Clubul "babelor" FIV-oase - 46

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

brrr....am oprit aerul ca mi-au inghetat picioarele.

Sambata suntem invitati la o petecere...e ziua finului nr.1
iar we viitor suntem invitati la munte de Vineri pana Duminica la ziua unui bun prieten.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

huh, ati scris 2 pag pana am terminat post-ul
sami, da, ori am dat sfoara-n tara ori am avut un noroc chior si nu s-a prins multa lume..sper totusi la ultima varianta
ady, mamico, m-am gandit la tine si la vestea ta de azi, de la job..poate pana se dezmeticeste dragonul de sef'ta, esti deja de mult in CM de risc
alina, si mie-mi place sa ma bag in seama la voi..uite, acum mi-e martora toata firma (DD da sa nu fie asa)..cred ca suntem cele mai greu incercate topicuri de pe forum si mi se pare normal si natural sa ne sustinem reciproc


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor...eu sunt suparata.
pentru ca merg foarte mult cu masina prin oras...ma bronzez ddoar pe mana stanga...si pentru ca la munci ma duc imbracata cu bluzite,camasute ca maneca scurta...sunt bronzata ca tractoristii...doar pe o mana si cu manecuta.
este o diferenta chiar vizibila intre maini...si intre umar si restul bratului stang




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara si eu sper sa fie bine; om vedea Imi pare rau de faza cu FB, poate totusi nu a fost asa de observat evenimentul
Anaasta tu ce vesti mai ai?
Samira ce planuri frumoasee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lara...chiar daca au "mirosit" ceva cei de pe la serviciul tau...asta sa fie tot necazul...pot sa pun pariu ca daca ai avea un bebe in burtica nici nu ti-ar mai pasa ca spune x,y,z.
stii cum e cu gura lumii...doar pamantul o astupa si viata ta nu ti-o traieste altcineva ca sa comenteze.

noi suntem deschisi si am spus familie si prietenilor ca avem probleme de fertilitaate si ca facem FIV.
suntem foarte impacati cu gandul asta,ni se pare o oportunitate extraordinara pentru noi...si tocami din acest motiv am raspuns cui ne-a intrebat.

evident ca au fost cazuri in care ni s-au pus si intrebari stupide,idioate si am auzit "pe la spate" si comentarii atat de imbecile incat mi-am dat seama ca ar fi un nonsens sa incerc sa le explic cum stau lucrurile.
cine ne-a inteles ...ok,ne sustin si sunt langa noi la fiecare incercare...cine nu...nu ne intereseaza.

desigur...acum,fiecare decide pentru el.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ady, am inteles, e ca la anticonceptionale, doar ca sunt impartite in 2 culori. Inca nu am cumparat, imi iau maine. Asta inseamna ca nu mai apare menstruatia cand stiam eu, ci o luam de la z1. O trimit pe mama la o farmacie de unde mi le-a luat pe cele 4 pe care le-am luat. Da, Canesten sunt cele cu 3 ovule in pachet. Eu am luat acum Biotics, doar pastile. O sa iau si Nistatina. Multumesc mult pentru sfaturi! Hai ca m-am mai linistit! Chiar, el te urmareste in sarcina?
Lara, posibil sa fi vrut sa vada cam care e valoarea celulelor NK. Pana la urma imi foloseste analiza, ca incep sa beau ceai verde si sa iau Pinovital, ma feresc de Vitamina C, propolis si alte alea...Nu iti mai face griji cu FB, ai apreciat pur si simplu o pagina, un concept...ce se intampla daca dau like la donate si adoptie? Nu inseamna nimic, doar ca apreciez acea idee, nu inseamna ca merg pe ambele variante.
Samira, e simplu, un we la mare si gata, te uniformizezi.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

MeAlex imi caut un dr la un spital de stat cu care sa nasc; fiind vorba gemeni e cam riscant la clinicile particulare . Ma mai duc la el la eco, sfaturi, prima eco el a avut privilegiu s-o faca de exemplu. Mie Albu imi e drag, m-a ajutat mult, mereu amabil si saritor; dar ii stiu si limitele si minusurile, e f ocupat acum , face f multe si uneori e depasit de situatie si trebuie tras de manecuta. Dar pt un ginecolog e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

sami, ai perfecta dreptate, iubito cu siguranta, cu bb la bord (btw, hubby adora reclama cu "tatic la bord") nu cred ca mi-as mai bate capul..mi-e ciuda doar de cat am fost de tontolina..
daniela bisou mare peste ocean!!!!


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Sami,Lara pupici si de la mine
Qiao tu mai faci acupunctura? Parca m-as duce sa ma mai intep,cine stie,poata ajuta???

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ady, si mie mi-e simpatic, dar stii cum e, cand costurile sunt asa mari, ai pretentii mari la privat. De exemplu, nu ma asteptam sa intarzie histeroscopia cu o ora, nu ca as fi avut vreo treaba, dar asa, ca idee. Mi-a placut ca am rezonat si mi-a dat analize, o schema, e adevarat ca o parte din ele le faceam de capul meu si am mai adaugat si eu cateva, dar e altceva cand stii ca un dr. e de acord cu abordarea ta. Eu abia acum m-am prins ca e genul repezit.



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput