Ghiocei de Martie-Aprilie2009**432**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Ana MAria, felicitari pentru noua pozitie! Sa fie intr-un ceas bun, sa faceti lucruri bune, sa te adaptezi repede noului statut si sa fie cat mai lunga perioada ce va urma:).

Dar nici nu te-am intrebat daca iti convine...cum e...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Buna,

hai ca am revenit si azi.

Ieri, cand am specificat ca eu insami scriu rar a fost ca sa "incurajez liberatea", adica si in ceea ce dorim sa transmitem, dar si in numarul de postari, adica si des, dar si rar.

Eu ieri plecasem de la dezamagirile expuse de ALTE fete, dezamagiri legate de numarul mic de pagini. Pentru ca, nu 1 data, am citit ceva de genul [nu e copy-paste]: "off, eram f entuzista cand am deschis forumul dar cand am vazut ce putine pagini ati scris, m-am desumflat si nici nu-mi mai vine sa stau...".

Acest gen de postare m-a facut, de fiecare data, sa ma simt cumva, sub asteptarile lui x, y, etc, din pct de vedere al cantitatii/numarului de postari. Si, pentru ca nu am vrut ca SI alte fete sa se simta la fel, cumva "vinovate fara vina", am dorit ieri sa subliniez ca NU pe numarul de postari sa ne focusam, ci pe informatia din ele.

Prin urmare, chiar daca eu scriu rar, cred ca "am dreptul" sa incerc sa coagulez gandurile noastre spre ce mi se pare mie important. Asta nu inseamna nici ca pentru toti "important" trebuie sa insemne acelasi lucru ca pt mine, si nici ca astept ca toate postarile sa fie identice, si sa nu contina vreodata info variate/opozite. Cine simte ca mine, va fi receptat mesajul meu de ieri ca unul de incurajare, ceilalti, ca pe o alta postare aiurita si nelalocul ei, deci, o postare de-a lui anca :)))

Constat ca mi s-a zis, la figurat, "mai fato, ia... vezi... ca tu scrii sub rata de n mesaje pe luna, deci n-ai ce comenta, ai inteles?"

Chiar daca mi s-a scris asa, eu nu ma impacientez. Aa, am sesizat ca, desi si pisigri scrie relativ rar, ea a avut "dreptul sa se planga de numarul mic de postari", nima nu i-a reprosat nimic ca si-a expus dezamgairea, iar eu, anca, nu am dreptul [desi eu nici macar nu m-am plans vreodata de numarul de pagini :))))]. Insa, aceasta observatie o asez deoparte, nu ma impiedic acum de ea.

Pentru ca, dorinta mea a fost nu de criticare a grupului nostru sau a vreunei persoane, ci de stimulare, cum bine au sesizat cateva fete, mai devreme. Desigur, o stimulare optionala, nu obligatorie, si chiar nu vad ca am obligat pe cineva sa vina sa scrie aici tot, ci doar mi-am expus parerea privind una din cauzele diluarii comunicarii din grupul de aici. [ca o paranteza, ieri am si subliniat cu NU informatia cu aspirina era problema, ci tonul, si bebe e o delicata ]

Sigur ca sunt fete ce comunica si pe alte cai, mereu am fost f bucuroasa sa citesc si sa o SIMT pe novus incantata de vizita lui oli, sau pe deni ca se vede/vorbeste mai des cu monn, sau pe pisik ca e in concediu cu deni.. etc. Sau cand Pisik a fost pusa la zid total incorect, doar pt ca a indranzit sa-si exprime preferinta pt gaza. Eu stiu ca am scris clar in favoarea libertatii de simtire si exprimare. Deci, pur si simplu, pe mine ma bucura orice interconectare intre oameni, si deci, nu despre aceste "alte" cai am vorbit eu ieri.

Ci strict pe marginea dezamagirii lui pisigri [si nu doar a ei, zic numele ei doar pt ca a fost mai recenta]. Si, in contrapartida cu aceasta dezamagire, am incercat sa insuflu "increderea", ca sa citez pe una din fetele de mai sus.

Doar despre asta era vorba... tocmai pt ca suntem un grup cu diferite momente si perioade, tocmai pt ca accept normala o anumita dinamica, am crezut ca ar fi bine ca sa gasim o "impacare" cu forumul, macar acele fete care si-au exprimat dezamagiri. Adica, ori esti un om care comunici preponderent pe alte cai, si atunci nu te mai plangi ca altii scriu putin si nu iti pregatesc "suficient [cantitativ] material de relaxare, ori doresti o participare mai mare, si atunci incerci sa oferi cel putin cat astepti.

Ca sa inchei subiectul asta cu "coagularea grupului", voi continua sa scriu in ritmul meu, sperand ca noi toti sa gasim in forum, unii mai des, altii mai rar, o cale de comunicare utila si veridica.

*****

revin cu tema, sa raspund si eu.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Gaza, readaptate cit mai usoara si sper sa dureze okelarii roz cit mai mult

la kestia cu kilele nu ma bag pt ca-s de acord cu toata lumea :)) mi s-a intimplat si sa tin dieta o saptamina fara sa slabesc (si am slabit a 8-a zi doo kile), ori sa am variatii pe cintar din cauza de mincat prea multe seminte (sare deci) ori pt ca eram inainte de ciclu.


oliska, felicitari pt gradinarul cel mare si la multe lunite si anisori uriasului cel mic de caciulita mi-ai mai zis, si ti-am mai zis si io ce-ti spun acu': o lasam mostenire lui Leon



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Cu intarziere, urez la multi ani Pisigri, sa fii mereu fericita alaturi de familia ta

La multi ani baietel frumos si cuminte Leon

Ramona: multa sanatate, sa nu mai aveti parte de asa momente!

Ela: multumesc Te cred ca iti e greu, dar o sa fie mai bine, cand o sa ai familia langa tine.

Sunt pentru prezervativ, eu am avut probleme de la anticonceptionale si dupa 20 de ani.

Eu stau in stres sa-mi gasesc animatori, imi era frica de partea asta, stiam ca o sa fie dificil.



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

De suparat din "asta" nu ma supar dar, daca am o opinie despre o situatie si NU coincide cu a ta, am voie sa mi-o exprim?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







nu-ti e evident ca nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

De suparat din "asta" nu ma supar dar, daca am o opinie despre o situatie si NU coincide cu a ta, am voie sa mi-o exprim?




nu-ti e evident ca nu?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Bine ca ne-am inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Bebe, mi-am permis sa ma uit in toate albumele cumnatei tale si e mult mai draguta decit mi-am imaginat-o Are un zimbet larg si o dantura frumoasa. Am vazut ca la evenimente prefera negrul. Nu-mi place ca e fan dresuri in sandale.

Cu precizarea ca, din punctul meu de vedere, nici un eveniment din provincie nu "cere" o rochie lunga, voila:

- http://mollywears.wordpress.com/2011/02/05/style-envy-scarlett-johansson/#jp-carousel-589

- http://mollywears.wordpress.com/2011/02/05/style-envy-scarlett-johansson/#jp-carousel-595

- rochia metalica:
http://www.people.com/people/gallery/0,,1184666_1187432_1057344,00.html

- http://cristinahh.wordpress.com/tag/we-bought-a-zoo/

- http://inofashion.com/graceful-scarlett-johansson-style-at-the-avengers-los-angeles-premiere/scarlett-johansson8-picture-8/

- http://www.millionlooks.com/people-and-events/red-carpet-fashion/brightest-dresses-of-2010/

- a 2-a rochie, cea Armani:
http://niamhkelly.wordpress.com/2012/01/10/style-spotlight-scarlett-johansson/



"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis





multam frumos
si mii de scuze...pt deranj

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hai mai anca, te pui cu prisigrixa? :)) pai ea e in mod constant pe-aci, cel putin io asa o percep Mai bine te luai direct de mine, ca io de vreo doo luni si doar ce bag cite-un oki aci

io ti-am zis ce ti-am zis pt ca la implicarea ta in acest forum (care e "in salturi" as zice, la scris) nu poti sa ai pretentia ca alte fete sa se implice mai mult decit o faci tu insati; pt ca asa vad io lucrurile: nu cere altcuiva sa faca ceea ce tu nu faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda



Bine ca ne-am inteles.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







pai cum altfel? :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bebe, nu a fost nici un deranj; de ce iti trece prin cap asta?

Mergi la inceput