Desfierea??(2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

la sectorul 4 acolo unde locuiesc efectiv si unde vor face ancheta sociala
problema cea mai mare este adresa comuna a mamei si a mea,
si nu pot iesi din asta decat cand expira buletinul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

la sectorul 4 acolo unde locuiesc efectiv si unde vor face ancheta sociala
problema cea mai mare este adresa comuna a mamei si a mea,
si nu pot iesi din asta decat cand expira buletinul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina

la sectorul 4 acolo unde locuiesc efectiv si unde vor face ancheta sociala
problema cea mai mare este adresa comuna a mamei si a mea,
si nu pot iesi din asta decat cand expira buletinul ei

Intreaba si vei primi un raspuns!


Muta-te la sotz si fa cererea la DGASPCul de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

adica schimba-ti buletinul la adresa sotzului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Si ce daca locuiti la aceesi adresa? Daca mama neglijeaza copilul, nu-l mai viziteaza?Nu stiu mi se pare ciudat...
La ce Serviciu ai fost? La alternative de tip familial? La et 3? Acoloe e o tipa sef serv pe care eu o cunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

pai, apartamentul de la adresa sotului e inchiriat si e doar in buletin sotul acolo, in rest noi suntem efectiv in 4, deci ancheta se face acolo unde stam

Poate afli ceva de la doamna cu alternativele familiale, ca eu la ei am fost, poate am nimerit gresit

se presupune ca, copilul urmareste adresa mamei si daca mama are aceeasi adresa in scripte cu cei care cer plasamentul, atunci inseamna ca stau toti acolo gramada

nu se poate dovedi ca ea lipseste, nu o pot scoate din spatiu, asa e legea ea are si dreptul sa locuiasca cu mine, la adresa, indiferent ce face eu nu o pot da afara!

adica la drept vorbind, dupa ei, eu am determinat separarea mamei de copil prin atitudinea mea post furt!!!

la o adica ea are adresa, are casa si numai drepturi, fara obligatii.

Ca ea umbla lelea si nu se intereseaza de copil, dovedeste daca poti!

Si chiar daca ea ar vrea sa declare ca renunta la alex, ma inpiedic tot de adresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Nu o poti scoate din spatiu? Sa ii schimbi ei buletinul pe cealalta adresa?


Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Asta cu aceeasi adresa este o ,,vrajeala'' pentru ca daca mama nu mai este de gasit ce conteaza adresa? Conteaza cu cine sta copilul, cine il creste cine il educa.

Procedura plasamentului este in felul urmator:
- se face ancheta sociala;
- toti membrii din casa dau declaratii ca sunt de acord cu plasamentul la bunica materna (in cazul tau)
- se intreaba vecinii: cine este vazut mai mult in compania copilului, daca mama a fost vazuta cu copilul, relatia dintre mama si copil etc.
- se incearca contactarea mamei si daca mama spune ca ea si-ar creste copilul dar tu nu o lasi sa-l vada, ca nu are unde sa se duca cu el....e cam ,,nasol'' adica nu ai castig de cauza.

Dar daca mama e de negasit si chiar nu se ocupa adresa comuna nu este o problema. Aici e problema de fapt este un conflict intre tine si ea -nu intre ea si copil (asa cred ca au simtit cei de la DGASPC de ti-au zis ca nu se poatye.
Daca Ioana ar veni si si-ar cere iertare ai primi-o?
Incearca cu sesizare la serviciul de urgente mai inatai, macar o cheama pe la consiliere si poate ii mai vine mintea la cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Chiar daca i-ar da prin minte sa isi ceara iertare NU as primi- o inapoi in casa
Dar pana acum nu s- a intamplat asa ceva
De comunicat comunicam si daca pot sa o ajut cu ceva o ajut
Cat timp este cu actualul, vad ca nici nu cere sa vada copilul
Si daca ar vrea sa isi ia copilul, asta e, sa il ia ca e al iei,
insa conditia mea categorica este sa nu il plimbe, sa ii asigure stabilitate, daca poate, insa nu s- ajuns acolo

Cu buletinul Mai astept, mai are putin si ii expira si atunci se rezolva de la sine

Pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Asa, sa revenim....
zana mea, a reusit sa fuga de la minunatul ei, batuta mar, cu picioare in burta si cucuie in cap, gelozia zice ea, care o fi realitatea????
Si cum la mine nu a venit, a gasit un altu sa o salveze, asa ca a schimbat locu si norocu si s- a dus la Tulcea....
Pana una alta Alex e la mine, ea e sigura ca lui ii este bine si incearca sa isi vada de ale ei, insa daca nu are minte ce putem face.
Si batuta si f... Si cu banii luati, a renuntat la familie, la copil pentru un nenorocit care nu o lasa sa vada coplul, si o si batea, dar asta e
Despre tatic, alta socoteala, cica vrea sa se insoare in Germania ca e mai rentabil financiar, sa faca si un alt copil, si ar vrea cand vine in decembrie pentru acte sa vada si el putin copilul....
Nici nu stiu cum sa fac!!!!!
Deci cam astea sunt noutatile, Alex e ok, se joaca mergea la gradi dar am facut pauza de amigdalita, mami e plecata la ea si eu sunt mama toni, e un copil echilibrat, deocamdata
Pupam

Mergi la inceput