Asigurare medicala

Asigurare medicala | Autor: Deborah77

Link direct la acest mesaj

Sunt intre job-uri si sunt in situatia de a avea nevoie de o interventie chirurgicala. Daca ma angajez sa zicem de saptamana viitoare, in cat timp se considera ca am asigurare medicala si imi pot face interventia? Multumesc frumos de raspuns, sunt cam disperata

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Din momentul in care contractul de munca este inregistrat conform daelor din contract.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

DeDeci daca saptamana viitoare rezolv, cat mai dureaza cu inregistrarea, ar trebui sa stau linistita ca pe la mijlocul lui iulie pot rezolva? Ar fi tare bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Numai un pic. De cata vreme nu lucrezi?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

1 luna jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Pe soft-ul casei de asigurari, cu CNP-ul meu, apar ca fiind inca asigurata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Obligatoriu luna asta trebuie sa te angajezi pentru ca in iulie vei figura neasigurata.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Se rezolva, dar daca operatia o fac in iulie, voi avea continuitate pe soft?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pentru ei trebuie sa figurezi asigurata ei asta vizeaza. Intreruperea nu stiu daca se vede. Insa daca nu te angajezi acum, precis se va vedea.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

De angajat ma angajez oricum, dar mi-e ca pana ajunge informatia la ei, sa nu apar o vreme ca fiind neasigurata. N-as mai vrea sa aman operatia, ca imi fac praf genunchiul...Si asa e scumpa, daca nu contribuie si casa de asigurari, am incurcat-o rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Trebuie luat in calcul ca declaratia pe luna iunie se va depune pana pe 25.07.Asa ca daca ai lucrat in mai,in iunie ti se depune pe mai,deci apari.Abia in iulie dupa 25.07. nu vei mai aparea ca fiind asigurata.Daca te angajezi sa zicem pe 10 .07,vei aparea ca asigurata pe 26.08.dar,daca esti angajata,ti se da adeverinta de salariat si te poti operea cu ajutorul ei.

Mergi la inceput