** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (78)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamici!





La multi ani, HANNAH ISABELA! Sa cresti mare si frumoasa! Sa ai parte numai de bucurii!




Rody, sa va traiasca printesita!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ainotna, cred ca duminica la plaja e cel mai bine, ca sambata mai suntem cu ceva treburi de rezolvat, de facut mancare-curatenie, de-astea... Ne vorbim aici pe forum.

Fete, ieri am comis-o ca sa zic asa... l-am "scapat" pe Raducu la rosii . Eu facusem ardei copti pentru el, iar pentru noi salata de rosii cu ceapa verde. Si friptura de pui la gratar. N-a mai vrut sa stea in scaunul lui, a vrut la tati in brate. Si a intins mana sa arate ca vrea rosii . I-am dat o bucatica mica. A mai vrut... I-am mai dat...a mancat vreo 4 felii cred, a mancat si ardeiul copt si friptura. A mancat chiar si cu furculita aproape singur . Nu-mi venea sa cred!
Aproape ca mi-au dat lacrimile de bucurie si de emotie. Nu credeam ca voi fi atat de emotionata cand va manca copilul meu rosii

Acum sa vedem ce fel de kk va face. Dar nu cred ca mai putem da inapoi. O sa-i dau ce-i place. M-am saturat de reguli si interdictii.
Mi-e mila de el (si de mine ). Era atat de fericit dupa ce a mancat, alerga prin toata casa si chiuia intruna

Asta e mesaj inceput de ieri...ma scuzati, nu am citit inca ce s-a scris azi.

Pupici la toata lumea!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

ISA cu ochi de zana Sa te bucuri de fiecare clipa a copilariei, sa ai parte de tot ce iti doresti, de sanatate si noroc si multi prieteni adevarati! Te pupam cu drag!!!!

Ainotna am uitat ieri la multi ani mamei tale!

Racusor bafta la examen! Si noi am inceput operatiunea olita. Deocamdata avem 2 pisuri pe covor

Hai ca ma intorc la hartiile mele..."Abia astept"



Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna dimineata!!!
De la ora 5, nu am mai putut sa dorm, m-am tot foit si la 6 am dat drumul la tv. La 7.15 mi-am trezit minunea, am pregatit-o de cresa si dupa ce a plecat, m-am apucat de facut una alta. Asa ca pana la ora asta am facut astea: aspirat, spalat pe jos, aranjat in dulap hainute de 1-3 luni, strans 3 ture de haine spalate ieri, calcat.
Acum iau micul dejun si apoi cred ca ma duc in oras (pana nu e ff cald) sa iau cateva hainute noi pt Riana.

Miha13gina, si noi facem scandal la spalatul pe par. De prins parul cu agrafe, cordelute, bentite, etc...nici nu poate fi vorba, imediat si le da jos.

Rody, la multi ani pentru Isa, sa creasca mare, sanatoasa, frumoasa si fericita!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
LA MULTI ANI ISA!!!

Papusa frumoasa sa iti dea Dumnezeu multa sanatate, sa ai parte numai de bucurii de la viata si sa ai zambetul pe buze tot timpul. Un si un buchet de de la Raul.

Maine plecam la mare. Si noi vrem sa va vedem in week-end.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, papusica Isa!

tina, eu am prelungit CIC pana la 3 ani, dar pe baza certificatului de handicap. Altfel nu cred ca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Si noi am inceput operatiunea olita, dar am scos covoarele. In 10 minute a facut pipi de 4 ori si intotdeauna vine si tipa dupa ce face, apa, apa, sa sterg...Dupa ce i-am pus pampersul mi-a spus ca a facut pe el, dar nu il mai deranjeaza si nici nu pare dornic sa ma anunte inainte de a face. Dar nu am prea gasit chilotei asa mici. Chiar in fundul gol nu-mi place sa-l las prin casa, si daca uda cate unul la 10 minute, imi tb multi chilotei.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ramo bravo mamicuta harnica! Si eu sunt treaza de la 6, dar m-am chinuit sa mai adorm . Nu am reusit. Pe la 7 fara ceva s-a trezit Raducu, l-am luat in pat la noi si am mai stat ca am crezut ca adoarme. N-a mai adormit nici el. Asa ca la 7.30 am ridicat ancora

Acum imi pica ochii in gura de somn, nici nu vad bine facturile. Sper sa nu fac greseli

Alice da, asa mi-ar place mie, sa ies doar cu fetele. Sper sa se intample curand

Paula deci ne vedem in week-end! Ai acelasi nr. de telefon? Spor la bagaje!

De cand a mancat Raducu rosii mi-a trecut si depresia . Si eu care credeam ca e de la anticonceptionale
Ca sa vedeti ca nici nu imi dadeam seama cat de tare ma afecteaza problema cu Raducu


Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

se vede ce chef de munca am

dar parca ma mai inviorez dupa ce va scriu voua

Paula eu il imbrac cu niste pantalonasi scurti de anul trecut, care ii sunt cam mici peste pampers, dar pe fundul gol ii vin numai bine . Chilotei inca nu am achizitionat. Si da, urmeaza sa strangem si noi covoarele ca nu vreau sa stau sa spal toata ziua.

Sau daca nu mai ai pantaloni de anul trecut, ii poti lua mai mici, ca pentru 9 luni sau cam asa ceva, de astia sigur gasesti, chilotei intr-adevar nu prea gasesti mici.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetelor, in legatura cu prelungirea CIC-ului, din auzite stiu ca se poate prelungi, dar fara plata. Ideea e ca in cartea de munca (ma rog, acum nu stiu unde apare de cand nu mai sunt carti de munca) nu apare intrerupere. Figurezi ca esti in CIC. Sper ca nu ma insel.
Tina, cel mai bine intrebi la primarie, unde ti-ai depus dosarul pt CIC.

Baby, m-ai bagat in ceata cu indeminzatia de crestere.
Eu stiam, dupa noua lege, ca daca vrei sa stai doi ani, primesti fix 600 lei. Daca alegi sa stai doar un an, primesti in functie de salariu, dar nu mai mult de 1200 lei (si nu mai putin de 600 lei). Tu daca vrei sa stai doi ani, cum te ajuta intoarcerea la munca la indemnizatie?
Te rog, lumineaza-ma si pe mine.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput