Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tala
Daca se intampla sa nu-si faca somnicul cum trebuie in timpul zilei atunci e clar ca seara nu e tocmai fericita si acum avem epilatorul pregatit - ii dau drumul si pot alapta linistita.


da, da!!! asa si aici! numai ca eu mi-am pus pe telefon zgomotul de la aspirator si ii dau drumul si alaptez linistita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tala
Ce umidificatoare aveti?



de la Primii Pasi. asta: http://www.jucariimagice.ro/electrocasnice-copii/umidificatoare/umidificator-cu-abur-rece-primii-pasi.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

imi p are rau Monna de probleme... sper sa se rezolve repede si fara prea multi nervi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Miha, eu am luat de pe un site cehesc costumul uv si palaria si de pe amazon uk protectia uv pt carut si scaun auto

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002JIGTU6/ref=s9_simh_gw_p75_d0_g75_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0HXN6DR9AE9H978XTRBS&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

Costmul uv este Banz. varianta pt bebe este babybanz si o poti vedea aici

http://www.thekidswindow.co.uk/html/results.asp

palaria e asta

http://welliesandworms.co.uk/babybanz-aqua-floral-sun-hat.html

Marca asta mi se pare cea mai buna cand vine vorba de hainute uv. Finn are o bluza cu maneca lunga si gluga si este super. A purtat/o anul trecut la mare si anul asta de cand s/a incalzit si este super.

Tala, baietii mei o sa/si aleaga singuri religia. Plus ca scapam de cheltuiala si de nebunie.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Monna multumim!
Anca iti dai seama ce pup eu sunculitele alea
Corina, asa cum zice Ronina, stai cateva zile cu ea la san si poate reusesti.Si eu m-am chinuit cand am ajuns acasa din maternitate, stateam ore in sir cu ea la san dar nu m-am lasat, un pic lipsea uneori si cedam cu laptele praf dar ma incuraja sotul sa o tot pun la sa. In sinea mea ma supara pt el era usor sa zica dar pe mine ma obosea mai ales cand ma prindea 4 dimineata tot cu ea la san.
Asa cum zice Tala, la inceput nici eu nu imi dadeam seama de ce plange si eu credeam ca ii este foame, acum stiu ca de fapt este obosita.
Roninacred ca seamana cu tati, el este cu sportul.

De ceva timp Karinuta mea adoarme si singura, mai exact cu suzeta, o pun jos dupa ce papa sau o mai tin ceva timp in brate si apoi adoarme. Uneori ziua desi este perfect treaza o pun pe o parte ii dau suzeta si adoarme imediat.

Fetelor de asta ce mai ziceti, acum am luat o iar la pupacit si mi a prins buza de jos si sugea la ea ca la san ce tare trage ca ma doare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

JD dar in carutul ala nu se incinge negru fiind?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Bubu, nu se incinge pentru ca e cu gauri si e material special care blocheaza razele uv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

JD,si eu , ca si Bubu tot la asta m-am gandit...ca se incinge.
Monna, pai de ce nu au blocat atunci comanda cand ai vb cu ei, daca abia a doua zi ti-au dat tracking no?
Tala, deci pana la urma schimbi nasii? sau te bazezi ca se satura ei de asteptare?

Miha, mamica fericita de Rares (11.03.2007) si Vlad (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Miha probabil au crezut c-o sa ma razgandesc dar mai tare m-au enervat si o sa fac tot posibilul sa recuperez banii. Asta denota si ca nu-s asa seriosi cum sustin, un site serios nu face asa ceva.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Seara buna si de la noi!
corina, bine-ai venit!
monna, si eu sunt de parere ca au dovedit ca-s neseriosi pana la capat! Si suma nu-i de lepadat, daca-s si contrafacute produsele trebuie sa fie o modalitate de a le da in cap
Tala, si noi am schimbat nasii desi ne-au cununat si l-au botezat pe Stef. De fapt s-au suparat ei cand le-am spus ca vrea si frate-miu s-o boteze pe Mariuca si vor fi practic 2 perechi. Au fost deranjati de asta si ca nu i-am pus fetei un nume de-al lor. Si ne-au zis ca nici nu vin la botez ca invitati ca nu "vad rostul", asa ca am scapat de ei, ca nu-i vroiam nici noi ca nasi ai fetei. Asa ca, daca si ai tai vor sa fie cu motz, poate ii faci pe ei sa renunte spunand ca vrei sa ai 2-3 perechi de nasi

Noia am fost azi prin oras sa cautam de-mbracat pt botez pt fiecare. Mariuca a avut rabdare numai 1 ora juma asa ca nu am avut prea mult timp la dispozitie. Evident ca nu am gasit nik pt mine ca nu prea sunt modele si nr de gabarit depasit, asa ca i-am luat fetei 2 rochite dragute street wear si lui Stef un tricouas si pantaloni tot de strada ca de petrecere nu am gasit. Asa patesc mereu, merg sa-mi iau mie ceva si iau pt cupii si eventual pt tati. Am gasit pt fata vreo 2 rochite pe care le-ar putea purta la botez, dar poate sunt eu exagerata mi s-au parut scumpute, una era 230 ron si cealalta 180 ron.
Eu ma gandeam s-o imbrac cu rochita ei spre biserica si nasul s-o imbrace cu alta rochita dupa botez, asa ati facut si voi sau a imbracat-o nasa de acasa si dupa botez a imbracat-o la fel?

Revin, ca sunt singura cu amandoi pana maine si s-au inteles sa fie frichiniti si ma striga cam in acelasi timp cu nevoi diferita bineinteles

Mergi la inceput