Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Altesa, draga, si Gruia face mai putin in scutec (noaptea, ca ziua sta in fundu gol) pt ca transpira ca un cal. Si eu ma miram ca sunt mult mai usoare. Dar face pisu din 10 in 10 cum zici tu, cate putin. ne plimbam prin curte se opreste si... pishhh. Il mai pun la olita, a facut si kk la olita, era tare mandru de el dar nici nu l-am mai prins de atunci.

Apa nu i-am dat, cand e de sete punem tzitzi in guritza, chiar daca gustam toata ziua din fructe si legume Teoretic nu am inceput diversificarea, practic...numai stomacelul lui stie...visine,caise,zmeura, castravete, rosie, mere la greu, a gustat din toate si ii place acreala. Inca nu ma stresez sa ii gatesc ca suntem ok asa, la faza de experimentat.

Anca - legat de frichineala si al meu are episoade de genul. Il ridic un pic in picioare, scoatem aerul. poate il mai legan pe perna/ plibat prin casa sau afara si apoi papa tzitzi linistit. Eu nu cred ca plange de foame, mai ales daca plange dupa ce mananca, stomacelul este deja plinut si nu mai este o senzatie puternica. Eu zic sa cauti si alte cauze si solutii.

Ylari - felicitari pentru minunea mica !!! multa sanatate sa te inzdravenesti rapid!!!

Alice - vazut poze pe fb. Sunteti tare frumosi !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cati, alexa, multumesc!
Si eu ii dau marei laptele cu mai diluat. Mai concentrat, constipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

www.youtube.com/watch?v=ePoqfxqcN7c&feature=youtu.be" target="_blank">miscare sexoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

multumesc fetelor,multumesc Alexa pentru sfat..ma voi duce la doctor neaparat....
- azi m-am intalnit cu micul Tudor al Ilenei..eram in Auchan..dormea puiutul...ce ma bucur ca ne-am intalnit Ileana...imi pare rau ca nu am stat mai mult de vb..venisem in mare fuga in Auchan....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

www.youtube.com/watch?v=ePoqfxqcN7c&feature=youtu.be" target="_blank">miscare sexoasa

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Altesa, eu cred ca nu are sens sa-i faci urocultura, dupa cum zice si Lady la urocultura se vad infectiile si daca ar avea o infectie nu s-a manifesta numai prin asta. Faptul ca urineaza mai putin se datoreaza caldurii, poate si mananca mai putin.

Intr-o luna incepem si noi diversificarea, o sa merg dupa schemele pe care le-am pus pe facebook, asta daca e de acord si Vladut.

Dari, Adc, eu am sunat azi la Medicis sa-l programez pe Vladut la o pediatra si mi-au zis ca in luna iunie nu se platesc consultatiile si analizele au reducere 20% pentru copilasi, daca va intereseaza, pacat ca mai este numai o saptamana.

Alice, foarte simpatici dolofaneii tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

www.youtube.com/watch?v=ePoqfxqcN7c&feature=youtu.be" target="_blank">miscare sexoasa

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)



exerseaza de mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mady, si eu ma bucur ca ne-am vazutsi...nu numai Tudor dormea...Ilincuta dormea dusa si nu parea sa aiba vreo problema de la cazatura. Problema a fost doar ca nu am putut eu sa vad frumusete de ochi!
Alice, sa-l mananc eu de sexos umflat! Dragii mamei, cand vad cat se chinuie pentru o miscare de-ast ma apuca mila de ei. Oricum, se vede ca este mai mare decat ceilalti bebei de pe aici. Nu toti fac asta deocamdata...
Ica, nu te-ai intors din vacanta la bunici?
Astazi mergem si noi la a doua doza de Rotarix si stabilim ce facem cu mancatul. Abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

sophia_m,sa fii sanatoasa,fericita si sa ai parte numai de bine

altesa, si a mea face pisuc putintel,si da si eu imi faceam griji,doar ca am observat ca transpira de numa
mady ce face ilinca?
bulinutz,felicitari lui rares,tare scump e ,un copil intelegator si cuminte..am zis ca de mi-ar da DD un baietel mi-ar place sa semene cu el;vacanta placuta ,ca nu stiu cat oi mai intra pana plecati voi
adriana,cum esti cu sanatatea?papaceste micuta lp?
lexi,ce scoti tu cu pompa e mult mai putin decat poate scoate gurita bebitei,asta stii,e naspa ca trebuie sa mergi la munca
anto cum e fost la mare?ceva poze?
carina,pe unde esti draguta?sunteti ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna dimineata,

am revenit si noi in bucuresti.
am fost la vaccinul de 6 luni si la control. suntem la fel ca acum cateva saptamani. 7,6 kg si 69 cm.
am inceput intorsul de pe spate pe burta si incercarile de mers de-a busilea...gata, nu mai pot sa-l las singur. daca plec din camera il las pe covor. i-am aranjat salteluta de joaca si acolo il pun.
ieri l-am lasat in patut-stiti voi, ala de la ikea- si m-am dus disperata la el dupa cateva minute pt ca urla din toti plamanii...de ce? reusise sa se inghesuie pe latimea patului- da, aia de 60 cm- si impingea cu picioarele, iar capul parca era rupt de la gat...am crezut ca mor de inima..daca nici in patut nu mai e bine, atunci stai mama pe jos!

alice e mortal radu
mady si matza doamne ce spaima ati tras..nici nu vreau sa ma gandesc.
alina ce mai face dragutul filip? am vazut ca a fost bolnavior si ca iar face figuri cu mancarea...offf ..nu stiu daca te ajuta, dar sa stii ca si robert a lasat-o iar mai moale cu mancatul. iar mananca maxim 100 mll la o masa. poate si de la caldura. nu stiu.
am vazut si pozele cu sara...o dulcica
olga am admirat pozele voastre de la botez...fff frumos pare sa fi fost.
am vazut si pozele de la intalnirea fetelor...bravo! de data asta gasca a fost mai mare...comentarii am facut pe fb.

o sa revin cu detalii despre diversificare. o sa va povestesc cum am inceput si unde am ajuns noi.

Mergi la inceput