Prietene la bine si la greu - 166

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare fete dragi,
Ce de vesti bune pe aici zilele astea, dupa vestea neagra de la Ramonika - condoleante!
Dankutza, Simina felicitarile mele dragelor! Sarcina usoara si bebei sanatosi sa aveti!
Mami.ilinca felicitari si tie! Suntem colege de odisee, desi spre rusinea mea am scris doar 2-3 postari la odisee, poate acum in prenatal s- o lega ceva ceva pe acolo.
De ieri stau acasa, adica saptamana asta am CO, iar de luni o sa intru in prenatal, asa ca sper sa mai trec mai des pe aici.
Azi dimi am vrut sa merg la piata si in timp ce coboram scarile cu Dominic de mana, am alunecat (ca tocmai spalase femeia pe jos) si m-am tras pe fund vreo 4-5 trepte cu picorul drept sub mine. Am crezut ca lesin de durere, m-a apucat voma instant, dar cum nu manacasem nu am avut ce. Imediat a aparut un hematom urias la picior si maica-mea a crezut ca am fractura, asa parea, de m-a speriat si mai tare. Dupa vreo 3-4 ore de bandaj cu gheata si picior in sus, acum zici ca nu am patit nimic, asa de bine s-o retras hemtomul si a cedat si durerea. Ma bucur ca am reusit sa nu il trag si pe Dominic dupa mine, ca el saracutul este in vindecare dupa ce sambata si-a spart nasul si acum arata ca dupa o partida de box(ca nu a suportat nimic rece pe nas).

Felicitari si proaspetei mamicute de Victoras .


Ramona ,
mami de DOMINIC
si 29+ cu bb2
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

va mai las ceva de citit, pentru piticii in stadiul olita sau scutec
http://www.tmpress.ro/2012/06/27/de-la-scutec-la-olita-de-vorba-cu-raluca-jacono-consilier-familylab/

si una despre time-out

http://copiicuochidepoveste.wordpress.com/2012/07/02/time-out-ul/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Monis, ai revenit in forta!! Ti-a priit concediul deci!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Monis, ai revenit in forta!! Ti-a priit concediul deci!!!


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


da, da, mi-a priit foarte tare, ar mai merge una-2-486 de saptamani pe o insula pustie...
Am terminat cu mailurile, am destelenit putin treaba de la birou si acum incerc sa termin si ce am necitit in reader

Pup




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

si putina politica, daca sunteti cumva pe langa evenimente cum eram eu azi dimineata

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12688042-monica-macovei-oameni-treziti-suntem-plina-lovitura-stat.htm





Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

RamonaC, multa sanatate, sa scapati repede de vanatai !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Neata!

De cate ori zic ca scriu si eu mai des apare cate ceva...Lucas bolnavior. Are otita si este pe antibiotic

Maine venim in tara

Simina, felicitari ptr sarcina! Sa fie bine pana la capat!

Monis, ca ne impartasesti din ceea ce citesti tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Buna dimineata!
Magda , multumim! De voi ce ne mai zici?
Fetelor, de Smaranditza mai stiti ceva?

Stanucel, mi-am adus aminte de intrebarea ta referitor la biciclete. Eu nu cred ca le face rau la 2 ani, daca este pe dimensiunile lor, sa nu trebuiasca sa stea fortata cu picioarele. Insa ii trebuie ceva antrenament sa poata sa impinga la ea, de aceea e bine sa inceapa cu tricicleta. Dominic a avut antrenament de la trici de prin casa si in primavara cand l-am pus pe bici, in 5 minute era deja in elementul lui. Mai greu e sa-l invatam sa foloseasca frana, ca e cam vitezoman.

Dankutza, tu ai ramas acasa, in vacanta cu Pinky deja, sau mai aveti bona?


Ramona ,
mami de DOMINIC
si 30+ cu bb2
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Dana, imi pare rau de micut ca are otita. Sper ca zborul de maine sa nu ii provoace o durere si mai mare la urechiusa. Sa aveti o vacanta placuta!

Eu astept sa vad pozele din concediul lui Monis, ca noi sarim anul asta peste el :(,[ desi tare visez sa ajung la Mangalica macar 4-5 zile].

Ramona ,
mami de DOMINIC
si 30+ cu bb2
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Dana, imi pare rau de micut ca are otita. Sper ca zborul de maine sa nu ii provoace o durere si mai mare la urechiusa. Sa aveti o vacanta placuta!

Eu astept sa vad pozele din concediul lui Monis, ca noi sarim anul asta peste el :(,[ desi tare visez sa ajung la Mangalica macar 4-5 zile].

Ramona ,
mami de DOMINIC
si 30+ cu bb2
Doamne ajuta!




Multumim Ramona...medicul zice ca nu vor fi probleme. Oricum arata mai bine urechiusa dar trebuie sa continuam tratamentul.
burtica

Mergi la inceput