Cum ii tineti ocupati in vacanta?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Am gasit link-ul cu site-ul de activitati de 1 zi.
http://childrentourforeducation.blogspot.nl/

Anul asta mi se pare cam saracut, si vad ca se apresc la iunie activitatile. L-am pus totusi ca poate va ajuta in restul anului, sau poate apar si activitati peste vacanta...

mai sunt cursuri de inot - la facultatea de medicina, si eu am aflat de o locatie noua pe langa Ikea,care are marele avantaj (pe langa dezavantajul distantei uriase fata de casa mea) ca folosesc apa sarata deci nu au clor in apa.

Eu am inscris copilul la tabara de creatie de la Muzeul satului. Anul asta inteleg ca vor avea doar 3 serii.

..si se arata si o vizita la tara unor prieteni, ma declar multumita si in grafic cu activitatile de vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Fii-mea are doar 8 ani, dar iata cum ii fac eu programul : vom merge la casa de la tara, apoi la mare. Dimineata ( 2 ore ) isi va face temele pt vacanta, iar dupa amiaza, vom iesi in parc, la aer si joaca, cat vom fi in Bucuresti.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu i-am inscris ieri la tabara de vara de la muzeul satului si vom merge in modulul al doilea, de pe 16 iulie. Filip a vrut la olarit, iar Georgia a vrut la icoane pe sticla dar au refuzat-o cica e prea mica, in schimb au inscris-o la teatru de papusi. O sa faca papusele si apoi pun in scena o piesa de teatru. O sa mai mearga apoi la inot doua saptamani la lia manoliu si in final urmeaza concediul si pentru noi si inca nu stim pe unde ne luam zborul. Practic suntem fara program organizat pana pe 16 si o sa ne plimbarim prin parc, pe la strand si o sa vedem ce activitati haioase mai gasim pentru acasa cand e canicula.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

http://www.antipa.ro/ateliere-de-joaca-si-dezvoltare-2012

Astea sunt la antipa, imi pare rau ca sunt numai pentru copii de minim 8 si maxim 12 ani ca nu ne incadram. Poate vor alti parinti sa-si inscrie copiii, pare interesant.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

cat sant mai micuti, parca e mai usor... al meu are 9 ani si merge toata vacanta la o gradinita cu after-school si program de vacanta. Uneori se plictiseste...asta este, eu am concediu 2 saptamani si atat.

Dar cand va avea 12-13 ani zau ca nu stiu ce voi face cu el. Ca parca nu l-as lasa singur in casa...

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Mai are cineva copiii inscrisi la tabara de la Muzeul Satului in seria care incepe luni - 2 iulie?

Poate ne reuseste o intalnire DC ad-hoc.

Mergi la inceput