Strugurasi de Sept-Oct 2011 *61*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mikka , cu oboseala te inteleg perfect. de asta am plecat si eu la mama. nu mai puteam..fii mea e si foarte miscareata si simteam ca daca nu am pe cineva sa ma ajute un pic o iau din loc. la mama a fost un vis...m am relaxat, am fost si mi am luat o rochie, blugi -singura- simteam ca s in alta lume. cateodata maiavem nevoie si de o pauza. nu suntem roboti si nu zice nimeni ca nu ti ai iubi copilul. orice mama intelege ce ai vrut sa spui, stai linistita.
nu ai pe nimeni care sa te ajute cateva zile cu cea mica? Chiar si o prietena.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Mikka - Eu am program de 8 ore care nu include si timpul de masa. Punem in calcul si dus-intorsul. Apoi mai e si faptul ca mie mi-a cazut din pat si mi-e frica sa dorm cu Dani in pat. Cand nu vrea altfel ca il supara ceva eu stau treaza si-l veghez.
Jade - Da, Dani e de mult la cura de ingrasare. Si asa abia a reusit sa ia cat ia un copil de varsta lui in greutate. Ia in lungime mereu dar in greutate greu pentru ca e foarte agitat. In plus lapte praf lichid nu prea vrea. Ma chinui numai eu stiu cat sa accepte in jur de 200 ml pe zi. Nu il fortez, ca oricum nu am cum. Si restul de lapte praf e lapte cu cereale. Laptele meu se imputineaza dar asa si trebuie ca nu vreau sa ma doara sanii la munca.

Daca toata lumea se lauda sa o fac si eu: am un copil tare cuminte. De vreo 2 luni cand ii zic ca nu are voie ceva intelege si renunta la ce incerca. Ii zic nu-nu si el face cu capul nu-nu si renunta. Face si pa-pa si bravo-bravo. Cand si-a aruncat o mingiuta sub masa de infasat unde era o punga de pampers, a aterizat pe ea. La minge nu ajungea asa ca a tras punga si a luat mingea de pe ea. De mic cand vrea ceva si are ceva in mana iti propune un schimb. Intinde ce are in mana si intinde mana spre ce ai tu. Danseaza pe muzica si ingana si el. Ne-a invatat sa folosim telecomanda UPC si pentru TV ca noi nu stiam cum se face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Bravo Dani Eheeee....esti baiat mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Bravo Dani Eheeee....esti baiat mare


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





Multumim, multumim! Ei, el face un an curand. Si inca nu zice decat cu-cu cand vrea sa joace "cucu bau" cu noi si cam atat cu semnificatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:




si am obtinut si marire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Wow May, extraordinara fetita ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

Neataaaaaa!!!! Casuta nou-nouta ,cu numarul 62!



Lali

Mergi la inceput