Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

am mai descoperit ceva :)

Your Available Cash is $12.18. It must be greater than $23.50 in order to get a check.





mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna




cine stie ce comisioane or avea, vad ca informatii despre bani si plati dau cu taraita...probabil ca vom afla costurile cand vom face prima retragere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Nadaflorilor Imi spui te rog tu ce trebuie sa fac pe mai departe? Setez procentele, public anuntul? Multumesc.Tot nu am priceput de ce ai platit si in a 2-a luna din buzunar upgradarea, tu ai priceput?
setezi procentele, eu am setat la 5%, joaca-te o 2-3zile cu procentele ca sa te prinzi de diferenta, publici zilnic anunturile, vei avea nevoie de un referal (cel putin, pentru ca pentru a "creste" vip point trebuie sa dai biduri catre refrali, eu am inteles ca nue alta cale...daca este alta cale, poate spune Elle_seb)...la un moment dat va trebui sa modificam procentul ala in sensul ca va trebui sa-l crestem...pentru a strange bani de biduriluna urmatoare la innoirea upgradeului silver mergi pe Subscription Payment Report and Make a Payment si de acolo platesti subscriptia, vei avea posibilitatea sa achiti silverul din dolarii stransi in zeek, daca nu ai cel putin 10dolari nu vei putea face plata asa si va trebui sa faci iar plata din payza (cum am facut eu)Nina,mami de,
Multumesc frumos. Ma invata cineva de unde se seteaza, va rog? Eu as vrea 80 - 20 la suta sa setez, asa cum era vorba initial. Ce inseamna ca am nevoie de referal? Bidurile de unde le dau?Asta cu reinnoirea am inteles-o si salvat-o, multumesc din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Nadaflorilor Imi spui te rog tu ce trebuie sa fac pe mai departe? Setez procentele, public anuntul? Multumesc.

Tot nu am priceput de ce ai platit si in a 2-a luna din buzunar upgradarea, tu ai priceput?




setezi procentele, eu am setat la 5%, joaca-te o 2-3zile cu procentele ca sa te prinzi de diferenta, publici zilnic anunturile, vei avea nevoie de un referal (cel putin, pentru ca pentru a "creste" vip point trebuie sa dai biduri catre refrali, eu am inteles ca nue alta cale...daca este alta cale, poate spune Elle_seb)...la un moment dat va trebui sa modificam procentul ala in sensul ca va trebui sa-l crestem...pentru a strange bani de biduri

luna urmatoare la innoirea upgradeului silver mergi pe Subscription Payment Report and Make a Payment si de acolo platesti subscriptia, vei avea posibilitatea sa achiti silverul din dolarii stransi in zeek, daca nu ai cel putin 10dolari nu vei putea face plata asa si va trebui sa faci iar plata din payza (cum am facut eu)

Nina,mami de,



Multumesc frumos.
Ma invata cineva de unde se seteaza, va rog? Eu as vrea 80 - 20 la suta sa setez, asa cum era vorba initial.

Ce inseamna ca am nevoie de referal? Bidurile de unde le dau?

Asta cu reinnoirea am inteles-o si salvat-o, multumesc din nou


cei 80/20 se seteaza de pe pagina Retail points pool, ai acolo trei chenaare: unu umpliut cu culoare verde, unul albastru si unul alb, in chenarul alb ai un combo cu procente:
Bid Repurchase Preference

Buy More Bids with [combo %] of my Cash Rewards and Commissions
(Does not include Commissions from Subscriptions in the matrix)


alegi din lista 80 si ia e setarea

Referal
- este un nou membru zeek adus de tine, asa cum si pe tine te-a adus cineeva si tu trebuie sa aduci oameni...chiar daca s-a spus ca nu e nevoie, eu nu vad cum poti sa inlocuiesti vippoints dupa cele 90 de zile daca nu "dai" biduri...ca sa le dai trebuie mai intai sa le cumperi si apoi sa ai cui le da

Biduri dai de la
Bid Give Manager

Give Free Bids!


vezi pe prima pagina..mai mult nu stiu, ca nu am ajuns acolo, citeste si tu, atunci cand e vorba de castigul lor sunt foarte expliciti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Nadaflorilor Imi spui te rog tu ce trebuie sa fac pe mai departe? Setez procentele, public anuntul? Multumesc.Tot nu am priceput de ce ai platit si in a 2-a luna din buzunar upgradarea, tu ai priceput?
setezi procentele, eu am setat la 5%, joaca-te o 2-3zile cu procentele ca sa te prinzi de diferenta, publici zilnic anunturile, vei avea nevoie de un referal (cel putin, pentru ca pentru a "creste" vip point trebuie sa dai biduri catre refrali, eu am inteles ca nue alta cale...daca este alta cale, poate spune Elle_seb)...la un moment dat va trebui sa modificam procentul ala in sensul ca va trebui sa-l crestem...pentru a strange bani de biduriluna urmatoare la innoirea upgradeului silver mergi pe Subscription Payment Report and Make a Payment si de acolo platesti subscriptia, vei avea posibilitatea sa achiti silverul din dolarii stransi in zeek, daca nu ai cel putin 10dolari nu vei putea face plata asa si va trebui sa faci iar plata din payza (cum am facut eu)Nina,mami de,
Multumesc frumos. Ma invata cineva de unde se seteaza, va rog? Eu as vrea 80 - 20 la suta sa setez, asa cum era vorba initial. Ce inseamna ca am nevoie de referal? Bidurile de unde le dau?Asta cu reinnoirea am inteles-o si salvat-o, multumesc din nou
cei 80/20 se seteaza de pe pagina Retail points pool, ai acolo trei chenaare: unu umpliut cu culoare verde, unul albastru si unul alb, in chenarul alb ai un combo cu procente:Bid Repurchase PreferenceBuy More Bids with [combo %] of my Cash Rewards and Commissions(Does not include Commissions from Subscriptions in the matrix)alegi din lista 80 si ia e setareaReferal - este un nou membru zeek adus de tine, asa cum si pe tine te-a adus cineeva si tu trebuie sa aduci oameni...chiar daca s-a spus ca nu e nevoie, eu nu vad cum poti sa inlocuiesti vippoints dupa cele 90 de zile daca nu "dai" biduri...ca sa le dai trebuie mai intai sa le cumperi si apoi sa ai cui le daBiduri dai de la Bid Give ManagerGive Free Bids!vezi pe prima pagina..mai mult nu stiu, ca nu am ajuns acolo, citeste si tu, atunci cand e vorba de castigul lor sunt foarte expliciti Nina,mami de,
Multumesc frumos de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Andrecluj, nu mai face nici o plata pana nu iti recuperezi banii.
Si oricum, nu trebuie sa platesti 155 RON, ci 50 RON.


Rugamintea mea e, daca ai vreme si chef, sa-mi spui ce urmeaza acum.
Continui sa postez anunturi, asta e clar. Schimb ceva la procentele alea de care vorbiti sau nu?

Bani cash cand ar trebui sa pot scoate?


Lasa la 100%, daca vrei sa-ti cresti contul in continuare. In afara de asta, mai bagi oameni sub tine. Castigi comisioane de la toate upgrade-urile celor de sub tine, pana la 21 nivele in adancime, asta in plus fata de cei 1,5% pe zi. Iar de pe primele 2 nivele de sub tine, castigi comisioane (pana la 10% de pe primul nivel, pana la 5% de pe al doilea nivel) din bidurile pe care oamenii le cumpara.

Ca sa merite sa scoateti, recomand sa cresteti contul pana la o suma mai mare, asta daca vreti sa scoateti bani si in acelasi timp sa lasati bani in cont, asa incat el sa creasca si sa produca in continuare. De exemplu, odata ajuns la suma de 1000 $ (1000 VIP), retragand 20%, scoti faptic in cash aprox. 90 $ / luna (la o medie de 1,5%), iar contul tau va continua sa creasca. Pentru asta, trebuie sa setezi contul pe 80%.

Sau, daca vrei sa scoti toti banii pe care ii ai deja (150 - 200 - 400 $, cat are fiecare acolo), setezi pe 0% si in decurs de 90 zile, toti banii ti se transfera in contul de cash. De acolo ii trimiti in Payza si din Payza in contul tau bancar.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Citat:
citat din mesajul lui Elle_sebAndrecluj, nu mai face nici o plata pana nu iti recuperezi banii.Si oricum, nu trebuie sa platesti 155 RON, ci 50 RON.
Rugamintea mea e, daca ai vreme si chef, sa-mi spui ce urmeaza acum. Continui sa postez anunturi, asta e clar. Schimb ceva la procentele alea de care vorbiti sau nu? Bani cash cand ar trebui sa pot scoate?
Lasa la 100%, daca vrei sa-ti cresti contul in continuare. In afara de asta, mai bagi oameni sub tine. Castigi comisioane de la toate upgrade-urile celor de sub tine, pana la 21 nivele in adancime, asta in plus fata de cei 1,5% pe zi. Iar de pe primele 2 nivele de sub tine, castigi comisioane (pana la 10% de pe primul nivel, pana la 5% de pe al doilea nivel) din bidurile pe care oamenii le cumpara.Ca sa merite sa scoateti, recomand sa cresteti contul pana la o suma mai mare, asta daca vreti sa scoateti bani si in acelasi timp sa lasati bani in cont, asa incat el sa creasca si sa produca in continuare. De exemplu, odata ajuns la suma de 1000 $ (1000 VIP), retragand 20%, scoti faptic in cash aprox. 90 $ / luna (la o medie de 1,5%), iar contul tau va continua sa creasca. Pentru asta, trebuie sa setezi contul pe 80%. Sau, daca vrei sa scoti toti banii pe care ii ai deja (150 - 200 - 400 $, cat are fiecare acolo), setezi pe 0% si in decurs de 90 zile, toti banii ti se transfera in contul de cash. De acolo ii trimiti in Payza si din Payza in contul tau bancar.
Dar setarile astea se pot schimba pe parcurs? As vrea sa scot 10, 20 % ca sa ma conving ca pot face asta, sa am argumente pentru a aduce oameni, apoi as vrea sa las contul sa creasca. Daca vrea sa fac asa cum setez? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj



Dar setarile astea se pot schimba pe parcurs? As vrea sa scot 10, 20 % ca sa ma conving ca pot face asta, sa am argumente pentru a aduce oameni, apoi as vrea sa las contul sa creasca. Daca vrea sa fac asa cum setez? Multumesc





se pot schimba de la o zi la alta, poti de exemplu sa setezi la 0% si lasi asa pana faci suma (minim 23.5dolari) si dupa ce ai facut suma aia de 10, 20% de care spui tu setezi procentul la 100% si lasi contul sa creasca...in fine nu o sa creasca de la sine...zic eu...dar poate gresesc si chiar creste singur..vad eu cand ajung la 1dolar in biduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

fetelor, wu sunt in plina mutare...revenim acasa dupa 7 ani de relocare.
am pierdut doua zile de postare, una pe drum si unain care nu mi-a mers netul.acum am postat din nou, inca n-am ajuns la cele 60 de zile.
va citesc cand pot, sper sa pot cat mai des.

pupici

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Am si eu diverse intrebari:
- ce facem cu acele VIP-points ? Intreb pt ca au termenul acela de expirare de 90 de zile.
- am observat ca au aparut sub mine 2 persoane, habar nu am de unde, nu le-am inscris eu
- si de asemeni am 3 biduri acolo in "Bid give manager", inseamna ca le-a cumparat sistemul pentru mine ?

Spor la toate !

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

Am si eu diverse intrebari:
- ce facem cu acele VIP-points ? Intreb pt ca au termenul acela de expirare de 90 de zile.
- am observat ca au aparut sub mine 2 persoane, habar nu am de unde, nu le-am inscris eu
- si de asemeni am 3 biduri acolo in "Bid give manager", inseamna ca le-a cumparat sistemul pentru mine ?

Spor la toate !

Ingrid si Cristi 9 ani




da, le-*a cumparat sistemul, tu ar trebui sa ai pwersoane inscrise de tine si sa le dai aceste biduri ca sa le dai

exemplu, mie mi-a cumparat sistemul 1bid cu 1dolar pe care l-am obtinut din setarea cu 5%, l-am dat unicului referal(am creat unu) si rezultatul este:

7/3/2012 4:14:29 AM Earned 0.5 VIP points from giving away 1 bids to Affiliate AlinaBox

-mi-a crescut contul de vip points cu 0.50

-dupa 90 de zile vip points se anuleaza


Mergi la inceput