*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns estyanda1 spune:

Ginye55 , eu lucrez in invatamant si pot sa-ti spun sigur ca la gradi NU se bile negre; cu atat mai putin pe frunte sau pe mana. Mai ales cu marker negru.
E revoltator! Nu s-au terminat metodele. Exista atatea metode de evidentiere pozitive!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Flori, revoltator este putin spus.Este imposibil sa poti accepta asa ceva.Nu numai in gradinita, dar nici in scoala nu este normal sa se foloseasca astfel de metode.
Ce fac ei acolo este o etichetare, interzisa de bunul simt si mai ales de lege.Daca educatoarea aia idioata nu este constienta de repercursiunile unei asemenea etichetari asupra psihicului unui copil in plina dezvoltare, atunci ar trebui sa fi tu ...si sa iei atitudine.Este o metoda de stigmatizare, de umilire in pubilc...cum vrei sa ii spui tu, dar lucrurile nu pot ramane asa.Trebuie sa ai o discutie serioasa cu educatoarea, directoarea etc.
Eu in locul tau as sterge ce ele pe jos si le-as scrie pe frunte cu marker-ul "sunt o vaca idioata "
Ptiu, nu mi-o lua in nume de rau, dar m-am umplut de draci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani drag cozonacel Man-Dat Christian de Cata_Myky.
Mai stie cineva de mamica Cata?


Scuza-ma, dar eu nu imi aduc aminte de tine estyanda1. Ai avut alt pseudonim aici pe forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani tuturor cozonaceilor aniversati zilele acestea! Am fost plecata in weekend si nu am putut intra pe net...

Sa stiti ca si eu intru aproape zilnic aici si ma bucur ca acum, cand am intrat dupa mai multe zile, am gasit aproape 3 pagini noi

Monica, foarte urat ce s-a intamplat!

Otilia, imi si imaginez cum e cu mandrele tale! M-am interesat si la gradi si acolo, intr-adevar, se imbraca-dezbraca aproape singuri... acasa se alinta si nu prea vor, doar daca insist... deci trebuie sa insist in continuare, ca nu merge cu exemplul nostru...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Estyanda, Raluca sunt perfect de acord cu voi. Situatia nu va ramane asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani! Eva de Mirtha,
Sa ai parte de tot ce iti doresti, sa fii sanatoasa si sa ii incanti pe parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eva, multa sanatate si noroc in viata!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

06.octombrie Cristina Ecaterina de Vrajitoarea
10 octombrie - Remus de Anes
12 octombrie - Eduard Stefan de Ginye55
13 octombrie - Damian de Leeloo5979
16 octombrie - Man-Dat Christian de Cata_Myky
17 octombrie - Eva de Mirtha

LA MULTI ANI!!! sa fiti sanatosi, iubiti si fericiti
nu pot sa cred ce mari au crescut copilasii

ginye
rusine asa ceva nu se poate tolera, eu una stiu clar ca acest tip de pedeapsa a fost scos intrucat traumatizeaza psihic copilul. ca tip de pedeapsa este de ex: intonarea unui cantecel si in nici un caz bulinele
corina LA MULTI ANI! lui Patrick sa creasca mare si sanatos
si tie sa iti fie de bine "tunarea"

va pup si va imbratisez pe toate .
stau foarte prost la gestionarea timpului, da le rezolvam pe toate usor, usor


stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

La multi ani pentru Eva de Mirtha!
Si tuturor sarbatoritilor din zilele acestea, daca nu mai apuc sa intru!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani, Eva! Mi-e dor de Mirtha si de multe alte fete :) Imi amintesc acum 4 ani ce frenetica era odiseea...

Apropo de 4 ani, noi de la 1 ianuarie cam intram la alt capitol, nu? Adica iesim de la scutece...

Mergi la inceput