Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (23)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Bella - merci de aprecieri, eram doar aranjata, crede-ma...nu arat asha bine din pacate...

De cateva seri Eva afoarte agitata inainte de somn, o pun la san si papa cat papa dupa care incepe si urla si se arcuieste de nu mai stiu ce sa-i fac...cred ca e foarte obosita seara si ii e lene sa traga din san... Imi ia cate o ora jumate sa o culc... Aseara am cedat si i-am dat un bibe de LP de 125 gr. L-a papat tot si adormit instant pana la 6 azi dimineata ... Si lucrul asta e foaaaarte rar, sa doarma ea atata...Daca diseara face la fel...e foarte posibil sa ii dau din nou LP. ma gandesc ca o chinui si pea si pe mine si mai bine ii dau si doarme, desi ma simt vinovata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Buna dimineata fetele,

credeti ca ar fi ok pt bebe un drum de vreo 400 km, ne gandim sa mergem la socri ca nu am mai fost demult si nu stiu cat de ok este sa parcurgem atat drum cu masina (avem AC , ventilatie la masina).

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2292582467172.124140.1027338712&type=3




Eu am dus-o pe Eva 600 km (atat e de la noi de la Alba Iulia pana la mare). Am mers noaptea, ea a cam dormit in scoica, a fost ok. Aerul conditionat mergea din cand in cand dar nu continuu.

Eu zic sa incerci, nu are ce sa se intample, macar vezi cum se comporta la drum lung, o data si o data tot va trebui sa mergeti cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunitze frumoase Tudor si David Cristian

La multi ani Silvi23!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Bella - merci de aprecieri, eram doar aranjata, crede-ma...nu arat asha bine din pacate...

De cateva seri Eva afoarte agitata inainte de somn, o pun la san si papa cat papa dupa care incepe si urla si se arcuieste de nu mai stiu ce sa-i fac...cred ca e foarte obosita seara si ii e lene sa traga din san... Imi ia cate o ora jumate sa o culc... Aseara am cedat si i-am dat un bibe de LP de 125 gr. L-a papat tot si adormit instant pana la 6 azi dimineata ... Si lucrul asta e foaaaarte rar, sa doarma ea atata...Daca diseara face la fel...e foarte posibil sa ii dau din nou LP. ma gandesc ca o chinui si pea si pe mine si mai bine ii dau si doarme, desi ma simt vinovata...

Mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


asa facea si a noastra si de vreo 3 saptamani inainte de masa ma mulg (de tot) si papa mult mai usor din sticla apoi ii dau suplimentul, acum stiu ca nu e prea bine ce fac dar prefer sa pape lm atat cat mai am decat lp. Si inainte ma chinuiam si eu si o lasam la san si cand nu mai vroia ma mulgeam repede repede sa nu adoarma si ii dadeam din sticla, acum na le e greu si lor desi sunt convinsa ca nu papa de la san de lene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Bella - merci de aprecieri, eram doar aranjata, crede-ma...nu arat asha bine din pacate...

De cateva seri Eva afoarte agitata inainte de somn, o pun la san si papa cat papa dupa care incepe si urla si se arcuieste de nu mai stiu ce sa-i fac...cred ca e foarte obosita seara si ii e lene sa traga din san... Imi ia cate o ora jumate sa o culc... Aseara am cedat si i-am dat un bibe de LP de 125 gr. L-a papat tot si adormit instant pana la 6 azi dimineata ... Si lucrul asta e foaaaarte rar, sa doarma ea atata...Daca diseara face la fel...e foarte posibil sa ii dau din nou LP. ma gandesc ca o chinui si pea si pe mine si mai bine ii dau si doarme, desi ma simt vinovata...




asa facea si a noastra si de vreo 3 saptamani inainte de masa ma mulg (de tot) si papa mult mai usor din sticla apoi ii dau suplimentul, acum stiu ca nu e prea bine ce fac dar prefer sa pape lm atat cat mai am decat lp. Si inainte ma chinuiam si eu si o lasam la san si cand nu mai vroia ma mulgeam repede repede sa nu adoarma si ii dadeam din sticla, acum na le e greu si lor desi sunt convinsa ca nu papa de la san de lene.

Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)


Ii dai supliment in fiecare seara?
Chiar dc stiu ca teoria ma contrazice, am impresia ca nu se mai satura de la mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

da, eu ii dau supliment de la o luna ca nu se satura desi papa 30-45 minute cand termina plangea de foame si ii dau supliment, si uite ca facem azi maine 6 luni si inca mai am laptic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

pai ,da Bella ori facem treaba ,ori nu


Al meu cand se arcuia asa la masa dupa baie,aprindeam feonu siii se calma ,paapa in liniste,adormea 4,5 ore(parerea mea COLICEALA,nu cred ca nu se satura de la tine anca,bella),de o sapt s-a ars si feonu asa ca il legan putin in scoica si cand e pe jumatate adormit il pun la san,toata treaba e sa manance linistit nu cu scandal ca inghit mult aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite bulgarasilor, Andrei, Tudor, David Cristian, Alexandru
- Altesa,esti tare mamico...sa-ti dea Domnul cati copii vrei...
- sanatate fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Fetele s-a lasat un pic de racoare in sfarsit!

Altesa am ras cu pofta la mesajul tau.
Sa dea Domnul sa ti se indeplineasca dorintele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

eu nu ma intorc la srvici,ma ingravidesc again si mai stau acasa 2 ani iar apoi ma intorc cand or avea pici 2,respectiv 3 ani cu ei cu tot,eu le voi fi educatoare ,peste alti 2 ani gravideala si deja ii trec la grupa mare/clasa 0 si raman acasa cu mezinul,peste 5 ani iar gravideala(al 4 lea e surpriza nu i-am comunicat nimic sotului) si daca ma supar mai fac unul pe la 35 de ani asa iar apoi vreau sa calatoresc vreo 10 ani asa si pe la 55 de ani sa ma lase frate in pce sa-mi traiesc batranetile singura cu mosul meu sa ne viziteze doar in wwekenduri,paste si craciun cu nepoti/stranepoti si .....hai ca am visat destul

implinita de Rafael-Ioan



m-am distrat fain! Oricum, felicitari pt ca-ti doresti mai mult de doi copii, nu de alta, dar cineva se intreba daca nu cumva copiii nostri vor fi nevoiti sa se casatoreasca cu tigani, dat fiind faptul ca raportul e cam asa: 5-7 copii la romi, 1-2 copii la romani...

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput