Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Si salutare !
Si bine ati revenit, excusionistelor!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Am ajuns acasa si noi si am fost primiti cu o furtuna (meteorologica desigur ) asa ca am putut despacheta partial bagajele pt ca se pare ca nu voi sta toata saptamana acasa deoarece de dimineata m-a anuntat colega mea ca tocmai a venit un control azi la noi, maine merg sa-i salut si de miercuri probabil sa-i ajut
Dar asta sa fie tot raul

Am recuperat tot asa ca sunt la zi cu povestile, am cam uitat ce am vrut sa scriu, am atatea in cap si stiti ca in scris nu sunt un as dar o sa incerc

Am ratat la felicitat trei fete cucuiete asa ca imi cer scuze si le felicit acum:


DYANNA

Sa ramai la fel de puternica si dragastoasa ca si pana acum, sa ai parte numai de surprize placute de la viata si sa te bucuri de fiecare clipa



PISIGRI

Sa ai parte de o sarcina usoara si sa se aseze lucrurile asa cum vrei si sa fiti sanatosi si mereu voiosi !!



GAZA

Sa ramai la fel de tanara, proaspata si frumusica ca si pana acum iar buna dispozitie si veselia sa te insoteasca mereu


Ilinca, si eu zic sa nu te stresezi prea tare cu cucuiul, sigur nu e nimic grav
Si o mare mare pt tine


Inapreda, mi-au placut tare tare mult cerceii

Cat despre patania ta cu curierul, eu zic sa nu te mai stresezi deloc pt ca oricine te cunoaste catusi de putin isi da seama ca a fost o eroare


Olga, abia astept poze cu noua culoare
Ma bucur ca e ok David la gradinita, lui Leon pt cele 4 lunite, ce a mai trecut timpul si imi pare tare tare rau ca nu mai veniti la Deva si nici la Gyula


Dyanna, analize si eu ii fac Adei anual, in aceasi luna (martie ), i le fac preventiv in ideea ca daca e ceva in neregula ar fi un semnal de alarma


Georgiana, ma gandeam si eu intr-o vreme ca as merge undeva unde sa scaneze tot corpul in ideea de a depista ceva suspect , nu neaparat la copii cat si la adulti, asta dupa ce zi de zi aud tot felul de minunatii si multumesc pt ca suntem sanatosi


Cam atat am retinut ....

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

A trebuit sa fac niste clatite. Mi-a scos Vladimir ingredientele...asa ca am prestat cateva sa isi satisfaca pofta.

Anaan, a fost bine la intalnire. Cu o parte dintre colegi ma mai vad din cand in cand, cu o parte vorbesc pe mail ca sunt plecati in tari straine, dar a fost foarte frumos sa stam toti din nou in aceeasi clasa. Sunt mandra ca am colegi destepti (o fata lucreaza la Banca Centrala Europeana, alta la Consiliul Europei, alta la Uniunea Europeana) si ca sunt toti sanatosi si ca am ramas la fel de frumosi si tineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Anaan, exact cucuiul vostru din excursie imi trecea prin gand, ca tin minte cum am zis ca as fi lesinat de spaima in locul tau, dar nu imi aminteam amanunte. Acum de o juma de ora se distreaza turnand apa cu stropitoarea in olitza cantatoare, la cat e de incantata cred ca asa ne va prinde miezul noptii.
N-am niciun gel. Cu gheatza a stat cam 3 minute in timp ce urla, mai mult n-am putut s-o conving. Oare sa-i tin punga cu gheata pe cucui cand doarme?...N-o sa se trezeasca manioasa?...Offf, asa sunt de suparata, stiu ca n-as fi putut impiedica fiindca asa se joaca ea cu mingile, n-o pot impiedica, dar acum ma gandesc ca uite, is bune si covoarele la ceva, ar fi atenuat!!
Stau cu ochii pe ea ca pe butelie, ma gandesc ca maine dimi s-o duc totusi s-o vada un neurochirurg, la clinica aia particulara unde iti ia 70 de lei sa pipaie cucuiul?:)) Nu conteaza,parca m-as simti mai in siguranta, la gradi sigur n-o duc maine, oricum...voi ce ati face in locul meu? Si scuze ca o tin gaia-matzu' cu problemele mele si nu mai urmaresc firul altor discutii

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Acum sa povestesc putin despre vacanta, am un talmes balmes in cap asa ca scriu ce si cum imi vine in minte

In primul rand trebuie sa spun ca si pt mine concediul asta a fost unul tare reusit si asta datorita faptului ca toata lumea a fost relaxata si nu s-a stresat, fiecare si-a vazut de programul lui si daca a coincis cu al celorlalti ok, daca nu, nimeni nu s-a suparat/bosumflat ca nu am mers in grup organizat la masa/plaja/entertaiment ca pana la urma tot acolo ajungeam

Ca si locatie, hotelul a fost tare bine amplasat, chiar pe plaja, hotel mare, camere frumoase si spatioasa, vedere la mare superba, lifturi cam aglomerate dar asta e caracteristica hotelurilor mari, mancarea buna si diversificata dar insuficienta pt foamea termitelor rusesti care dupa o zi de vodka, mare si soare erau lihnite seara asa ca mai uitau de bunele maniere, aici o sa va povesteasca Pisik experienta ei

Ca si companie, a fost una de nota 10 dupa cum ma asteptam, fetele mi s-au parut schimbate ,in bine desigur, Pisik dupa cum spune si ea, mi s-a parut tare relaxata si pozitiva in gandire , chiar daca s-a plans ea la sosire ca si-a uitat multe din hainele potrivite acasa, a fost seara de seara super asortata si accesorizata, tare sexoasa , pusa pe savurat vacanta si fiecare clipa , dnul Pisik din punctul meu de vedere trebuie sa primeasca o diploma pt cel mai rabdator barbat, sincer il admir pt modul in care are grija de fetele din viata lui, jos palaria pt el,nu l-am vazut o data nervos sau pierzandu-si controlul, e mereu calm si stapan pe situatie, pe langa asta a asigurat si entertaimentul celorlati turisti aproape seara de seara cand a partcipat la toate concursurile echipei de animatie si noua ni s-a umflat pipota de mandrie ca e de-al nostru
Pe langa astea, e si un narator de nota 10, daca Ada careia ii era frica de el, i-a dat un pupic la finalul povestirii va puteti imagina cum le-a tinut el ocupate pe fete
Ana e o mandrete de fata care zambeste si rade din toata inima dupa cum scria si Pisik pe blog, tare frumoasa postarea , are un temperament vulcanic, mereu in actiune, in opozitie cu al parintilor care sunt parca cu un pas in urma ei , s-a balacit non stop si a antrenat atmosfera mereu cu buna ei prietena Adela



Familia doctorilor a fost si ea la inaltime in frunte cu Mada care ne-a indulcit cu bunatati aduse de acasa, au avut de sarbatorit diverse evenimente ,tare ne-am bucurat impreuna
Si ea mi s-a parut schimbata , am inceput sa o citesc/cunosc mai bine si tare-mi place ce am descoperit , mai am de aprofundat dar avem timp
Nici doamna doctor nu a fost mai prejos la tinute ,tare imi place si stilul ei , colectia de palarii m-a dat gata anul asta
Costin imi e simpatic si el de mult asa ca a fost o placere sa bem cate o bere impreuna si sa comentam una alta, si la el admir grija si implicarea in familie si rabdarea in umplerea piscinutei pt a fi golita in urmatoarele minute de fete
Adela e la fel de apriga cum o stiti, are o sclipire in ochi care-mi place de numa', mereu in actiune si cu toate armele la ea

Cam atatea despre gasca cu care noi ne-am simtit tare bine, speram ca sentimentul e reciproc

Ca si activitati in vacanta, mie mi-a placut tare mult pt ca eram la o aruncatura de bat de Kalithea, o statiune tare draguta si cocheta, cu multe taverne si magazinase pe care le traversai si ajungeai in alta straduta asa ca seara de seara aproape semnam condica acolo si savuram o bunatate de inghetata careia ii duc dorul deja
Fetele s-au zbantuit in cateva seri la mini disco , apoi l-au aplaudat pe Pisiku' care trecea lejer de probele concursurilor, care de care mai incitante, de la dansuri languroase la strans sutiene si bikini din public
In rest mare si soare la discretie, vremea a tinut si anul acesta cu noi iar in ultima zi nu a plouat asa ca doar i-am invidiat pe cei care mergeau relaxati la plaja

No cam atat, e suficient pt o postare, mai revin cu intamplari care sigur mi-au scapat


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, poti sa o duci maine si la clinica pt linistea ta dar eu chiar nu cred ca e nimic grav


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bianca, ma bucur ca ati reusit sa va intalniti, noi ne tot invartim in jurul datei inca , sper sa ma vad si eu cu colegii anul acesta

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pozele sper sa le incarc maine, inca nu le-am descarcat


Inapreda, pana nu uit, la anul ne-am gandit (deja ) sa mergem in Italia la Rimini sau prin zona aceea asa ca astept cu nerabdare recomandarile tale

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, stai linistita ca nici al meu nu a acceptat gheata mai mult de trei minute. N-o mai chinui noaptea cu tamponarea cucuiului, in afara ca-i strici somnul mare lucru nu rezolvi. Eu i-am pus Betadina pe cucui, mai mult sa-mi pansez mie creierul, ca simteam nevoia sa-i dau ceva/sa-i fac ceva sa-i fie mai bine. Si i-am dat si vreo doi-trei ml de Nurofen pentru durere (plus pazit cucuiul toata noaptea), dar astea au fost mai mult masuri luate de o mama crizata, decat de necesitatea de pe "teren". In cateva zile se trage cucuiul, ai sa vezi.

Novus, Pisik, multumim de relatari!Prin intermediul lor parca am fost si eu putin in vacanta!

Bianca, ma bucur ca v-ati regasit la fel de tineri si de frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Simply, nu fugi: recomanda-mi un serial, te rog, noi avem cam aceleasi gusturi! ( P.S. Deznodamantul din "The Killing" a reusit sa ma surprinda, ceea ce m-a incantat, fiindca de cele mai multe ori ma prind cum sta treaba)

Mergi la inceput