim multe de la prieteni :) Inclusiv colegele de serv drept cado ca plec in concediu, m-au intrebat ce imi trebuie si au luat saci de dormit, pelincute de bumbac, carusel, etc.

Noi am ales cee necesar, util, o parte le luam acum la 30s, pentru altele ne uitam impreuna si vom da comanda dupa ce nasc. Pt carucior sunt in dubii, mi-a placut de la Mothercare unul care te lasa sa ii pozitionezi si fata in fata pe cei 2, pentru socializare :) Dar e scump. Probabil ca landou nu vom lua, vedem.Mai cochetez cu luat sling sau manduca, inca sunt indecisa.

@Sugubina - foarte utile informatiile despre hranit, o sa revin cu cateva intrebari pe maine ;)

Va pup, enjoy seara asta mai racoroasa :D si sa ne recitim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Anne, parca ai scris si aici cand alegeai carutu, saltelele si altele, imi aminetsc si acum ca atatea cate citisem, deja visam noaptea saltelute, caruturi si de toate

Mmammarutza , Ralu_mv, cred ca ai luat/iei utrogestan in schimb, nu? Pe mine m-a anuntat doctorul la ultima consultatie ca voi lua utrogestan mult timp de acu incolo, fiind sarcina gemelara, nu ma deranjeaza, doar sa fie bine bebicii



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IoanaSgemeni

Pfffiiiih, nu s-a postat ce am pus. Reiau :D





Bun venit pe forum!

Nu e nevoie sa reiei, doar sa ai putina rabdare. Primele 12-15 mesaje sunt moderate, deci trebuie sa le vada si sa le aprobe un moderator inainte de a aparea pe forum.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Diancic, iarasi eu sunt un caz izolat cred . Eu nu mai iau Utrogestan de la 11-12 s (am luat crinone de fapt atunci). Daca se va intampla ceva, e posibil sa iau, dar momentan sunt doar cu ale mele.

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
21+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Ioana,abia acum am vazut mesajele tale,intr-adevar,doctorul stie mai bine,dar mi-i frica ca in acele 3 sapt intre consultatii sa se scurteze colul mult si sa fie prea tarziu pt cerclaj. Ma bazez pe faptul ca as avea dureri mari daca ar fi ceva in neregula si corpul meu imi va transmite daca ceva nu ar fi bine...
Ralu, chiar esti un caz izolat, Doamne ajuta sa o tii tot asa pana la 37 sapt minim

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaSgemeni spune:

@Laura25, multumesc. Nu ma prindeam dece nu apare. Am cautat optiunea de delete - pot sterge eu una din postari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Neatza,

Ioana, mai scrie 2 - 3 mesaje ca sa scapi de moderare si sa iti vedem mesajele in timp real.

Brigiiiit, cum te simti? Cum ai dormit?

La noi a plouat aseara si a scazut si temperatura. Am vizitat toalet des dar macar adormeam imediat la loc si nu m-am mai foit. La voi cum este vremea?

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neatzaaa!
Si la noi a plouat, s-a racorit atmoasfera. Din pacate nu am legat mai mult de o ora de somn, intepaturile au continuat.
Am recoltat iar urocultura si sumar de urina, cat am asteptat sa se faca orele de recoltare am crezut ca imi pocneste vezica.
Investigam si pista asta, desi acu 2 sapt urocultura a ie#351;it curata.
Bine, dr e convinsa ca mai degraba apasa baietelul pe vezica si se intind ligamentele. Dar ce sa faci cu paranoia.
apropo, voi cum va pute#355;i descrie durerile de intindere uter ligamente?
Eu pana la episodul asta ziceam ca se īntāmpla asta cand aveam senza#355;ia de presiune sub burtica, de regula sub toata burtica, nu doar stānga dreapta.

Acum simt diferit, doare doar pe centru, pe linia migra. Scurt, 10 seec, destul de puternic. Burtica nu se intareste deloc.

Diacriticele pe site- ul asta ma enerveaza rau, īncerc sa scot din ele dar si telefonul asta se incapataneaza sa le puna la loc



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

brigit, asta vreiam si eu sa te intreb "cum simti durerile" caci eu nu stiu daca am dureri de ligamente. Eu sigur am contractii jos si le pot ientifica usor. Ieri am avut, cred, o contractie sus langa stomac, E posibil? A aparut senzatia de presiune, s-a intarit burta dar doar sub stomac. Asa sus sa apara contractii sau era capul lui Tudor? Apoi mai am dureri surde, pe linia transversala sub buric. Dar tu zici ca o ai pe mijloc.
Aseara ma gandeam daca inaltimea are vreo relevanta. Cat esti de intalta Brigit? Eu am 173 si 117 cm in burta. Ma asteptam sa apara dureri de spate la ce burtica am, dar inca rasuflu usurata ca nu au aparut.
Esti tot dopata in dimineata asta? Nu ai obervat nicio diminuare a durerii?

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

uite o poza pt tine http://www.realistic-reborn-dolls.com/reborn-baby-twins-kate-and-kyle.html

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput