Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Eu am adaugat un cont, din care am aflat ulterior ca nu pot face plati. Am adaugat alt cont, din care am virat 155 RON in contul de Raiffaisen pe care-l dau ei, fara insa sa fac mutarea si pe pagina de payza, asa ca ma tem ca am aruncat banii din care traim o saptamana pe geam. Am scris la Payza si astept raspuns.
Am facut miscarea asta ca sa aflu daca toata povestea asta e poveste sau nu, acum ma intreb daca nu am facut corect verificarea contului ce se va intampla cu cei 155 de lei virati.





ti se intorc in cont.. asa ar fi normal...dar nu inteleg ce nu ai facut bine?!!!
de unde ai luat contul raifeisen daca nu ai initiat verificarea din contul tau payza?!

Nina,mami de,



Am initiat verificarea pentru un cont pe care il atasasem la payza, apoi am aflat ca acel cont e de economii si nu pot face plati. Am primit mesaj de la Payza sa virez in Raifaisen, am primit si codul ala de care ziceai, am sters contul, am pus altul si am facut plata, fara sa mai initiez verificarea noului cont. Am trecut la plata codul primit de la ei, astept sa vad ce imi raspund.





mda, trebuia sa reiei operatiunea (cred ca se putea), codul dat de ei trebuie sa-l imperecheze in baza lor de date cu contul inscris de tine, contul nefiind cel inscris, ei ar trebui sa trimita banii inapoi ca si plata eronata...va dura ceva, cred ca luni ajung banii la payza si se face verificarea si daca pica, marti-miercuri ar trebui sa ai banii inapoi in cont... o sa stai cu emotii pana vezi banii inapoi, dar nu cred ca ii pierzi, pentru ca nu cred ca le da "drumu" raifeisenul fara dovada ca merg in contul cui trebuie...


Nina,mami de,






Andrecluj, nu mai face nici o plata pana nu iti recuperezi banii.
Si oricum, nu trebuie sa platesti 155 RON, ci 50 RON.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_sebAndrecluj, nu mai face nici o plata pana nu iti recuperezi banii.Si oricum, nu trebuie sa platesti 155 RON, ci 50 RON.
Multumesc de mesaje, din pacate nu mi-a verificat altfel contul la Payza, imi spunea ca e nevoie de minim 155 RON in cont. In fine, cert e ca am primit mesaj de la Payza ca am contul verificat, am platit 36 de RON upgradarea la Silver. Rugamintea mea e, daca ai vreme si chef, sa-mi spui ce urmeaza acum. Continui sa postez anunturi, asta e clar. Schimb ceva la procentele alea de care vorbiti sau nu? Bani cash cand ar trebui sa pot scoate? Multumesc din nou, duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

................

Andrecluj, nu mai face nici o plata pana nu iti recuperezi banii.
Si oricum, nu trebuie sa platesti 155 RON, ci 50 RON.




Elle cum sa platesti doar 50ron cand mesajul lor suna asa:
"Provide your bank with the following details
Amount 155.00 RON
Bank Deposit Code 3xxxxxxxxxxxxxxx2 Important!
Enter your Bank Deposit Code in the "Notes" or "Details" field of your bank transaction.
Step 2
Transfer the funds to the following account
Bank Raiffeisen Bank Romania SA
Account Name Earthport Plc
IBAN RO50RZBR0000060007485856
SWIFT BIC RZBRROBU
Amount to deposit 155.00 RON
Date 5/17/2012 3:00 PM EST
"

eu inteleg ca daca nu virez 155 ron se considera ca nu am respectat conditiile de verificare a contului si nu il verifica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
................Andrecluj, nu mai face nici o plata pana nu iti recuperezi banii.Si oricum, nu trebuie sa platesti 155 RON, ci 50 RON.
Elle cum sa platesti doar 50ron cand mesajul lor suna asa:"Provide your bank with the following detailsAmount 155.00 RON Bank Deposit Code 3xxxxxxxxxxxxxxx2 Important! Enter your Bank Deposit Code in the "Notes" or "Details" field of your bank transaction.Step 2Transfer the funds to the following accountBank Raiffeisen Bank Romania SA Account Name Earthport Plc IBAN RO50RZBR0000060007485856 SWIFT BIC RZBRROBU Amount to deposit 155.00 RON Date 5/17/2012 3:00 PM EST "eu inteleg ca daca nu virez 155 ron se considera ca nu am respectat conditiile de verificare a contului si nu il verificaNina,mami de,
Exact asa e, de asta am virat si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Eu am atasat cardul ING la contul de Payza, am platit taxa de atasare/verificare 1,85 USD, dupa care contul a devenit "Verified".

Intrebam pentru ca de la 1,85 dolari pana la 155 de lei e cale luuunga.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.


Foarte bine, ai facut ce trebuia.
Acum trebuie sa-ti adaugi un cont bancar si poti sa trimiti 50 lei pentru a-ti plati upgrade-ul. Am explicat intr-un post anterior cum se face asta.





Pai cardul este deja atasat unui cont bancar, nu am ce alt cont bancar adauga. Dupa mine, cand am adaugat cardul, am adaugat si contul, cardul "a tras dupa el" contul.

Acum ar trebui sa adaug fonduri din contul de card in Payza si sa platesc upgrade-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Nadaflorilor Imi spui te rog tu ce trebuie sa fac pe mai departe? Setez procentele, public anuntul? Multumesc.Tot nu am priceput de ce ai platit si in a 2-a luna din buzunar upgradarea, tu ai priceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

am mai descoperit ceva :)

Your Available Cash is $12.18. It must be greater than $23.50 in order to get a check.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

eu ma apropii de un dolar

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Nadaflorilor Imi spui te rog tu ce trebuie sa fac pe mai departe? Setez procentele, public anuntul? Multumesc.

Tot nu am priceput de ce ai platit si in a 2-a luna din buzunar upgradarea, tu ai priceput?





setezi procentele, eu am setat la 5%, joaca-te o 2-3zile cu procentele ca sa te prinzi de diferenta, publici zilnic anunturile, vei avea nevoie de un referal (cel putin, pentru ca pentru a "creste" vip point trebuie sa dai biduri catre refrali, eu am inteles ca nue alta cale...daca este alta cale, poate spune Elle_seb)...la un moment dat va trebui sa modificam procentul ala in sensul ca va trebui sa-l crestem...pentru a strange bani de biduri

luna urmatoare la innoirea upgradeului silver mergi pe Subscription Payment Report and Make a Payment si de acolo platesti subscriptia, vei avea posibilitatea sa achiti silverul din dolarii stransi in zeek, daca nu ai cel putin 10dolari nu vei putea face plata asa si va trebui sa faci iar plata din payza (cum am facut eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Nadaflorilor Imi spui te rog tu ce trebuie sa fac pe mai departe? Setez procentele, public anuntul? Multumesc.

Tot nu am priceput de ce ai platit si in a 2-a luna din buzunar upgradarea, tu ai priceput?





am platit pentru ca nu aveam 10dolari in zeek..aveam 0dolari..imposibil de acoperit costul, asta pe de o parte, pe de alta parte imi expirase silverul de o zi si nu se mai intampla nimic la nivel de vip points etc.

Mergi la inceput