Scolari de Iulie - August 2004 * (100)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si la noi au fost peripetii; la inceput am alergat la parc, apoi copiii s au bagat sub arteziana si au iesit ca de la dush; am alergat acasa sa i schimbam pt ca a fost singura zi din luna asta in care nu lesinai de cald; apoi am mers din nou jos la bloc si a venit furtuna; am stat sa vedem furtuna :-) si apoi am mai stat afara pana foarte tarziu :D

Oricum, Pupu si Patrick sunt pe locul I la ideea traznita a zilei, bine Rox ca totul s a terminat cu bine si gemul n a ars :-)

Cristal, ce energici sunteti cu totii 24 din 24 :-)))

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Energici!? Io'st o mamaliga, nu rezist la tavaleala!
Am noroc ca totul e aproape...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani Stefan, Eva si Victor! Multi, multi ani sanatosi, fericiti si mult noroc!

Copii mei au plecat in vacanta la bunici cu tati (bunicii au servici), incerc saptamana viitoare sa-mi iau eu liber si sa stau cu ei si tati sa se intoarca la servici. Azi sunt la piscina din Targu Ocna, cica e super fain, toti copii se distreaza de minune.

Roxana, sper ca pana la urma sa vina si bebele dorit.

Am vazut poze frumoase de la Roxana si Gabi (sa va fie de bine vacanta), mi s-a facut dor de mare. Pana pe 6 aug cand plecam noi mi se pare asa de muuult!

Rox, eu m-am distrat la intamplarea ta, mi-a adus aminte de incidentul meu cu Matei. Vine Matei de la gradi si-mi spune ca are o biluta in nas. Eu ma uit in nas, nu vad nimic, il pun sa sufle nasul, pare ok. M-am gandit ca cine stie ce spune copilul. Seara la culcare ma intreaba Matei, "dar mami ce facem cu biluta mea din nas?" Cand aud sa-mi pice fata, deci copilul chiar are o biluta in nas, nu fabuleaza. I-au lanterna, ma uit din nou, de data asta o vad. Mama denaturata in continuare, sun la ORL, sa-l intreb daca pot astepta pana dimineata sau trebuie neaparat sa mergem la spital. Bineinteles ne-a spus sa nu lasam pe dimineata, asa ca s-a dus tati cu Matei la urgente, la sectia de ORL si in 1/2 de ora au fost acasa cu biluta scoasa. A doua zi cand am povestit la colegi au ras de mine in hohote.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat, sa fiti sanatosi si norocosi!
roxana, imi pare rau pt sora ta, cit despre faza cu biluta, ce sa zic, m-as fi crizat. imi amintesc ac sor-mea isi bagase o boaba de fasole;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea ahahahaha, tu ai fost mai tare ca mine bine ca nu a fost nimic nici la Matei.
si eu imi aduc aminte de bagatul samburilor de cirese in nas. unchiul meu radea de mine ca imi va creste in curand un cires in nas. mi-a trecut si asta....
Gabi, super pozele!!! mai ce imi place ce ai slabiiiit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Andrea, ce tare ai fost!

Gabi, tare frumoase pozele! Sunteti frumosi, dar in special mi-au placut baietii intre ghivecele de flori ...Iar Tudor cu palarie arata super! :)

Si Oana si-a indesat o biluta in nas cand era mai mica, dar nu era bagata adanc, am intors-o cu picioarele in sus si am zgaltzait-o pana a iesit
A executat si un nasturas pe gat, avea dinti in fatza si a ros ata pana a inghitit nasturele...dar parca atunci stateam mai bine cu nervii, nu ma panicam din orice...

Oaspetele fetelor a intrebat-o pe maica-sa ce vrea cand a venit sa o ia de la noi, cred ca avem si in seara asta musafiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Hai ca m-am distrat cu voi desi nu era deloc de ras...si eu m-as fi panicat rau, vorba lui Cristal...si Tudor a executat asa ceva acum 2 ani - si-a bagat in nas o bilutza, noroc ca nu si-o indesase prea tare si i-am scos-o eu usor...
Cat despre vacanta, intr-adevar a fost super! Dar acum nu-mi ramane decat tot restul anului sa ma gandesc la urmatoarea vacanta, ca bani sa mai plecam prin alta parte...pas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

La multi ani Maria de Cristal..Eva...si pe cine am mai uitat?? Sa cresti mari si frumosi..si mult noroc!

in rest ..va citesc dar am din nou probleme..aranjez din Cta trasfer interspitalicesc...bunica este cu suspiciune de neoplasm..Luca a cazut ca l-au dus bunicii la niste masinute..si are o buba urata cu lipsa de substanta (citiva mm luati din epiderm)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ca uitam de sarbatoriti...
LA MULTI ANI Eva,
LA MULTI ANI Victor!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim, multa sanatate voua tuturor si sa treaca buba fara urme

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput