Oportunitati de munca la domiciliu (4)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Stai linistita, si engleza mea e la fel...

Va tin pumnii sa prindeti primul proiect, dupa aia o sa fie mai usor sa aveti incredere ca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

M-am lamurit cu mailul, tocmai am primit un mesaj ca a fost ales altcineva pentru jobul la care am aplicat dar daca vreau banuti sa intru pe un link si sa apas pe ad-uri si castig 3 dolari pentru nush cate clickuri ca poate credeati ca nu sunt de-astia si pe-acolo. Ca eu asa am crezut

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Da... am prins si eu 3 de genul asta, doua dintre ele erau de la romani...

Nu va bagati din nou la astea, parerea mea ca nu merita. Orium, sunt muuult mai rare decat pe freelancer.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

http://www.vworker.com/RentACoder/misc/BidRequests/ShowBidRequest.asp?lngBidRequestId=1934986

Aplicati la asta daca vreti, eu sunt la al treilea proiect cu el. Cred ca merge daca licitati undeva la 60 de dolari. Prima tura eu am facut-o in 5 zile, mergea mai greu ca nu imi era mie foarte confortabil cu modul automat de extragere a datelor. Aceasta a treia parte insa, cu cele canadiene sunt cred ca in jur de 50% under construction, blogs, ads, deci o singura bifa pe caseta cu date de completat.

Oricum, are deadline 7 zile si tipul e foarte ok... Va explic eu ce si cum e cu GreaseMonkey ala daca-l prindeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihadum spune:

Buna, revin cu intrebari.Incerc sa-mi fac profilul, la sectiunea "My resume" ce anume se completeaza? La "Areas of Expertise" am completat liniar xcel,word,pdf, bookkeeping, accounting, statistical. E ok asa? Sau trebuie o varianta imbunatatita? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui xxxwoman

Da... am prins si eu 3 de genul asta, doua dintre ele erau de la romani...

Nu va bagati din nou la astea, parerea mea ca nu merita. Orium, sunt muuult mai rare decat pe freelancer.com



am avut eu curiozitatea, nu merita, aveti de evaluat niste siteuri, nu stii cate...ai senzatia ca nu se mai termina...la final iti fa raport cu ce ai gresit... in general ei pretind ca nu ai pus bifele, stiu sigur ca le-am pus, am avut vreo 3 siteuri romanesti si stiu sigur ca am raspuns...ei mi-au invalidat participarea pe motiv ca nu am raspuns la toate...in plus castigati o mizeriuta...nici macar cat la zeek.... dupa o ora de munca cu siteurile alea, mi-au dat 3 centi americani....

ps. or mai fi si altele...dar nu am chef sa testez toate joburile lor de 3 centi...
sa nu va spun ca m-au localizat dupa ip si convertit banii in moneda locala (lira)..asa ca tot 0 bani am castigat :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihadum

Buna, revin cu intrebari.Incerc sa-mi fac profilul, la sectiunea "My resume" ce anume se completeaza? La "Areas of Expertise" am completat liniar xcel,word,pdf, bookkeeping, accounting, statistical. E ok asa? Sau trebuie o varianta imbunatatita? Multumesc



hm, am primit o oferta de la unu si zicea omul sa motivam in cateva randuri de ce ar trebui sa ne atribuie jobul, nu cumva sa-i trimitem cv-uri sau scrisori de intentie ca nu are nici timp nici chef sa le studieze...

eu zic sa te rezumi la esential...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Eu am my resume foarte sumar, nu am urcat un CV sau ceva de genul asta, desi am vazut ca unii asa fac. De asemenea, mai sunt testele acelea pentru certificare care se pot face gratuit, cca 40 de minute timp alocat/test si care te ajuta daca vrei sa fii notat ca expert in x, y sau z domeniu. Eu nu am facut niciunul, sotul are unul de php completat.

Proiectul de la galaxy al carui link il pusesem mai sus e cu extract de date de contact ale unor firme, 2000 de intrari. La mine n-au fost probleme, desi cel putin la primul nu pot sa bag mana in foc pentru 100% acuratete. Evaluarea a facut-o pe parcurs, o data ce eu lucram la el, astfel incat imediat ce i-am dat work complete am avut si banii in cont. Nu cere transfer in excel sau ceva, e un softulet care colecteaza tot prin clickuri pe fiecare data: nume firma, adresa, telefon, etc.
E o munca care consuma ceva timp, mai ales la inceput, dar daca prinzi sa lucrezi asa, ulterior pe bonusuri cu el, sunt pana la urma 60 - 70 de dolari pe saptamana numai din asta, fara batai de cap sa prinzi altele intre timp. Bine, teoretic 70 de dolari ii poti scoate usor din cateva mai mici, insa aici ai confortul ca lucrezi constant, stii pe ce bani, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihadum spune:

Multumesc, pana la urma asa am facut, am completat pe scurt cateva cuvinte. M-am uitat la job-ul propus de tine, problema e ca nu prea am timp. Lucrez pana a 6-7 seara, pana-mi iau copilul, pana ..... se face 11-12. A doua zi la 5-6 sunt in picioare. Prefer proiecte scurte, pe care sa ma concentrez 2-3 zile si gata. Cand am timp aplic din nou. Oricum, multumesc foarte mult, sunt informatii foarte bune pentru mine.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

sunt putin suparata ca am pierdut timpul, pana acum degeaba.
trebuia sa primesc banii de la zeekrewards pe 30.07 si nici azi nu i-am primit. poate e o greseala, poate intarzie platile, poate, poate...

sau poate Elle Seb are o explicatie, poate trebuie sa mai fac ceva ce n-am facut...cine stie...



Mergi la inceput