Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dorina spor la pregatiri! Nu stiu ce sa-ti spun, aici obiceiurile sunt putin diferite fata de cum e in Ro asa ca.nu cred ca te-as ajuta.
Corina ce-am aflat si eu e ca nu trebuie sa-i faci baita in ziua cu vaccinul. In rest.... doar sa te pregatesti psihic sa-ti vezi puiutul la intepat. Tin pumnii sa nu aveti efecte adverse.


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Corina, uneori poate sa apara febra si cica daca se poate, e util de evitat Paracetamolul, ca scade imunitatea pe care incearca s-o faca vaccinul. Mie dr mi-a zis sa folosesc in loc 1/2 supozitor taiat pe lung, cu Novocalmin, daca e cazul, dar n-a fost nevoie, n-a facut febra (peste 37 cu 8, adica, ar fi febra la bebei).
Da, si noua ne-a zis, nu baie si nu scos afara in ziua aia.

Mi-au placut teribil filmuletele cu Matilda si Maria razand, eram fericita azi dupa ce le-am vazut, merci :).Ma distra ca pe Tala parea s-o pufneasca si pe ea rasul. Tala, cum faci sunetele alea?

Oricum imi placusera si Natalia si Karina razand, clar!!!

Sper sa-mi dea taica-miu mai repede un filmulet si cu Miruna razand, sa pun si eu.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

unde vad filmuletele??




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Meg pe picasa sunt filmuletele :)
Cuscra da' pe ginerele nu vrei sa-l vezi razand? :D pup

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Vaaai, Monna, super tare, Andi se bucura cu tot corpul, vai ce-mi place, e un scump, la fel ca mamica lui care mi-e tare draga, nu retinusem ca-i filmulet si cu Andi, sorry, dar acum am avut inca o surpriza frumoasa in seara asta, multzu!!!! M-am bine dispus teribil, cu toata oboseala, genial filmuletul :)


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Multumim Dara, ai vazut cata maimutareala tre sa bag sa rada si el? Oricum odata ce vede telefonul devine serios si de aia e asa mic filmuletul :))

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Multumesc Dara!
Monna e dulce Andi!
off cat sunt de adorabili bebelusii, zau daca ma grabesc sa creasca Karina, cu toate ca astept cu bucurie fiecare moment din etapele de crestere.
Anca maine mergi la doctor, abia astept vesti, sper sa ai un raspuns la problema. Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Asa e Cristina, sunt adorabili. Mie imi vine sa-l pap tot cand il vad cum face :D

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Cristina vad ca ai pus mai multe filmulete, ce mi-e ciuda ca nu le pot vedea de pe tel :((((. Abia astept sa le vad :)

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

BUNA FETELE

Ne mai tineti minte?
Revenim dupa o luna de absenta.2 saptamani motivate ca am fost in Romania fara net si alte 2-3 nemotivate.Pur si simplu Emma a fost f solicitanta si nu am mai avut timp de calc.

Despre noi vesti nu f bune.Mancam prost si luam in greutate si mai prost.In 6 saptamani 600 de grame.Inca suntem numai pe san dar de ieri citind postul Danei pentru Anca m-am apucat de muls sa dau copilului la bibe.Azi am reusit sa-i dau la bibe 250 ml.

Emma sta la san fix 10 min de zici ca are ceas chiar si in somn.Dupa 10 min se smulge ca arsa si nu mai vrea sanul cu nici un chip.Eu cred ca e doar puturoasa ca lapte mai e si satula nu poate fi ca nici nu trage sustinut.Dupa 2 ore papam iar si asa o tinem toata ziua.
AZI DUPA 100 ML A DORMIT 2 ORE .Premiera!

Maine ne cantarim ca facem 3 luni.Dar o sa fie undeva pe la 6,2kg.

In rest e vesela si radem si noi mai ales cand ne pupam sau cand o gadila Rares.

Am facut si 2 vaccinuri la 8 si 12 saptamani fara febra sau alte simptome.Englezu nu zice sa nu speli copilul in ziua respectiva.


Cam atat despre noi.

ANCA ma gandesc la tine ca si a mea refuza sanul cel putin o data pe zi.
Ronina ,Dara pana la urma voi nu dati pt reflux decat debridat?
Eu i-am dat Ranitidina dar am ramas fara cu plecarea in tara si am constata ca nu e nici o diferenta fara ea.
VA SPUN SINCER DACA ERAM LA PRIMUL COPIL ERAM LA NEBUNI LA CUM MANANCA EMMA.
Asa am o doza mare de inconstienta si am luat ideea ca e bun laptele si ca nu o sa moara de foame cu tata in gura dar ....
pupici ca se foieste pt doza de laptic

Mergi la inceput