Iepurasi mar-apr 2010 - 8 BV Freedelia

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Noi plecam in vacanta asa ca uram in avans
pentru 9 august 2012




La multi ani samaria !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de flacaii si familia ta !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Noi plecam in vacanta asa ca uram in avans
pentru 11 august 2012




La multi ani fetitei care
implineste 1 anisorrrrrrrr :

Ilinca de ami_84

sa fii sanatoasa, norocoasa, avuta si fericita !

Si sa le aduci parintilor si familiei tale, numai zambete in fiecare zi din viata lor !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Noi plecam in vacanta asa ca uram in avans
pentru 14 august 2012




La multi ani Lindal !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de iepurasul si familia ta !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

BRAVO DIANAMI !!!!
BRAVO FREEDELIA !!!!
Pentru mine sinteti niste eroine !!! Sa va fie toti copiii sanatosi si voi sa va bucurati de ei, ca tare meritati!!!

Doamne, nu-mi vine sa cred ca ati si nascut, cind a trecut timpul asta?...

Noi sintem bine, mergem curind in vacanta la munte si dupa aia la mare, asta dupa ce am mai fost intr-o vcanta la bunici la inceputul lunii... Am hotarit vara asta sa facem cit mai multe vacante, ca viata e scurta iar copiii acusi nu ma mai baga in seama cind cresc :)

Va imbratisez pe toate cu drag !

PS - CASTELANA, iti tin pumnii ! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladimirescu
PS - CASTELANA, iti tin pumnii ! :)


Iti multumesc din suflet!
Am o inima cat un purice, dar luptam si facem tot ce ne sta in putinta!

pup si eu mamica de iepurasi!
pup iepurasii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

salutare iepurime
avem nevoie de o informatie...se vorbea pe aici de o creme cicatrizanta ff buna...ceva pe baza de galbenele..
Ovi a cazut ieri cu frunte pe muchia patului. are o taietura de 3 cm si 5 cusaturi. scoatem firele peste o sapt si as vrea sa fac tot posibilul sa nu ramana semn.
daca imi poate spune cineva care e crema respectiva....multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Sensibila multumesc pentru urare, le intorc inzecit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanaa28

salutare iepurime
avem nevoie de o informatie...se vorbea pe aici de o creme cicatrizanta ff buna...ceva pe baza de galbenele..
Ovi a cazut ieri cu frunte pe muchia patului. are o taietura de 3 cm si 5 cusaturi. scoatem firele peste o sapt si as vrea sa fac tot posibilul sa nu ramana semn.
daca imi poate spune cineva care e crema respectiva....multumesc.

Ioana,mami de Alexandru ,07.04.2006, si BB Ovidiu,07.03.2010


Ioana, imi pare rau pentru Ovi...of Doamne!
Crema este de galbenele, se gaseste la plafar, in cutiuta mica, este fff buna pentru cicatrizare!
Scuze ca am citit abia acum forumul...

te pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Buna mamici,
Spun si eu cu intarziere La Multi Ani tuturor celor ce s-au serbat de Sf Maria si celor ce s-au aniversat in ultimul timp dar si astazi.

Nu am mai scris de mult timp, desi v-am citit constant, atat cat s-a scris, pentru ca starea psihica nu mi-a permis. Au aparut tot felul de probleme de sanatate in familie, cu stabilitatea locului de munca (concedii fara plata, taierea bonusurilor, banurilor de masa, salariilor etc)lucruri care ne-au ingreunat destul de mult viata si au adus o doza mare de stres aruncandu-ma la fundul butoiului cu depresie. Intre timp problemele de sanatate s-au rezolvat, speram ca in viitor se vor rezolva si cele financiare. Dar asta e viata, merge inainte, asa ca intre timp am invatat sa ma bucur de ceea ce am, de familie, de copil, sa iau totul asa cum vine, sa nu-mi mai fac planuri, cel putin pentru o vreme, si ce-o fi om vedea.
Tanya este un miracol de copil ce ne aduce zambetul pe buze si lacrimi de fericire de cate ori o privim. Este cel mai bun lucru pe care l-am facut in viata si speram ca viata ne v-a oferi posibilitatea sa-i facem si un fratior/surioara.
A invatat sa faca la olita asa ca am scapat de pampersi.Initial pe timp de zi, dar pt ca financiar eram pe fundul gropii, am renuntat si la pampersii de noapte. Acum sunt nopti cand nu face in pat, nopti cand face. Ma gandesc la o solutie de a o invata sa nu mai faca noaptea in pat, daca nu va trebui sa-i pun iar pampersi noaptea, pt ca se raceste afara si cred ca va face mai des. Acum nu stiu daca ii va mai accepta ea dupa atata timp de stat fara.
Este o vorbareata. Toata ziua canta si danseaza, vorbeste cu jucariile in fiecare zi mai corect si cu mai multe propozitii. Este un copil tare ascultator si care intelege atunci cand ii spun "nu se poate", sau "ajunge". De exemplu, in kaufland, la intrare, sunt niste jucarii cu fise. Asculta cand ii spun ca se va da in ele dupa ce facem cumparaturile, asculta cand ii spun ca se da odata in una, odata in cealalta, si asculta cand ii spun "azi nu se poate, dar ne intoarcem curand si te dai". Nu a facut niciodata crize ca vrea. Asculta si atunci cand vrea ceva si ii explic ca aia nu este pentru copii dar ii dau o gurita sa guste si atat. Re peta si ea " mami o guita, atat".
Serile trecute ne-am bagat la somn, iar ea m-a luat in brate si mi-a spus "mami, minunea mea, te ubesc" apoi m-a pupat si mi-a spus "mami, acum pupa tu Taya" (asa ii spun eu in fiecare zi "minunea mea te iubesc").
In rest ce sa mai spun, am inceput sa ma interesez de gradinita, sa prospectez piata, sa vad care/ cum in ce conditii. M-am hotarat la o gradi, mai ramane sa sun sa vad cand trebuie sa debun dosarul, ce trebuie sa contina, etc..
Cam atat momentan, deja am scris cam mult si imi pierd ideile.

Va pup si astept vesti si despre voi



Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

aa.. si inca ceva.. alalta seara m-a ciupit, cred ca un paianjen, de o fesa, fix dintr-un loc pe care nu am cum sa evit sa stau. ieri dimineata se facuse deja o punga cu puroi care s-a spart, iar aseara deja se inrosise, intarise si s-a extins pe o suprafata maricica. Pe langa faptul ca ma doare in general, ma doar la mers, dar e crunt la birou ca trebuie sa stau pe scaun si stau fix pe ea. Mi-am dat cu fenistil inca din seara in care am descoperit-o, ieri am inceput sa iau si aerius.
Am auzit ca ar fi buna o frunza de muscata pusa acolo sau de ceapa coapta. Stiti ceva de asta? Sau aveti alta idee?



Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput