Strugurasi de Sept-Oct 2011 *62*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza.
vreau eu o cafea ca astept sa se usuce pe jos :D

multumesc tuturor pentru felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Dani a luat o viroza de la noi si e tare moale si suparat. Are 38.8. Ma bucur ca inca mai am lapte. Am fugit sa ii fac ceva usor de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Lali vreau si eu o cafea asa mai la amiaza.
Fetelor imi pare rau ca nu reusesc sa intru mai des, dar timpul e nemilos cu mine nici nu imi dau seama cand trec zilele. Maine am multa treaba la scarbici, dar marti sigur imi fac timp sa pun cateva poze cu printesa mea.
Lali nu stiu cand o sa reusim sa ne vedem ca serviciul meu nu e in cta si acum stam aici numai in weekend care trece asa de repede.
Amalia este bine, plina de energie toata ziua, merge in patru labe se ridica peste tot in picioare dar daca o iau de manute sa o tin sa faca pasi se pune imediat in fund, nu e pregatita inca asa ca o las, de mancat nu prea mai mananca decat cam 50 gr de fructe si 100 de legume, ea manca mai bine dar probabil caldura asta e de vina sau dintisorii care nu ne mai ies o data, deja incep sa cred ca zana maseluta face misto de noi si doar ne chinuie:)
Mihaela multa sanatate puiutului tau sa ii treaca repede viroza, eu ma gandeam sa ii dau de acum o data pe saptamana osccilococilum(nu stiu daca am scris bine) o sa vb si cu dr, mi-a zis o prietena ca i-a dat asa fetitei si are un an si 3 luni si nu a racit niciodata.
Zubi mai merge ayu? Ca stiam ca el a fost primul struguras care a mers.
Pupici la toti copilasii dragalasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Neatza si de la noi!
Azi mergem tot familionul sa o ducem pe Mirunica in tabara, la vreo 30 km de Vilnius. Are emotii:)
Asta mica era asa agitata aseara, ca m-am dus cu ea la somn de trei ori, pana la urma a adormit-o tati leganata in scoica. Mai nou se trezeste dimineata inaintea mea si imi da si mie trezirea, imi pune mana pe fata. Cateodata ii dau sa manance si adoarme la loc.
Ne ridicam si noi in patru labe, ne cam sclifosim la mancare, dar salivam la tot ce mananca cei din jur. Niciun dinte. Nu sunt fana zana maselutza si nu prea o sa auda povesti cu zane de la mine:) cum zicea si Badea, sunt niste lenese ipocrite....ca si personaje, nu au ce cauta in imaginarul nui copil din vremurile noastre

M- a apucat de dimineata vorbaraia... De ciuda ca ma doare rau un picior (talpa) si nu mai pot alerga.

Va pupicesc, o zi cu spor si o saptamana reusita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatzaaa

ne pregatim sa iesim afara noi

Lali f tare..tu te intlalnesti cu toti strugurasii in vara asta
Mihaela, eu cred ca iti faci griji degeaba
fugim afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Multumesc oana si zubi, azi e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata strugurime!!!

Am intrat sa va salut din casa noua Noi ne-am mutat de o saptamana si ceva si e tare bine!

Imi cer scuze ca nu am mai intrat sa citesc si nici nu am mai scris dar va spun sincer timpul zboara efectiv... am atatea de facut incat seara abia astept sa ma pun in pat, nu-mi mai arde de net...

Vreau sa va urez concediu placut celor care mergeti si sa va fie de bine concediul daca deja ati fost!

Noi am zis pas anul asta la concediu cel putin pana in sept-oct zic eu.

Danny e foarte bine, creste si progreseaza pe zi ce trece. Sta sprijinit doar intr-o manuta si se lasa asa frumos jos e un scump (cra cra ) Are o casuta in care trebuie sa pun obiecte prin diferite forme si se joaca asa frumos cu ea... bine nu stie sa intoarca el casuta pt fiecare forma dar daca o intorc eu el pune obiectele in casuta

Noi nu avem inca dinti... mai sunt strugurasi fara dinti?

Saptamana aceasta trebuie sa ne mai vina mobila deci ar trebui sa termin cu pusul in dulapuri asa ca sper sa saptamana viitoare sa intru mai des.

La multi ani pentru Seidana si pentru Hayat! Sa fiti sanatoase si aveti parte de multe bucurii alaturi de strugurasi!

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Fetelor, ati vazut prognoza meteo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna seara!

In primul rand , va multumesc tuturor pentru urari. Chiar ma intrebam daca o sa isi aminteasca cineva....pana acum , mama era primacare ma felicita....insa anul acesta este prima data cand lipseste de langa mine. Rememoram zilele trecute , ziua mea de anul trecut, cand mama a venit in Bucuresti insotita de tata, la miezul noptii, sa ma surprinda...si cum dimineata cand am deschis forumul , sa gasesc , pe numarate, vreo 20-25 de urari de La multi ani! de la voi. A fost cea mai frumoasa zi de nastere pe care am avut-o.Pentru momente ca acestea va iubesc atat de tare.

In ultima vreme am lipsit motivat. Am avut casa intoarsa pe dos, pentru ca am redecorat-o , astfel incat Razvan sa aiba mai mult spatiu de explorat si lipsit de pericole sau obstacole care l-ar putea rani. N-am avut internet, colac peste pupaza, mi s-a stricat si Tv-ul, numai bine sa nu ma retina nimic de la curatenie.

Razvan a inceput sa faca tot mai multe lucruri noi, insa de vreo 2 saptamani , imi cam refuza piureurile, ar manca numai laptic si ar bea apa. Cred ca e din cauza caldurii excesive de zilele astea.Si doarme foarte rau si foarte greu. Ne-a terminat de oboseala si pe mine si pe sot. Are niste ore de somn aproape imposibile. Il apuca somnul pe la 7-8 seara. Doarme cate 1 ora si apoi pana pe la 12:30-1:00 noaptea, ioc somn. Trezirea o are la 3:30-4:00 dimineata.... Daca nu il iau langa mine in pat , imediat ce se maraie, ma tine treaza pana pe la 5:30-6:00, altfel doarme pana aproape de 9.

Asa ca legat e meniul zilei....eu nu prea am ce sa zic. Doar ca astazi, de exemplu, i-am dat piure de morcov+patrunjel+ceapa verde+rosie+carne de vitel+2 picaturi de ulei de floarea soarelui si imediat dupa 1/2 de banana , toate pasate mai maricel.Cele facute fin, nu le mai accepta...le scuipa...sau imi arunca lingurita din mana sau in cel mai rau caz..se face ca tuseste , pana il apuca un stranut de-ala zdravan care imi arunca tot piureul pe fata , scaun, podea, dulap, etc....

Are o personalitate extraordinara si este foarte tatos in ultima vreme, eu fiind perceputa ca "the bad guy".

Nanna bine ca e Inez mai bine si ma bucur ca pana la urma am reusit sa si vorbim.

Lali ....lucky you....vezi pe toata lumea.... Pe unde esti?

Kora mi-a ratacit azi Razvan telefonul printre perne si nu l-am auzit....Pot sa te sun maine? Ati venit pe acasa?

Sei cum ati ajuns acasa?

Jade n-am apucat sa iti raspund la sms. Multumesc mult pentru urari pentru faptul ca te-ai gandit la mine. N-am abvut timp nici sa respir zilele astea. Nu apucam nici sa beau apa, noroc cu sotul care alerga cu sticla dupa mine prin casa...sa nu cumva sa ma deshidratez...(ca imi vazuse un pic buzele uscate).Va pup si poate reusim intr-o zi sa si stam la povesti la telefon.


As mai avea de zis multe, dar ma striga sotul sa merg sa il culc pe Razvan, ca el nu mai face fata.
Noapte buna. tuturor.




_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Buna fetelor!

mi-a fost tare dor de voi! concediul a fost fff frumos si plin de peripetii.inceputul a fost unul dezastros la propriu.. la calimanesti ne-au furat leptopul unul din angajatii hotelului din sala de conferinte cu usa inchisa.nu s-a recuperat cerceteaza politia romana. apoi seara iancu a vomitat toata noaptea si a avut si febra. mai aveam putun si plangeam.deja vb cu cine sa se duca la bulgari in locul nostru. am plecat tinta la bucuresti unde am fost la spital duminica fiind. am stat la o coada infernala si mi s-a spus ca nu se stie de la ce e trebuie asteptat sa mai apara un simtom. personalul a fost ok. dar volumul de munca pe care il au e imens. deci i-am dat lui iancu nurofen.si i-am pus comprese sa scad febra si dimineata am plecat la mare. cu gandul ca gasesc doctori ai acolo.de atunci iancu nu a mai facut nimic dar avem o mandrie de dintisor. noua noastra porecla e colt alb.
in rest la mare vreme super, conditii ok. ne- am bronzat si ne-am distrat. iancu nu a vrut sa puna gura pe borcanele. a mancat diar cereale si fructe. nici iaurt nu a vrut.

incerc sa citesc din urma.
scuzati greselile scriu de pe tel, sper sa ajung azi sa imi cumpar laptop ca sunt moarta fara el.
va pup dulce

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput