Scolari de Iulie - August 2004 * (100)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

azi am cedat psihic si am trimis acasa instalatorii ca m-au capiat, is in tratative cu altii. una peste alta caut sa trimit cupiii in plasament pt citeva zile ca inca nu-i de stat acolo. azi de dimineata ne-am asezat ca oamenii sa mincam cauta tacimurile unde nu-s:D noroc ca aveam niste banane;)) andries, 3 ani?;)) valeu, mama, nush daca ma mai tin neuronii pina atunci
lia, somonul il fac la gratar, e singurul peste la care cupiii nu se strimba
andrea, relaxare usoara si refacere rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, 1000 de felicitari pentru voi toti pentru rezultate Si mult spor la mutare
Lia, somonul si noi la gratar; de cand luasem "cratita" aia de aragaz Giulik cere mici non-stop ... n-ati vazut voi carnivora ca ea :D
Rox, pupici surorii tale, sa treaca cu bine perioada de asteptare si sa se lase cu sarcina si apoi cu bb(i) la termen !
Polux, cum sunteti ? Ce planuri aveti de vacanta ?
Kim, cum sunteti ??? ???
Andrea, multa sanatate la tine, ai avut curaj, nu gluma

Noi stem bine, Giulik a fost multumita de ora de inot :-) Chiar daca n-a socializat cu nimeni :-)
Aseara a lovit-o durerea in gat sau mai jos, si-a luat un decasept apoi si-a amintit ca o doare rau si vrea ceai la bibe :-) Subit s-a simtit bine si sper sa nu aiba nimik :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Refacere grabnica din operatie de deviatie, Andrea !

Carmen, felicitari pt casa !

FElicitari tuturor copilandrilor, cred ca toti au promovat clasa I numai cu FB si o multime de diplome de pe la concursurile la care au participat!

Robi, noi vom fi cazati cu 100 ron/noapte in Eforie Sud, camera matrimoniala, spatioasa, cu clima, TV, minifrigider, baie cu cabina de dus, la parter cu terasa si bucatarie comuna complet dotata la 3 m de camera, distanta de plaja 5 minute de mers pe jos cu copiii. Cam astea sunt preturile la mai toate vilele din cate am auzit.

o zi faina si sanatate multa sa avem

merci pt sugestiile de gatit somonul, sper sa nu ne inecam, are oare oare? cu jena recunosc ca n-am mai mancat somon pana azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Salutari din Caciulata!
N-am mai intrat de vineri (am de urmarit un articol ca sa nu-l faca astia varza si am luat laptopul dupa mine desi nu l-am deschis)...si ce vaz, Roxi vorbea de hcg......Sa nu ma mai ia somnul...

Lio, aceeasi faza si la mine...am zis ca e cea mai curajoasa, vine numarul trei!!!

Roxi, tinem pumnii stransi stransi surorii tale! Te cred erai emotionata (eram eu cand am citit ...:))

Olivia, ce patanie cu dusul la urgenta!
Imi pare rau ca pentru voi clasa I-a nu a fost o experienta frumoasa!

Carmen, felicitari pentru mutari, sa fie intr-un ceas bun!

Marina, imbarligat sistem, insa cei mici o sa fie castigati din amalgamul asta de limbi straine, sunt convinsa!

Daria, distractie maxima la inot!

Liliana, distractie maxima in continuare Adelei si bunicii!

Ma duc la plimbare apoi la piscina...Cand ma intorc va povestesc cum m-am distrat cu ganglionii inflamati ai Ioanei p'acilea...Ca deh, sunt in concediu...:)
O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal, imi pare rau ca v-am dat emotii. aveam si eu.
si printre emotiile astea am uitat sa va laud copchilu cel mare - ca recunosc ca o fac rar - care a inceput pianul de o saptamana. si are urechea si mainile lu' ma-sa (ma-sa modesta si ea cu carul ). cred ca si doamna a fost multumita, ca de la a doua la a treia sedinta i-a dat mult mai mult de studiat. he he . am pus biciul pe el in vacanta, exerseaza o ora in fiecare zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Roxitinem pumnii in continuare si asteptam sa dai de baut ca asa-i promis....si tine-o tot asa cu Pat si pianul
Carmencita pupacim tzucureii super destepti si frumosisi talentati....meii asa de gratioasa este Ilinca cand danseaza
Andrea refacere rapida....meii pana la urma nu ne-a ajuns plapuma pana-n Albena...abia am tras de ea sa ne ajunga pana la Neptun ,hotel 2D....da' de la anu sunt hotarata sa-mi cumpar belet din ianuarie...sa-mi aduceti aminte daca uit
Lia ce ne pregatesti bun pentru maine...io zic sa stai linistita cu somonul,este delicios oricum l-ai prepara,numa' sa nu fie prea gras..
Andries ti-am trimis si io lista de lecturi de vacanta
Azi am dus mandra la planetariu,a fost foarte impresionata...
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

pt maine nu stiu, deocamdata mi-am facut un tort arici pogonici, cu ajutorul copiilor. maine ceva cotlet la gratar, chiftelute, carnaciori la gratar, orez cu cury..si o rulada cu crema de mascarpone daca mai apuc sa fac totul pana-n 12

sunteti invitate la o felie din tortulet, pun poze daca apuc inainte sa plecam la mare

oricum de la anul am anuntat oficial ca nu-mi mai tin ziua de nastere asa ca nu mai doresc sa mi bat capul cu pregatirile ci doar cu primitul cadourilor cine vrea sa-mi dea ceva, sa-mi dea si sa nu se astepte neaparat sa fie mese intinse si faclii aprinse, cine nu, nu. Mie-mi place sa fiu ospitaliera si sa bucataresc dar vreau si eu ca macar ziua mea sa nu ma streseze, adica sa fie o zi in care sa nu bucataresc, sa fiu rasfatata si relaxata, ori pana acum eu cu cel putin o zi inainte umblu nauca cu copiii dupa mine sa bucataresc, sa fac curat in casa, sa cumpar sucuri etc, ma scol la 5 dimineata si pun cuptorul in functie, fac prajituri, salate, fix de ziua mea etc....treaba-i asta??? Gata de la 40+ devin egoista! asta e o promisiune

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Lia..te inseli noi nu am terminat cu fb pe linie...avem B la romana..sunt si cu 2 si cu 3 de B unii..Tinad cont ca noi vorbim romaneste doar de la 5 ani si ca avem de recuperat..sunt oarecum multumita.Oricum nu era de Fb pt ca nu totul este perfect la limba romana..oricum in cateva zile Luca va fi testat si la mate si la romana de sora cumnatei mele care toto clasa I a avut ..si apoi trag linie si stiu exact unde ne plasam...
Daria v-am citit dar sunt in perioada de intrebari existentiale referitoare la limita dintre a fi parinte exigent versus a fi parinte tolerant..asa ca vin eu pe la voi (nu cand voi afla raspunsul pentru ca nu-l voi afla poate niciodata).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Lia la multi ani fericiti!! sa fii sanatoasa si mai ales linistita, sa iti aduca copiii numai numai bucurii!!! si relaxare sa fie de ziua ta!!
si la multi ani sarbatorilor Paula, Paul, Petru, Petra.. si adiacentii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput