Ghiocei de Martie-Aprilie2009**433**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Bine ati revenit din concediu! Asteptam pozeeee muuuulte!


Pisiko, sa iti fie de bine si sa ai noroc cu ce vrei sa faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

PISIK, sa-ti fie de bine si sa pastrezi ochelarii aia roz, daaa?

Tufete, am vazut pe FB niste poze cu Plici, cred ca mai vine barza o data la ea...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


Io nu cred ca o am in lista pe FB :((

A propos, la odisee sunt colega cu Ayla



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hi hi, deci te-ai inscris, pana la urma. Dar nu-i asa ca tot noi suntem mai simpatice?

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

PISIK, sa-ti fie de bine si sa pastrezi ochelarii aia roz, daaa?

Tufete, am vazut pe FB niste poze cu Plici, cred ca mai vine barza o data la ea...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


Io nu cred ca o am in lista pe FB :((

A propos, la odisee sunt colega cu Ayla



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Azi am terminat o poseta de toamna

Bine ati revenit din concediu.
Sarcini usoare tuturor celor ce asteapta BB2,BB3...

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, sunt disperata. Dupa ce ca am avut o zi de absolut absolut rAHAT, DE MI-AM FACUT NERVI CAT PENTRU 6 LUNI (DAR N-ARE ROST SA INTRU IN Amanunt acum), pe la 19.30 alt pocinog: stateam la calc si pe langa ine Sophia juca fotbal, ca de obvicei, cand aud o pocnitura si cand ma intorc nu stiu cum naiba s-a intamplat (presupun ca a calcat pe minge) de a cazut la spate si s=a locit tare la cap, cam la ceafa. A inceput sa planga si cum am luat-o in bratze am simtit ditamai cucuiul, cred ca instantaneu i s-a facut.
Am mers la urgentze da' acolo numa o amarasteana de pediatra, ca neurochirurgii nu mai sunt la urgente (auzi tu), ca sa ma linistesc, ca daca n-a varsat e ok, ca blabla, ca o radiografie nu ar fi concludenta, ca daca vreau, a doua zi cu trimitere de la medicul de fam sa merg in policlinica la neurochirurgie...A pipait-o si ea si a zis ca daa, ce mare cucui, hai sa sune totusi pe unul de pe sectie, dar si ala a zis ca daca nu a varsat nu e nimic blabla.
Mor de spaima, de ingrijorare, cred ca am tahicardie sau cum naiba ii spune, tot citesc pe net (desi am mai citit, stiu pe de rost) si tot mi-e frica. N-a varsat, nu si-a pierdut cunostinta...dar daca apar ulterior simptome de-astea, daca totusi nu stiu ce...of, nici nu ma stiu exprima.
Ai vostri au mai facut cucui mare, ca nu mai stiu? Va rog sa-mi spuneti, ce sa fac, ce sa mai urmaresc, innebunesc

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, sunt disperata. Dupa ce ca am avut o zi de absolut absolut rAHAT, DE MI-AM FACUT NERVI CAT PENTRU 6 LUNI (DAR N-ARE ROST SA INTRU IN Amanunt acum), pe la 19.30 alt pocinog: stateam la calc si pe langa ine Sophia juca fotbal, ca de obvicei, cand aud o pocnitura si cand ma intorc nu stiu cum naiba s-a intamplat (presupun ca a calcat pe minge) de a cazut la spate si s=a locit tare la cap, cam la ceafa. A inceput sa planga si cum am luat-o in bratze am simtit ditamai cucuiul, cred ca instantaneu i s-a facut.
Am mers la urgentze da' acolo numa o amarasteana de pediatra, ca neurochirurgii nu mai sunt la urgente (auzi tu), ca sa ma linistesc, ca daca n-a varsat e ok, ca blabla, ca o radiografie nu ar fi concludenta, ca daca vreau, a doua zi cu trimitere de la medicul de fam sa merg in policlinica la neurochirurgie...A pipait-o si ea si a zis ca daa, ce mare cucui, hai sa sune totusi pe unul de pe sectie, dar si ala a zis ca daca nu a varsat nu e nimic blabla.
Mor de spaima, de ingrijorare, cred ca am tahicardie sau cum naiba ii spune, tot citesc pe net (desi am mai citit, stiu pe de rost) si tot mi-e frica. N-a varsat, nu si-a pierdut cunostinta...dar daca apar ulterior simptome de-astea, daca totusi nu stiu ce...of, nici nu ma stiu exprima.
Ai vostri au mai facut cucui mare, ca nu mai stiu? Va rog sa-mi spuneti, ce sa fac, ce sa mai urmaresc, innebunesc

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


ILINCA, draga, ca sa te linistesti putin eu iti zic din popor. Daca a facut cucui e bine. Adica traumatismul s-a produs la suprafata si nicidecum inauntru. Sper ca intelegi ce vreau sa spun.

Ca sa se retraga cucuiul parca Lioton gel se poate folosi. Sau daca vrei d-astea mai naturale poti incerca crema de arnica (asa a devenit un fel de buna la toate).

Io zic sa nu te mai panichezi si sa o urmaresti vreo 7 zile (asa am auzit eu la mammicile care au mai patit cucuie mari la copii). o sa fie bine.

Eu faceam pe Lavinia Milosovici la batatorul de covoare si am cazut cu ceafa de bordura, iar la cateva zile mi-am venit si un legan de fier in cap. Am vazut stele verzi si credeam ca am murit. Asadar, cazatura din casa nu cred ca e "foarte" tare in comparatie cu astea ale mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, al meu si-a facut un cucui cat pumnul si eram la mama naibii, la baza Transfagarasanului, pe la noua seara, asa ca nu l-am dus nicaieri: i-am pus gheata, i s-a mai tras putin, starea lui generala era buna, asa ca n-am facut altceva decat sa-l urmaresc cu atentie cateva zile. Noi eram cu nasii lui care au doi copii si a contat mult ca ei m-au calmat, fiind trecuti prin asemenea intamplari de cateva ori cu copiii lor. Daca este vioaie, nu vomita etc., nu sesizezi nimic anormal in comportamentul ei, eu spun sa nu-ti faci griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Pisik, imi pare bine sa te regasesc serena si relaxata, inseamna ca vacanta si-a indeplinit menirea!

Bianca, cum a fost la intalnire?

Dodo, faine culorile alea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ilinca, EXACT ce a zis Bianca vroiam sa zic si eu (cu mentiunea ca eu eram Nadia si am cazut cu dintii de de bordura ). Luca a cazut anul trecut cu capul de o muchie de perete, i s-a factut instantaneu un cucui cat un ou, ma uitam la el cum crestea (era in frunte), l-am dat cu...nu mai stiu, Lioton gel sau Arnica, ca am de-amandoua, s-a retras in cateva zile, a fost totul ok. La dr n-am ajuns. S-a lovit nasol si anul asta, la arcada, dar a pleznit pielea si n-a fost decat un jet rapid de sange si basta. Nu s-a invinetit, nu s-a infectat, si numai cu apa l-am dat. Linisteste-te ca o sa fie bine. Nu mai zic sa stai cu ochii pe ea, ca e de clar ca asta faci fara sa vrei.

Si sanatate tuturor bolnaviorilor!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Da, exact asa am patit si noi, fix in timpul enterocolitei. La noi era si mai misto, ca daca varsa sau facea febra nu stiam daca e de la cap sau de la enterocolita Si mi se plangea de dureri de cap - astea fiind simptome ale enterocolitei.

Dupa spusele lui Mada, consultata si de Costin: daca nu apar varsaturi si ce ti-a mai zis tanti, most likely nu e nimic; poti face totusi o radiografie la cap.

Nu te invinovati pentru asta

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Tufete, sunt disperata. Dupa ce ca am avut o zi de absolut absolut rAHAT, DE MI-AM FACUT NERVI CAT PENTRU 6 LUNI (DAR N-ARE ROST SA INTRU IN Amanunt acum), pe la 19.30 alt pocinog: stateam la calc si pe langa ine Sophia juca fotbal, ca de obvicei, cand aud o pocnitura si cand ma intorc nu stiu cum naiba s-a intamplat (presupun ca a calcat pe minge) de a cazut la spate si s=a locit tare la cap, cam la ceafa. A inceput sa planga si cum am luat-o in bratze am simtit ditamai cucuiul, cred ca instantaneu i s-a facut.
Am mers la urgentze da' acolo numa o amarasteana de pediatra, ca neurochirurgii nu mai sunt la urgente (auzi tu), ca sa ma linistesc, ca daca n-a varsat e ok, ca blabla, ca o radiografie nu ar fi concludenta, ca daca vreau, a doua zi cu trimitere de la medicul de fam sa merg in policlinica la neurochirurgie...A pipait-o si ea si a zis ca daa, ce mare cucui, hai sa sune totusi pe unul de pe sectie, dar si ala a zis ca daca nu a varsat nu e nimic blabla.
Mor de spaima, de ingrijorare, cred ca am tahicardie sau cum naiba ii spune, tot citesc pe net (desi am mai citit, stiu pe de rost) si tot mi-e frica. N-a varsat, nu si-a pierdut cunostinta...dar daca apar ulterior simptome de-astea, daca totusi nu stiu ce...of, nici nu ma stiu exprima.
Ai vostri au mai facut cucui mare, ca nu mai stiu? Va rog sa-mi spuneti, ce sa fac, ce sa mai urmaresc, innebunesc

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.

Mergi la inceput