FIV in Ungaria 165

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Irene iti multumesc mult draga mea
sa auzim de bine.

DaniellaSM thank you verrryyy muchhh! iti doresc sa vii cu vesti bune cat mai repede

Ioana nu-i bai cu pm...haii scot fetele la incalzire
cum esti? mai ai rabdare? ha ce greu este,,cand imi aduc aminte ca eu "omu' cu rabdare de fier" faceam urat si nu mai aveam nici un pic de rabdare,,am zis k innebunesc zilele alea...

Doraa si ptr tine abea astept fetelor sa veniti cu rezultatul mult visat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Buna dimi fete dragi ,

Imi...acum ca pove despre sot imi ridic si eu un semn de intrebare, dar si Jaguar mi-a ridicat un semn de intrebare...la primul FIV in plina vara anul trecut pe vremea asta ....imi aduc aminte k Zadori nu mi-a spus nimic de analiza sotului....apoi in toamna la FIV 2 imi reamintesc ca l-a laudat k au iesit analizele mai bine decat la FIV 1 si in toamna nici nu am putut sa supraveghez dc a urmat tratamentul lui...caci eu am stat o saptamana singurica si cunoscandu-l nefiind eu prin preajma k siguranta uita sa ia tratamentul...
Da ieri m-am intepat ptr hormonale de ziua 2...caci nu m-am mai testat de la ultimul FIV si sunt curioasa si la el cum o iesi...dar se lasa mai greu convins...uite asa m-am mobilizat si eu poate iese ceva anul asta

WE placut tuturor, eu reusesc in sfarsit dp multa vreme sa evadez asa k saptamana viitoare sa ne aduca numai vesti bune....



FIV1 Szeged-Iulie 2011_nereusit
FIV2 Szeged-Octombrie 2011_nereusit
FIV3 Budapesta_va urma 2012

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

Mona, cred ca lucram pe aclasi domeniu.Cred ca vorbesti de 112- tinerii fermieri.Si eu am avut 7 proiecte si am dat zor sa le termin ca imi era frica ca nasc si nu apuc sa le depun :))))).Spor la lucru in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Mersi fetelor...dar eu raman cu semnul de intrebare...Sfarsit de martie 7.5 milioane, mobilitate 40%( RO )...inceput de aprilie la Szeged 25 milioane si mobilitate 80%...iar acum in iunie, 4 milioane si mobilitate 40%...cu tratament cu tot.
Sunt curioasa ce va zice si PK...dar mi-e ca unele lucruri au fost EXAGERATE la Szeged ptr a ne imbarbata...si situatia nu a stat exact cum au zis ei ( am exemplu de la mai multe fete )
Oricum...imi stiti parerea...raman la ea!

Pupici tuturor!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna

mutatie Factor II heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor

Sunt trista , cred ca m-a atacat perioada de deznadejde , simt ca nu mai are nici un rost sa mai lupt , nu stiu ce mi-a declansat aceast sentiment dar de ieri imi da tarcoale iar acum sa manifesta in adevarata lui splendoare.

Am impresia ca nicodata nu voi ajunge sa imi tin copilasul in brate , ca ma lupt cu morile de vant , ma scuzati daca fac greseli dar ochii imi sunt in lacrimi , cateodata am impresia ca este atata nedreptate , nu este corect ca o mama daca poate fi numita "mama" isi ucide copilul cu sange rece si altele doar ele stiu prin ce purgatoriu , suferinta emotionala ,caci cea fizica trec pentru a avea un copil. Sunt atat de revoltata cat si de dezarmata ....

De multe ori am ajund din pacate sa fiu invidoasa pe prietenele mele care majoritatea au copii , le pot numara pe degete pe cele care nu au dar din moticve bine stiute nu isi doresc inca sau abea s-au casatorit .

Acum doi ani cand pierdusem sarcina , la o saptamana am fost sunata de o amica si ma anunte ce a primit de "1 Martie " ..ma asteptama la orice doar la un bebe nu ...a picat ca un pumnal in imina , nici nu stiu cum am reusit sa imi infund plansul si sa o felicit , cred ca am facut-o cu jumatate de gura , imi plangea sufletul si madurea trupul , eram sfasiata , durere pe care o resimt si acum.

Stiu ca nu am dreptul sa judec pe nimeni , dar sunt om si am sentimente, am incercat sa ma ingrop in munca sa uit dar nu a functionat decat pentru o perioada scurta de timp . Am depus armele de multe ori si imi ziceam gata nu mai pot nu mai fac nimic si dupa un timp o luam de la inceptu. Cu fiecare succes pe care il auzeam imi reda si mie speranta, dar imi dau seama ca ma imbat cu apa rece..poate nu imi este dat sa fiu mama.

Nu vreau sa supar pe nimeni , doresc doar sa le urez fetelor care asteapta bebelasi multa sanatate si sarcini usoare , celor care sunt in focuri multa bafta si ..nu faceti ca mine , nu puneti armele jos, eu am ajuns la capatul puterilor....nu mai pot am obosit, poate ca par lasa in compartie cu fetele care au ani si FIV la activ , le admir poate eu sunt mai slaba de inger si cedez ...dar fiecare este diferit , stafeta se ridica diferit la fiecare dintre noi , a mea tocmai a picat jos de tot , mi-e greu sa o ridic din nou sau poate nu mai vreau.

un pupic mare pentru toate - Olimp


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C667T - heterozigot
ian 2010 sarcina oprita din ev la 8 sapt, april 2012 fibrom uterin operat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Olimp....aici gasesti intelegere...nu cred ca superi pe nimeni...insa cu toti avem momente mai bune si mai putin bune....fa o mica sau mare pauza daca tu crezi ca toate astea te adancesc acum decat sa te faca sa mergi inainte si sigur o sa vina clipa in care ai sa stii ce sa faci si cum



FIV1 Szeged-Iulie 2011_nereusit
FIV2 Szeged-Octombrie 2011_nereusit
FIV3 Budapesta_va urma 2012

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Olimp...zilele astea ma incearca si pe mine exact aceste sentimente...Pety m-a suportat ieri cateva ore bune , incercand sa ma "aduca pe drumul cel bun"...dar eu o tineam numai pe a mea...Si inca ma mai tine si azi starea de ieri...dar eu imi pun mai greu gandurile pe "hartie"...Oricum,parca mi-ai citit gandurile...deci te inteleg perfect

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna

mutatie Factor II heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Olimp, alo ce se intimpla???? , ochii mei sunt in lacrimi si acum citind mesajul tau, armele sus nu pierdem razboiul asa usor!!!Nu uita ca nu esti singura suntem o gasca Samira ,Lara , Bombi ,fetele de la Trombo ,multe, multe suntem la activ care tinjim dupa un bebe , si iti spun cu sulfetul sfasiat ca am prietene si amice , colege care au sau sunt in momentul de fata gravide , nu mie ciuda pe ele, ma ia naiba de oftica si ma ascund sa nu mi arat furia din mine ca eu nu pot ,ca sunt stearpa ca nu mai am trompe ,etc!! Ce rezolv?? Nimic doar ca ma stresez , si ma consum in fiecare zi , crede ma in fiecare dimineata schimb 3 metrouri sa ajung la munca dus intors, vad cel putin 5-6 gravide "Baby on Board" imi lungesc mecla dupa ele si calculez cate luni are si ma gandesc cind imi vine randul??? si nimeni nu ma intelege nici chiar sora mea, parca vorbesc in alta limba cand imi zic oful!!
Hai sa vedem partea plina a paharului , operatia ta iesit , parerea mea , un pic de rabdare , un mic holiday ar fii nemaipomenit si capul sus noi suntem super puternice !! si crede ma ca putem si mai mult , cel de sus ne vede si ne incearca pe unele mai putin pe altele mai mult , noi facem parte din a2 categorie!!
hai nu fii suparata , vine aici la o plimbare in park sa te consolez .
Imi , deci treaba sta in felul urmator , ai nevoie de "TAJ SZAM, ES BIZTOSITEK ES MINDEN HNAPBAN FIZETED MAGAD UTAN A JARULEKOT" exact asa mi a scris prietena mea sms !! ok inca ceva intra te rog HU google si intra pe Meddoseg-Lombikbebi e un forum si acolo vezi citeva info , sau "5 ingyen lombikbebi magyarorszagba",
cu scuzele de rigoare ca nu am keyboardul pt limba maghiara! Daca mai gasesc ceva , iti mai dau pe PM.
Simt weekendul deja e in aer !!
Ioana any news???
Jaguar
Fetelor va pupic

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) , urmeaza deep tests.
Vine soarele si pe strada mea , adevarat intr-o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

olimp, capu' sus, nu dispera ... cred ca foarte multe dintre noi ne regasim in ceea ce ai scris tu ... eu n-am mai scris o vreme pe forum tocmai ca eram in aceeasi stare si nu vroiam sa va intristez si pe voi ... dar nu mi-a facut bine ca am stat deoparte ... Eu nu mai discut problema asta cu nimeni altcineva (desi uneori mi-as dori, dar simt ca oamenii care nu-s trecuti prin asa ceva n-au cum sa inteleaga). Eu te inteleg perfect ... Situatia in care suntem e greu de suportat, iar daca mai apare si stresul, oboseala si alte probleme, e firesc sa te simti asa cum te simti!!!

Incearca sa fii puternica ... numai asa vei reusi sa-ti implinesti visul! Pupici, cu drag


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina84 spune:

Imi sa stii ca te sfatuiesc sa-i dai sotului,ce a luat si al meu.Miere de albine cu nuca.O cureti si o bagi in miere,o lasi la intuneric pt 2 sapt,si dupa dimineata la prima ora pe stomacul gol,i lingura de aia si ai sa vezi ca va fi bine.Momentan nu sunt acasa,maine terminam si noi plaja,ne ajunge 3 sapt,cand ajung acasa iti voi arata cum s-au triplicat gigei lui dupa trat.Nu dispera.Pup si succes.


Olimp tu care ne incurajezi pe toate noi,si acum cedezi tu?Stiu si te inteleg,asa plang de ura ca eu nu am si altele au,dar asa e scris de la DD nu avem ce face.Nu gandi negativ,incearca sa vezi partea buna a lucrurilor,toate noi vom avea bebei,nu te intrista te rog.Capul sus si tzitzi inainte,ai sa vezi ca vor veni si zile mai bune.Te pup.


Jaguar felicitari mamico,iti doresc o sarcina la termen si sa fie scrisa intr-un ceas bun ceea ce ai facut tu.De 10 ani,aoleu ai avut tarie sa astepti,BRAVO!!!Poti sa-mi zici si mie de ce nu ai reusit sa ramai pana acum?Ce trat de sustinere ti-au dat cei de la Szeged?Mult succes in continuare.Pup


Va pup.

Eu in ziua a 11 a am avut feringi pe testul de saliva,liniile duble pe cel de urina si 2 fete zambitoare pe clearblue.Deci am ouat,acum sa vedem de se prinde.


O intrebare : am dureri de spate,ovare si ma simt inchisa,mi se pare cervixul cam jos.Oare asa e dupa ovulatie?Sunt in ziua a 16 a UM e 14 iunie.


Va pupik pe toateeeeeee.

Mergi la inceput