Scolari de Iulie - August 2004 * (100)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Mei se vede ca ati intrat in vacanta...ca nu mai dati pe aici in weekend.
Si Adela e in vacanta, asa ca ea si mamaie merg la plaja aproape in fiecare zi...sunt deja negre taciune.

Vacanta placuta pui dragi scolari de acum de clasa a doua. (sau mai mare dupa caz - Many parca Alex e deja intr-a 3-a nu?).
Marina, Mihai in ce clasa e acolo? Tot a 1-a? Ati reusit sa-l bagati la clasa speciala de 2 ani intr-unul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

La noi sisemul de numerotare e diferit. Acum a fost CP- classe preparatoire, dupa care merge in CE1 -elementare 1,
Echivalentele in RO e ca trece intr-a doua.
Maria care trece a 4a de exemplu trece in CM 1 care e moyen 1, mijlocie 1 .

Inca nu stim daca a trecut in clasa speciala desi a luat A pe linie si invatatoare l-a super laudat in evaluarea finala. Cred ca doar in septembrie se stabileste dar mai avem o sapt de asa zisa scoala si vedem daca se intampla ceva nou. In continuare cred ca poate mai mult, la Maria e mult mai greu , la ea am pierdut momentul sa sar clasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Wow capitolul 100. Ce frumos! Mei cum trece timpul...dar parca nu mai suntem asa de vorbarete ca atunci cand eram gravide si erau copiii mici.

Marina si aici scoala incepe cu clasa pregatitoare obligatorie, dar la 5 ani. Si apoi clasa 1 la 6 ani etc. In ce limba invata copiii tai? Acasa in ce limba vorbiti, banuiesc ca romana? Te rog spune-ne mai multe despre sidtemul de acolo. Cate clase la elementara, cate la mijlocie etc. E interesant sa cunoastem mai multe sisteme.

O saptamana placuta fete dragi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
Marina hai ca nici voi nu mai aveti mult
va astept la mare ca e frumooos si apa demential de calda :))))
ma duc sa pun niste poze, ca in sfarsit m-am invrednicit sa descarc pozele de la serbari si de prin oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza....Roxi mai incalzeste vreo 2 saptamani apa marii ca mie imi place mai hot....asteptam pozele
Kim si totusi de ce s-a simtit rau Uka?.....btw de scoala io n-am inteles care-i partea buna a faptului ca Luka este in aceasta clasa si la aceasta invatatoare.......uite io anul asta i-am zis doamnei ca cel mai mult m-am bucurat cand mi-a zis ca mandra-i un copil foarte vesel si foarte activ(dupa 3 ani de gradi in care zilnic auzeam numai opusul si ma intrebam cum este posibil ca acasa sa fie intr-un fel si la gradi altfel)
Noi in week-end ne-am delectat cu de toate,program administrativ, plimbari,... am fost si la film la Madagascar 3D...io m-am distrat la greu
hai sa avem o saptamana excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am pus poze:
de la serbare
cu baietii la concert
si de prin oras aiurea
Ioana, daca se mai incalzeste se umple de alge. deci e perfecta asa cum e, oricum e calda bine de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Frumosi constantenii, frumosi si ochiosi



_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

off topic: va rog eu ziceti o incurajare pentru sora mea. a facut ieri prelevare de ovocite, 6, doar doua au fost fecundate. trebuie sa ajunga la 72 de ore sa se poata transfera. trebuie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamne ajuta Rox sa fie embrionii cu noroc si sa ramana lipiciosi 40 de saptamani


_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, multumesc din suflet. nu or sa astepte embrionii, vor face transfer de 72 de ore. e oricum singura ei sansa.

Mergi la inceput