info urgent

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Da, asa este, e o solutie ff sensibila. De asta am si spus ca are neaparat nevoie de asistenta juridica.
Recunosc insa ca dupa ce am dat raspunsul am dat cautare dupa nickul tau si am citit un pic. De unde am dedus ca ai trecut printr-un divort (sa ma scuzi daca am inteles gresit, am citit pe diagonala). Ar fi bine de stiut daca ai cerut custodie exclusiva si de ce nu ai primit-o si de ce instanta v-a dat custodie comuna.
Iti trebuie acte de la acel psiholog care sa ateste traumele suferite de copilul tau. De asemenea daca sustii ca au existat acte de violenta iti trebuie dovezi palpabile gen dovada ca ai solicitat sprijinul politiei, declaratii de la vecini etc.
Te-a amenintat el ca iti revoca procura? Ti-ai manifestat intentia de a pleca fara acordul lui? Sunt multe necunoscute in cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

Eunice,nu am cerut custodie exclusiva ptr ca aici nu mai exista de cativa ani,da,poate as fi obtinut-o dar repet era o lupta colosala care costa timp deci nu mai puteam lucra si automat nu ne puteam intretine,puteam sa demonstrez dar in acest caz asistentii sociali mi-ar fi luat copilul pana la clarificarea situatiei si nu as putea sa suport asa ceva.
Nu m-a amenintat cu revocarea procurii insa eu mi-am exprimat dorinta de a parasi Italia avand in vedere perioada destul de sumbra prin care trece toata lumea.Mi-a raspuns mai mult cu nu decat cu da,urmeaza sa mai discutam.
Primesc pensie alimentara,fata nu-l viziteaza decat f rar si sta mai mult de 2 ore,vine el la noi iar eu ma retrag,e constient de faptul ca daca nu l-as mai primi nu ar mai putea petrece timp cu ea,e constient de faptul ca daca ar face scandal ar inrautati situatia.
E complicat,eu sper sa rezolvam pe cale amiabila dar nu prea cred.
Din anumite puncte de vedere e mai bine aici dar eu cred ca si acasa te poti descurca onorabil.

Mergi la inceput