Disneyland Paris - 7 -

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Vei fi cu masina sau cu transportul in comun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Am luat bilete low-cost asa ca in rest vom merge cu transportul in comun . . As mai vrea sa stiu si detalii cu privire la transferul din zona DL si aeroportul Beauvais.

thxxxxx

D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Daca esti cu transportul in comun, ar trebui sa te gandesti cum ajungi la DL, cum faci cu biletele... S-ar putea sa castigi la cazare si sa dai pe transport plus timp pierdut la cozi, drum. Copilul meu care avea 5 ani cand am fost in DL, seara, la plecare, era atat de obosit incat adormea in autobuzul care ne ducea la hotel. Trebuia sa-l iau in brate, sa il duc in camera si odata mi-a dormit pana dimineta neintors (vorba vine, ca a cazut din pat si nu s-a trezit ).
Incearca la hotelurile asociate DL. Erau vre-o 4. Kriad, Vienna Dream (la asta am stat) si inca 2... Era un autobuz care deservea aceste hoteluri (si nu se platea in plus).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

In plus, daca nu esti cazat la hotelurile Disney vei plati intrarea in parc si nu este deloc putin - in jur de 70 euro/adult si 60/copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Daca stai la hotelurile lor ai parte si de cele doua ora in plus, 8-10 in care atractiile sunt mai libere, fara cozi si poti sa faci cateva ture bune inainte sa vina puhoiul. Asta daca reusiti sa va treziti devreme. Noi ne trezeam la 6 si ceva ( fiind pt o cauza nobila fetele nu comentau absolut deloc, ba chiar se grabeau ) , la 7 eram la masa, aici se cam lalaiau dar la 8 fara 10 eram la autobuz si la 8 si un pic in parc.

Seara pe la 7-8 erau frante, veneam in camera cu autobuzul. Dus si somn.

Nu ne-ar fi trebuit apartament. Noi am stat la Santa Fe, a fost cel mai ieftin, am dat 530 de euro in martie pe 4 cazari cu mic dejun si intrarile aferente in parc 2 adulti si 2 copii. Conditiile au fost foarte in regula, in camera era cald, curat, dragut. Nu a fost lux dar nici nu ne-am dorit, am preferat un pret mai mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Marox, probabil pe 21 ne incrucisam, da... noi vom fi pe la amiaza, dupa-amiaza, depinde cum plecam de acasa si cum e drumul...
Daca vrei sa bem un cappuccino impreuna, cu toata placerea... si tu ai fetita, nu? Ale mele buburuze au 3 si 5 (de fapt aproape 4 si 6) anisori...
Iti doresc sa va simtiti minunat in Disneyland! Se pare ca vom avea parte de vreme buna, daca e sa cred prognoza meteo de pe internet...

Danita, si eu cred ca un hotel asociat e o alegere mai potrivita in situatia voastra. Noi inchirim un apartament dar suntem cu masina, si avem si abonament, deci intram oricum de la ora 8 in parcuri(noi oricum ne trezim din oficiu la 5.30-6.00)... pentru noi e mai convenabil pentru ca facem cumparaturile si gatim in apartament, dar avand masina nu depindem de autobuz si plimbarile de colo-colo sunt mai lejere astfel. (pe langa asta marturisesc ca aduc si de acasa cate una alta, supermarket-ul din Franta mi se pare cam scump, si de acolo cumparam doar branzeturi, oua, produse de patiserie si vin).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Buna dimi,

Dragelor dupa ce v-am auzit pe voi ......ma indrept spre Santa Fe sau Cheyenne .... va zik !
Cum se face transferul din Paris la DL si de la DL la aeroportul Beauvais cel mai usor si avantajos ?

Mai astept tips& tricks :)

Danita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uite aici explicatiile despre transport:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169500&whichpage=1

Din Paris la DL se ajunge cu RER, vezi harta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Santa Fe are sigur transport inclus catre DL. Verifica Cheyene, ca nu stiu daca are si la intoarcerea din DL sunteti rupti de picioare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si Cheyene are, toate hotelurile Disney au, mai putin satul de vacanta

Mergi la inceput