Parfumuri

Parfumuri | Autor: delsim

Link direct la acest mesaj

Buna. Am o nedumerire:cum pot sa stiu daca parfumurile comercializate pe net sunt originale? Pot sa am incredere in vre-un site? Cumparati parfumuri on line?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

1. Ar trebui sa stii pretul corect : esenta de parfum ,EDP,EDT,
EDC,EDR (in functie de concentratie)etc, la care se adauga celelalte cheltuieli de livrare; Parfumurile care au preturi mici ,clar ca nu sunt originale,trebuie vandute foarte repede;

2. Un site care se respecta ar trebui sa-ti livreze intai un tester pentru credibilitate (nu-i obligatoriu si nici nu este un motiv de siguranta)dar.....; In general sunt prezentate produsele amanuntit.

3.Codul de bare de pe ambalajul sigilat poate fi citit , astfel afli originea producatorului, tara unde a fost fabricat etc, binenteles ca ambalajul trebuie sa fie intact.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Eu am cumparat de pe aoro. Mi s-au parut ok.

Vad ca nu se inghesuie nimeni sa raspunda si chiar eram curioasa sa mai aflu noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu cred ca sunt originale...si o sa-ti spun de ce.....sotul mi-a cumparat in 2008 un emporio armani she/elle ,50 ml,80 de euro.
Am vazut acum pe un site acelasi(teoretic) cu 18 euro...la banii astia.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui mel_g

Eu am cumparat de pe aoro. Mi s-au parut ok.

Vad ca nu se inghesuie nimeni sa raspunda si chiar eram curioasa sa mai aflu noutati.

Pupici

Mel


majoritatea celor care au comandat pe aoro se plang ca primesc parfumuri contrafacute. pe alte forumuri sunt n subiecte in legatura cu calitatea indoielnica a parfumurilor comercializate de aoro.
iar cei care fac afirmatii de acest gen sustin ca au comparat produsul primit de la aoro cu unul original, pe care il aveau acasa, cumparat din sephora/douglas/duty-free/cumparat din alta tara.

altii sustin ca doar la prima comanda au primit parfum original, iar la urmatoarele au primit falsuri grosolane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Si eu si o prietena (comenzi independente, nici nu stiam ca cealalta comanda pe aoro.ro) am primit la prima comanda parfumul ok apoi exact cum spunea cineva mai sus, falsuri grosolane.
Eu cumpar de la un tip din orasul meu dar are site si vinde on-line si niciodata nu am avut probleme, au fost perfecte toate produsele. In general prefer sa cumpar pt uz personal testere ca sunt si un pic mai ieftine.
Site-ul este esentedelux.ro si din cate imi amintesc exista si un subiect pe DC despre acest site si erau pareri pozitive!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Deci daca comand prima oara pe aoro sunt sanse sa primesc parfumul original?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Am comandat si eu pe Aoro, o sg data.
In principiu nu am incredre, dar chiar aveam nevoie de un parfum si aveam nevoie sa fie cat mai ieftin. Cum auzisem si eu ca la prima comanda sunt ok, am riscat si am comandat. Atat cat ma pricep, parfumul a fost ok. Dar a doua oara nu mai comand. Poate sa fac alt cont, si sa comand pe alt nume.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Eu am comandat de trei ori pana acum si chiar nu am avut probleme.
Acum nu stiu ce sa mai zic .... chiar m-ati speriat, nu cred ca voi mai avea curaj.

De pe strawberrynet.com mi-am mai cumparat fond de ten dar parfumuri n-am incercat, pt ca era mai scumpe decat cele de pe aoro.

Alte site-uri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Am intrat acum si am verificat parfumul meu atat pe aoro cat si pe esentedelux. Pretul este mai mic pe esentedelux cu 40 ron , dar de ce as avea incredere in site ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

eu am primit recomandari pentru urmatoarele trei site-uri care comercializeaza parfumuri originale:

parfumuri.tv
hotscents.ro
parfumurixx.ro

si chiar am comandat pe hotscents, cautam un anumit parfum barbatesc, l-am primit de pe o zi pe alta (am comandat luni si marti la pranz l-am primit prin fan curier), parfumul este original. iar pretul este cu 25% mai mic decat in shephora, douglas sau marionnaud, am reusit sa economisesc 100 lei. daca aveau in stoc varianta tester, economiseam 120 lei. pentru bucuresti livrarea este gratuita, in aceeasi zi. pentru alte localitati, se face prin fan curier, costa aproape 30 lei.

asa ca recomand cu incredere.

Mergi la inceput