Strugurasi de Sept-Oct 2011 *62*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetelor!

Camady - asta este? http://www.casa-alex.ro/index.php. Mi eimi place, sunt de acord. Putem stabili pentru orice we, dar as prefera undeva la jumatatea lunii august. La inceputul lui august trebuie sa ne mutam si banuiesc ca va fi nebunie cel putin o saptamana.
Fetelor, care va inscrieti pentru intalnire?

Alex - nu mai este cazul . S-a intors Miruna din tabara? Cum a fost?

Camady - parca si Razvan a fost in tabara vara asta, asa-i?

Indra a fost f incantata de tabara, a fost foarte educativa si ma felicit ca am trimis-o.

Sei - poate vom face noi un concediu prin tara si ajungem si la Cluj, Eu nu am fost niciodata, deci ar cam fi cazul.

Fetelor, care aveti cuptor cu plita incorporabile, de care aveti si ce parere aveti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagici!


Bunny,m-am tot gandit la voi de cand am citit , imi pare rau pentru degetul sotului tau,si daca ar fi in puterea cerceilor mei sa ii ia durerea as face cate perechi ar fi nevoie ca sa ii creasca degetul la loc ! Mititelul de Dani,a fost afectat .

Jade , si eu ca si Sei , m-am tot uitat la pozele cu T ,si imi pare fotomodelul masculin al odiseei! Si mai era un baietel ,si nu mai stiu care era,cu poze facute profesionist. O sa mai vizionez odata pozele ! Si mai sunt si ale luji Alaynei care imi plac mult! De fapt imi plac tare toti strugurasii! Fiecare are ceva special.

Alayna,mereu va vad pozele pe fb ,cred ca Noura are cel mai lung par dintre strugurasi,nu? Cum mai e cu papa?

Kora,da ,la Modern merg, ca ajung cu un singur traseu si e apa mica pana la geamandura ! Acolo mergeti si voi? Vai ce perioada aglomerata o sa fie dupa 15 iulie! Veniti voi, pe 19 vine o matusa ,pe 21 botezul surioarei mici , pe 28 vine o mamica de buburuza (ea vine la mine acasa) si cu ea voi mergte la o alta mamica de buburuza ,la care mai vine o mamica de buburuza , deci vom fi 4 !

Alex ,referitor la crescutul baietelului ca pe baietei si al fetitelor ca pe fetite.nu mai stiu ce scria articolul ,dar eu ii cresc stiind ca sunt diferiti, ca se pot juca foarte bine si Paul cu papusi si Teodora cu masini , albastrul nu este numai pentru baieti, rozul nu este numai pentru fete,dar rochita este numai pentru fete,de exemplu. Copiii mei sunt print si printesa pentru ca in familia mea,compusa din eu,ei si sotul meu ,ei doi sunt cei mai importanti, sunt printii nostri. Incerc pe cat posibil sa imi schimb comportamentul si sa ma invat sa fiu cum as vrea sa creasca si ei. Adica sa respecte oamenii din jur,sa ii accepte daca sunt diferiti,sa nu se injoseasca si nici sa nu injoseasca pe nimeni.


Klau,, eu pe Paul l-am pus devreme la olita,dar pentru ca avea ora fixa de kk. Atunci cand i-au iesit caninii si-a dereglat programul,si pentru ca l-a usturat fundul nu a mai vrut olita. Am scos-o la iveala aproape de doi ani,dar ca pe obiect de joaca. La 2 ani si 3 luni,brusc,a constientizat ca se poate abtine si ca pampers ar trebui sa poarte doar Teodora. De atunci nu a mai vrut,nici ziua nici noaptea, si a inceput sa ceara la olita sau la wc. Pana atunci nici nu spunea cuvintele pipi si caca.

Michella ,s-a mai terminat aglomeratia de la munca?

Oanaiasi ce face Eca?

Nanna i-am spus lui Paul ca il pupi si spunea " pupa nana? Pupa Pau? "

Camady , o sa ma uit acasa exact ce si cum cu pensiunea,aici se incarca greu netul. Ele cum au fost,cu soti? Fara? Cam ce costuri au fost? Ce au facut si cat au stat acolo?

Zubi,ce de Zubi si Zaibi mici vreei !



