Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (24)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

CristinaGoji....m-a uimit Mishulica al tau!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

La multe lunite fara parturi Toma, bulgaras de carina... eu astept sa treaca burtica la voi, in speranta ca suntem ultimii bulgarasi cu parturi si vom putea dormi linistiti dupa aia! si, in aceeasi tema, este vreo legatura intre incetarea colicilor si inceputul diversificarii? o mamica care se lupta crunt cu colicii mi-a spus ca, de la 5 luni, de cand a introdus alte alimente, au disparut durerile de burta si parturile la bebelna ei
alexa - felicitari pentru vestile bune!!!
mihaela - pe la 32 de saptamani noua ni s-a spus ca s-ar putea sa fie fata, insa nu era nimik sigur. am fost atat de bulversata, nu stiam cum sa vorbesc cu burtica (ca eu ii spuneam la masculin "baiatul meu", "dragul meu"). imi era tare frica ca nu o vom iubi, ca voi avea depresie postnatala si cine stie cum voi reactiona. in schimb, m-am indragostit imediat de pitica asta frumoasa... este senzationala!!!
acum as vrea sa incep un subiect mai delicat: cum a evoluat relatia dintre voi si sotii vostri dupa nasterea bulgarasilor (in special pentru cele care au fost la prima nastere)? poate sunt eu un pic cam egoista, insa eu eram alintata tare de sotul meu si acum mi se pare ca sunt neglijata. nici in pat nu ne mai intelegem cum trebuie, iar de contrat ne contram aproape in fiecare zi de la nimicuri. am si tipat la el cu Ariana in brate, si apoi mi-a parut rau, insa prea tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Noi azi-noapte am facut pauza de somn intre 1.20 si 4.30. Nu stiu ce-a avut dar s-a tot trezit. Va rog frumos, spuneti-mi ce pot face ca sa nu mi se mai intoarca fata pe burta in timpul somnului? Nu de alta, dar se trezeste, si nu ne mai odihnim nici ea, nici eu, nici taica-sau...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara




poate asa ceva ar ajuta?
http://www.babycomfort.ro/produse/334-puericultura-jucarii/313-articole-prima-necesitate---prevenirea-riscurilor/3333-pozitionator-bebe---molto.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Toma!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ursulet, multumesc mult, e o idee buna, o sa incerc.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Kraluca, la noi au fost suisuri si coborasuri dar per ansamblu pot spune ca relatia e mai buna acum. Ne-am mai certat si noi rau de tot, am mai fost si eu exagerata dar am mai avut si dreptate. Am insa noroc de un sot caruia daca ii zic ceva tine cont de mine si atunci daca ceva ma supara face tot posibilul sa fie bine.
In pat nu mai e pasiune ca in urma cu un an dar tot e scanteie acolo si tot mi se pare cel mai frumos barbat de pe pamant. Suntem insa mai obositi acum.
Dar avem momentele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Anangel si la noi e lafel. Ma duc aproape din ora in ora sa-l inorc de pe burta pe spate ca se trezeste si plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

lexi si robert se intoarce noaptea, ajunge pe burta si incepe sa planga, dar eu l-am urmarit si am constatat ca se intoarce numai pe partea stanga, asa ca dupa ce adoarme il intorc spre dreapta si ii pun o perna sub spate
cristina bravo lui misulica!
ileana l-ai bagat in apa pe tudor? v-ati intors?
olga off ce poveste trista...daca pot sa ajut te rog sa-mi trimiti nr contului. sanatate lui david!
cati esti f tare! eu nu sunt in stare. asa cum zicea si alice ziua ca ziua, dar noaptea ar fi dezastru pt mine sa ma trezesc.
alice tu intrebai de dintisori...noi nu avem. pediatra a zis ca sunt gingiile tari, dar nu se simte niciun muguras.
leti te-ai intors?
alina cum mai e filip?

multumim tuturor pentru felicitari! am facut 6 luni! yupyyyy!

credeti ca ne putem mobiliza pt o intalnire in herestrau maine dimineata?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ica, ne-am intors, l-am bagat doar cu piciorusele si nu i-a displacut. In rest...sub umbrela, in body si cremuit bine. La fel ca si Tudor al lui Matza a mancat de m-a speriat (exact ce avea nevoie si a dormit la greu! Plimbarea de seara pe faleza din Mamaia l-a facut sa doarma neintors.
Atesa, uite aici www.corabia-piratilor.ro. Stateau destul de prost cu disponibilitatile, sunt destul de solicitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna fetelor!

Ne-am intors si noi, dar din pacate nu cu mana goala... am venit cu muci si febra pentru mine si Tudor! A fost greu cu doi copii la mare, dar frumos!

Si noi suntem in clubul exclusivistelor si probabil ca o sa mai ramanem aici o vreme.

Mai multe mai tarziu... sunt rupta de oboseala, e a 3-a noapte in care dorm de la 3 la 6.

Daca vreti un Herastrau spre joi-vineri, ne bagam si noi, sper sa ne treaca mucii pana atunci.



Mergi la inceput