Desfierea??(2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Asa, sa incep cu La multi ani!
Am noutati, sper ca bune si mai avem de invatat, ce de aceea sunt forumuri pe lume!
Am fost la mai multi avocati si solutia este deschiderea a doua procese simultane
Unul pentru stabilirea domiciliului minorlui de catre instanta prin ordonanta prezidentiala
Si atunci se stabileste domiciliu la o persoana, eu putand avea si sapte case, el undestau eu, sta si el
Daca vrea cineva sa il ia atunci deschide proces si gata
Al doilea e mai complicat, se atribuie cuiva, adica mie sarcina de educatie si crestere exclusiva, parintii raman parinti, cu obligatii financiare si dreptul de vizita, dar deciziile le iau doar eu, fara a mai fi nevoie de acordul lor
DACA vor sa il ia atunci se face tot prin instanta, ceea ce inseamna timp si bani
important este ca se poate, se rezolva fara protectia copilului prin organe similarecare tot verifica, casa, masa, veniturile, starea de bine a copilului....

Un an nou bun, va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Ma bucur mult ca s-a gasit o solutie.
Un an bun si multa putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Parintii au mai vizitat copilul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Asa, am noutati a venit Ioana cu noul iubit, un baiat de la Tulcea, simplu dar cu mult un simt la locul lui, asa la prima impresie
Venit sa imi faca o procura prin care sa o reprezint la procesul de incredintare si atribuire de autoritate tutelara
dupa notar, am mers la casa la Snagov, unde erau sotul meu si copilul Alex
eram cam cu emotii, nu stiam cum o sa reactioneze sotul cand se va intalni cu ea dupa povestea cu furtul, insa asta e...
Alex can a vazut o, s-a ascuns dupa noi, apoi au inceput sa se joace, asa cum face cu orice alt strain
Au stat doua zile, in care nu sarea sa il incalte, spele sau altceva, tebuia sa ii spun eu, vezi ca vrea la oala sau alte maruntisuri
Dupa ce au plecat, dimineata, cand copill dormea, cand a vazut ca nu sunt, a intrebat unde e oana ioana, ca asa ii spune, am spus ca aplecat la doctor ca are uci, si gata nu a mai intrebat nimic niciodata

A fost ca si cum am fi avut musafiri cu care s- a jucat si care apoi au plecat la casa lor

Deci nu a suferit sufletelul lui

Acum asteptam procesele si sa vedem cum izbutim

Mergi la inceput