Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multe lunite!
Sven-bulgarasul sef, Ioana Teodora, Iulia!

donsorul nostru vrea sa plece in 4 labe cred si ne-a terorizat de pe la 5...acu doarme linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite sarbatoritilor de ieri si de azi: Tudor, David Cristian, Sven (uaaaauuu, 7 luni deja!!!) si Iulia!
Bulinutza, felicitari lui Rares pentru absolvirea gradinitei! Arata tare bine in costumul de absolvent, cred ca ai avut niste emotii...
Aseara i-am facut Johannei pentru prima oara baie in cada mare cu colacel din acela special. Tare incantata a fost. O sa pun si poze cand primesc noul cablu de date, ca cel pe care-l am s-a stricat.
Alexa, felicitari pentru greutatea si lungimea lui Alexandru!
Fii-mea la ultimul cantar avea 5990 gr si sotul zice ca i se pareca a mai slabit. Sub nicio forma nu vrea si ea sa treaca pragul ala nenorocit de 6 kg. Marti merg iar cu ea la doctor.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Sven - bulgaras sef
Ioana Teodora bulgaras de anagel_lexi
Iulia bulgaras de ursulet33


anangel multumim
Bulinutza imi pare rau ca va terorizat de la 5 si bravo lui ca vrea sa plece la plimbare. Foarte frumoase pozele de la serbare si imbracati in robe toti copilasii aratau super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Bella - merci de aprecieri, eram doar aranjata, crede-ma...nu arat asha bine din pacate...

De cateva seri Eva afoarte agitata inainte de somn, o pun la san si papa cat papa dupa care incepe si urla si se arcuieste de nu mai stiu ce sa-i fac...cred ca e foarte obosita seara si ii e lene sa traga din san... Imi ia cate o ora jumate sa o culc... Aseara am cedat si i-am dat un bibe de LP de 125 gr. L-a papat tot si adormit instant pana la 6 azi dimineata ... Si lucrul asta e foaaaarte rar, sa doarma ea atata...Daca diseara face la fel...e foarte posibil sa ii dau din nou LP. ma gandesc ca o chinui si pea si pe mine si mai bine ii dau si doarme, desi ma simt vinovata...

Mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)



E prea obosita sa traga din tzitzi de-aia face asa, la biberon ii e mai usor si mai face asa si pt ca inghite aer in timp ce lasa sanul, dupa ce ii dai titi si incepe si se arcuieste si plange incearca sa o faci sa scoata aerul afara si apoi da-i iar , dc nu merge nici asa atunci nu stiu care sa fie problema. Dar parerea mea e sa nu renunti asa usor sa ii dai titi decat dc nu ai incotro.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

La multe lunite!
Sven-bulgarasul sef, Ioana Teodora, Iulia!

donsorul nostru vrea sa plece in 4 labe cred si ne-a terorizat de pe la 5...acu doarme linistit

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






La multi ani si de la noi !!!

Dragalasul de el, acum vad ca e mai mic decat Bia mea cu 2 zile, a mea nu vrea in 4 labe pt ca doarme pe o parte sau pe spate, nu pe burta ca nu ii place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Matza,te inteleg perfect cu potaia, are si sotul un brac german (cred ca ramane la 25-30 kg) si cu mare greu l-am accepat. Nu-mi vine sa cred, dar saptamana trecuta i-am dus si apa sa bea in timpul zilei, ca a fost cam cald. Dar la mancare gatita special pentru caine io nu ma bag, sa-i faca domnul stapan.

Noi maine trebuie sa mergem iar la control, stam super prost cu kg, nu cred ca sarim de 6,1kg mi-e si frica sa-l mai pun pe cantar.
M-a sfatuit dr sa incep diversificarea, cu cereale (ii pun de 2 ori pe zi in lapte Humana cu mar si sunt ok) si piure de legume fierte. Pai ti-ai gasit cu mandrul meu? Una la mana ca nu stam in scaunul de masa, mancam in balansoar,si sa vezi acolo frichineala, mancam e mult spus, de fapt ne murdarim cateva minute, cam pana ne enervam dupa care in ultimele zile am incercat sa-i pun piureul (putin mai subtiat)in biberon sa se obisnuiasca macar cu gustul.
Dr a zis sa-i dau cu lingurita ca altfel daca ii dau cu biberonul se va obisnui asa; daca imi zice si maine la fel, o invit la noi sa-i dea ea cu lingurita sa vedem ce mai zice dupa.
Am fost si pe la serv de vreo 4-5 ori in vizita de lucru, ba singura, ba cu echipa de soc (adica cu amandoi copii) si mi-e groaza ca am promis ca ma intorc pe 1 august.
Laptele AR l-am schimbat din Humana in Novalac si imi cam pare rau, nu il mananca mai bine nici pe asta, la Humana se ingrosa si nu mai trecea prin biberon dar acum mi-am luat tetine pentru mancare semisolida si e super ok.
Noua ne-a dat dr Wellkid baby vitamine sirop pentru pofta de mancare, a mai primit cineva?
Cu dormitul stam super bine, cel mai bine doarme afara in carut, daca nu am timp sa-l plimb pana adoarme ii deschid feonul 1 minut (am priza in terasa!) si intr-un minut e dus. Cand se trezeste, daca constat ca n-a dormit 1-2 ore, redeschid feonul si adoarme instant.
Sunt suparata ca imi pleaca fata in vacanta la bunici, ma obisnuisem cu ea cu toate ca ne si certam tare des.
Simt ca nu fac altceva decat sa hranesc copilul toata ziua, am avut un examen oral la ceccar si am uitat de el, va dati seama ce m-am mai pregatit pentru el inainte .
Promit sa revin mai des, acum ca am reusit sa recuperez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

cicineata pai si ce-ai vrea sa faci altceva? asta-i treaba noastra sa stam cu puradeii in brate ,sa-i hranim si sa-i facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Cicineata, eu i-am dat marei wellkid. Au avut succes. I-am dat o luna de la 8 la 9 luni, tot asa pt ca nu manca f bine si de atunci si-a revenit. Ca au fost vitaminele, ca a fost altceva nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Multumim de urari, la multi ani si celorlalti sarbatoriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27


donsorul nostru vrea sa plece in 4 labe cred si ne-a terorizat de pe la 5...acu doarme linistit



si Matei!

Mergi la inceput