Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Buna tuturor.
La multe lunite sarbatoritilor de azi, Natalia Emanuela, Matei Emanuel, Azra, Andreas Fabian si Alexa Micaela Christine!




Multumim frumos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, dar ieri la vaccin nu l-a vazut medicul? Nu s-a exprimat vis-a-vis de cute?
Legat de pusul pe olita, asa stiu si eu, ca sfincterele nefiind suficient dezvoltate, exista riscul prolapsului rectal. Eu am avut asa ceva si din cate imi povestea mama, nu e deloc placut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

am revenit sa va povestesc cum ne-am diversificat noi

a inceput cu suc de morcovi- 2-4-6 lingurite, apoi am adaugat suc de mar 2-4-6 lingurite si suc de para 2-3-6 lingurite...linguritele sunt ceva orientativ..asta este la masa de la 9-10.
apoi am trecut la piure de fructe. acum a ajuns sa manance 1 mar/1 para combinate cu cirese/caise/avocado- in functie de ce am.

la pranz supa am inceput-o cu morcov fiert si pasat 2-4-6 lingurite. la cateva zile am adaugat radacina de patrunjel, dar nu i-a placut, am scos-o. nici telina nu i-a placut. le pun la fiert, dar nu le pasez. acum mananca un amestec de legume format din: morcov, dovlecel, cartof, rosie, ardei gras, brocoli.
toate au fost introduse pe rand si am avut grija sa nu suprapun in aceeasi zi leguma cu fruct nou introdus.

cam spre sfarsitul saptamanii o sa incep si cu branzica facuta in casa.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

CAPITOL NOU

Mergi la inceput