FIV in Ungaria 165

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

ImiMS din cate stiu andrologul se ocupa cu problemele legate de spermograma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Mersi frumos Soroc

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna

mutatie Factor II heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Citat:
citat din mesajul lui soroc80

ImiMS din cate stiu andrologul se ocupa cu problemele legate de spermograma.


scuze Imi de confuzie....soroc are dreptate.....



FIV1 Szeged-Iulie 2011_nereusit
FIV2 Szeged-Octombrie 2011_nereusit
FIV3 Budapesta_va urma 2012

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Fetele mele dragi, sunt o adevarata zombi. Am lucrat saptamana asta la proiecte, de mi-au sarit capacele. Pur si simplu "s-a spart conducta"!Ma culcam pe la 4-5 dimineata si la 7 eram deja in picioare, iar la 8 eram din nou in fata calculatorului. Cred ca am la activ vreo 5 nopti nedormite sau 2-3 ore de somn pe noapte, in timp de o saptamana. Maine trebuia sa fie ultima zi de depunere a proiectelor, dar am rasuflat usurata ca s-a prelungit termenul cu doua saptamani. Trebuia sa mai fac de acu inainte, inca vreo trei pana maine dimineata. Dar, in situatia data o a mai fac doar unul, ca sincer nu mai rezist. Ma sacrific, fac orice pentru o sursa de malai in plus, ca-mi trebuie la analize. Deci daca tot am zis ca mi-am amanat celelalte doua proiecte pe luni, am intrat si eu pe acilea si ce vad? O surpriza placuta!
Pur si simplu mi-au dat lacrimile. In sfarsit s-a spart gheata cu reusite la PK ale fetelor cu ani si ani de incercari in conceperea unui bebe! Deci se poate!!!
Jaguar - FELICITARI!!! Iti doresc sa te bucuri de fiecare clipa si stare sufleteasca prin care vei trece in urmatoarele 9 luni. Sarcina la termen cu bebei sanatosi!!!
Fetelor eu va pe toate si s-azim numai vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Imi, si eu stiam tot de androlog, sotul meu a mai facut niste analize hormonale, dar probabil daca te duci la androlog o sa-ti recomande, daca considera ca e cazul.
Legat de cele doua liniute, sper sa va aduc si eu vesti bune saptamana viitoare

mona, tinem pumnii sa treaca perioada stresanta cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Jaguar, abia acum am vazut pm -ul, e prima data cand il verific
chiar imi pare rau ca nu am vb atunci, sper ca nu te-ai suparat.
uite, ca sa ma ierti, trimit si promit sa fiu mai atenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Fetelor imi cer scuze de mesajul de dimi trimis de 2 ori , mi a dat error si pe urma dus a fost!!
Imi am sa vorbesc cu prietena mea acum e in Ungaria sa mi spuna mai pe larg cu drepturile , si sa ti comunic tot ce aflu de la ea, stiu ca unguroaicele aveau asig si atit dar o adresa nu ar trebui in HU ? aici la noi iti trebuie adresa , loc de munca , si sa fii inregistrat cu un medic de familie, si am sa o intreb daca se poate plati cumva pe ultimele 6 luni ,sau ceva din urma !!!
To be continued.......

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) , urmeaza deep tests.
Vine soarele si pe strada mea , adevarat intr-o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Imi faza cu sotul nu vorbeste ungureste e super, asa m am dus eu si spunandu-i Dr ca sotul meu nu stie si ca ar fii bine sa vorbim toti in engleza zis si facut , iar la a 2 propozitie a fost magyar, asa ca daca mai merg am sa stau cuminte in banca mea si sa i las sa vorbeasca cum stiu ei mai bine .

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) , urmeaza deep tests.
Vine soarele si pe strada mea , adevarat intr-o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata fetelor!

Floryma...abia acum am vazut postul tau!Doamne ajuta!!!
Legat de spermograma...hai sa iti spun eu ce e cel mai curios! Spermograma sotului meu acasa nu era niciodata f stralucita...dar era OK ptr FIV. Brusc, la Szeged, ii iasa o spermograma de pus in rama...ca si la tine,ca si la Eni,ca si la multe alte fete...acasa spermograma rea,acolo super buna.Nu ti se pare ceva in neregula????
Mie mi-a ridicat deja atunci semne de intrebare...el nu a avut asa spermograma buna ca la Szeged niciodata,nici dupa operatia de varicocel.
Acum,acasa,l-am pus sa repete tratamentul dat de Zadori...si am repetat spermograma tocmai sa ne lamurim care e adevarul...si a iesit inca mai slaba decat inainte de FIV.
De laborator nu am ce sa zic...e ffff ok is modern...e centrul de FIV de la noi,facut tot de unguri,dotat mai bine ca la Szeged.
In fine...eu capitolul Szeged es Zadori cu aceasta ocazie l-am inchis ptr totdeauna!!!

Ioana55
...analizele hormonale sotul meu le-a facut si sunt mai mult decat in regula. Mersi oricum ! Acum sunt in cautare de androlog! Iar tu hai cu liniutzeleeeeeeeeeee!

Mona...ai grija de tine...epuizarea fizica si psihica sunt un mare impediment in indeplinirea visului!

DanielaSM

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna

mutatie Factor II heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

neatza fetele
sa aveti o zi minunataaaa!!!

Mona multumesc frumos. Abea astept sa vii si tu cu un rezultat fain de la buda.mult noroc!

Imi ceva legat de spermo... probele difera in functie de anotimp. De ex vara sunt cele mai slabe probe, iarna cele mai tari!!!
Caldura afecteaza micutii ff mult..
Din experienta spun; iulie(Ro) 20mil, februarie(buda)80mil, iunie 60mil(acelasi laborator)
Am citit si ceva studii si statistici pe tema asta, cik anotimpul rece e mai favorabil ptr oo-tze si productie

Mergi la inceput