Am inceput sa citesc si articolul despre cum poti sstrica viitorul unei fete. Ei bine,mai adaug la ce am scris mai sus ca nu se va juca Teodoras doar cu fete,asta cu siguranta, iar treburile casnice cu siguranta nu vor fi "de fete" si "de baieti"!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lali , cred ca Noura a fost pletoasa strugurasilor ,asta-i gena lu tat-su ,ca eu il am rar acum am tuns-o deoarece e cald ,i se lipea parul de gat ,ii intra in cute,ii venea in ochi ,fata etc simteam ca o necajeste asa ca am dus-o la frizerie si i-a luat cati cm din par,am sa pun niste poze pe grup
In rest papa bine orice i-as da singurul aliment pe care mi-l refuza este orezul .
In rest activitati ca orice bebe la varsta ei ,gangureli ,mers in 4 labe ,se catara de orice si oricine sa se ridice




Ma duc sa mai citesc din urma ,sa vad ce-ati mai scris si ce s-a mai discutat pe aici





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am pus poze de la intalneala! Enjoy!
Lali -
Cu muntele, cred ca este vb de un we si cu participarea intregului familion, eu asa am inteles.
Am vizionat pozele si cu sotul si si-a dat ok-ul . Deci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salutare,
lali, multumim de intrebare. suntem bine acum. am avut roseola infantum. de iei nu mai avem nicio bubita.

noi nu vom putea veni la munte pt ca masina sotului e monitorizata prin gps si nu putem iesi din oras cu ea...

in rest ne topim de cald, eca totusi suporta bine caldura. am terminat de turnat fundatia.
nu mancam mai nimic. ...poate doar paine goala...si nimic altceva in afara de titi. am inceput sa ii dau fier homeopat pt ca i am facut hemoleucograma si hemoglobina e mica. teoretic ar trebui sa i o repet pt ca i am facut o fix cand avea roseola si am inteles ca la infectiile virale organismul indisponibilizeaza fierul...dar chiar si asa cred ca tot pe la limita de jos e.peste 2 sap o astept pe mama poate reuseste sa o faca iar sa manance...vom vedea.

de vreo doua zile e uita pe cer dupa porumbei si ii arata cu degetelul. e mortala!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

oana, de unde iei fier homeopat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Buna tuturor


Lali, m-a sunat si pe mine mikka sa vin la intalnire, dar Anastasia si-a schimbat complet programul la mare.Ea atunci dormea si daca nu-si facea somnul nu ma intelegeam cu ea. Imi pare rau

Anca sub nicio forma nu vrea lapte praf cu biberonul sau cu lingurita.Il dau la cereale.Am renuntat.

Nanna, eu am de la elecrolux.Cuptorul este pe curent iar plita este pe gaz.Si gratarul aceala care se pune pe plita este dintr-un material care nu aluneca.Nu este lucios.


Sei, sunt superbe pozele pe Ela grasunica.


Am fost si noi 4 zile la mare, a trebuit sa ne intoarcem mai devreme pentru pomana socrului.Anastasiei i-a placut in apa, i-a placut nisipul.Isi lingea degetele dar a fost mai mult mataita.Are sus 4 gingii crapate si i-a iesit doar un dintisor.Eu cred ca asta a fost cauza.Dormea de 3-4 ori pe zi.Mergeam dimineata cu ea la plaja dupa o ora ii venea somn.Pe plaja nu a vrut sa doarma.
Mi-a racit si sambata noaptea mi-a facut putina febra.Acum este bine.

M-am intalnit putin si cu mikka pt ca Anastasia a inceput sa se mataie..Maria chiar este adorabila...si ea statea cumintica pe prosopel.Am luat-o putin in brate, si Anastasia a inceput s aplanga, si mi-a sarit si ea in brate.A fost geloasa.Si nu a vrut sa se joace cu Maria.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Camady si eu tot cu anticonceptionale imi dereglam menstruatia.Dar nici eu nu mai stiu de care am luat.Acum am auzit si eu de yaz ca sunt bune si inainte sa raman gravita doctora mi-a recomandat tot yaz.

Mie mi le-a recomandat ca sa-mi inhibe ovulatia si apoi sa fac stimulare si inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

racheel: nici dani al meu nu vrea biberon sau lingurita. incearca cu o canita. el accepta asa. eu de pilda am o canita de pe amazon (doidy cup) si o cescuta de cafea de arcopal si o cana de antrenament de la beaba. eram disperata, am luat de toate. si acum bea cu toate 3. dar a durat pana a invatat sa bea cu ele chit ca nu vroia cu biberonul. si mai bea si direct din biberon, fara tetina. insa se face lac de lapte. si pentru asta, ca sa micsorez pagubele folosesc o babetica de fas stil hainuta care pe partea exterioara absoarbe si pe dinauntru nu lasa sa treaca laptele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna

camady ce ai facut pana la urma , de care ac ai luat ?

lali asa am zis si eu ca l fac fotomodel
cum vede aparatul incepe sa pozeze

nanna eu am incorporabile plita , cuptor electric , masina vase de la Ariston

oana cum s a imbolnavit Eca , a luat de la cineva ?
sau cum se face boala asta ?
felicitari pt terminarea fundatiei

rach bine ati venit de la mare
ceva poze vedem si noi ?

_


de T 10+


Mergi la inceput