Hai Diana,Biribu !Piersicute de iul-aug2012 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Diana, as scoate si eu motatele, dar de pe tel nu pot! Bafta Dianaaa!!

Danett, conform codului muncii, zilele de concediu de odihna se acorda proportional cu timpul lucrat. Perioadele de concedii medicale, maternitate, crestere copil, fara plata, se condidera suspendare si se scad din dreptul la concediu. Exista insa o circulara euroeana care spune ca perioada concediului de maternitate este asimilata perioadei lucrate si se acorda zile de co. Asfel, doar angajatorul va decide cum doreste sa procedeze si de obicei se stipuleaza in regulamentul intern sau ccm la nivel de unitate. Trebuie sa verifici cu angajatorul tau care sunt regulile de acordare.

La multe luni/ multi ani Nectarel, sa te faci mare si sanatos!

Fetelor, o placere sa va revad!

37 sapt + Patrick Andrei
AMR 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Ada,LA MUUULTE LUNITE pt Nectarel,sa fie sanatos si sa creasca mareee!Fetelor care sunt pe ultima suta de metri,nastere cat mai usoara si bebici sanatosi.Ali,multumesc pt urari,sa dea Dumnezeu sa avem cu toatele bebelusi sanatosi si mancaciosi.O noapte fara peripetii sa avem!

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Diana nastere usoara!

ce dragutz ca v-ati intalnit!

n-amm apucat sa citesc capitolul trecut, citesc si revin.





Mami de printesa si www.pregnancy-duedate.com/tickers/9xlrjurzqtkpvwvr.png" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, va pup si multumesc de urari ptr. Nectarel. Imi pare rau ca nu am ajuns la intalnire, cu toate ca-mi doream dar, asa cum i-am spus si Laurei am avut un act programat la 17. Vreau sa va spun ca l-am gasit pe Nectarel urland de foame.Mai, fetelor urla Nectarel din toti rarunchii, aparatele urlau si ele ca se agita si senzorulde la picior.de atata agitatie. Pana la urma cand am vazut, ca nu se mai potolea nici dupa ce-i daduse de mancare si-l scimbase ca nu-i venea mai repede, am bagat mana la el. M-a prins de deget si a adormit.Dar, m-am speriat, de nu mai pot.
Diana, nastere usoara si bebel sanatos. scoatem majoretele.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Roxy, Carmen, multumesc de raspuns. Acea directiva europeana mi-a aratat-o si mie contabila (despre care nici nu stia..a gasit-o la insistentele mele), dar a zis ca atata timp cat in contractul de munca nu se specifica la fel, nu se poate aplica. Noi nu avem contract de munca pe unitate, e valabil cel national.

Daca nu gasesc o lege concreta in care sa specifice altfel, probabil trebuie sa ma impac cu ideea ca o sa beneficiez de un nr de zile de concediu de odihna proportional cu timpul efectiv lucrat.


34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Cel national nu mai este in vigoare si oricum erau stipulate cam aceleasi clauze ca in codul muncii. Deci daca nu exista mentionat intr-un regulament intern, se aplica clauzele codului muncii. Nu-i poti obliga sa acorde mai multe ca deocamdata ne supunem legislatiei romane, insa, daca-i dai in judecata, ai putea avea castig de cauza, dar nu cred ca in Ro :).

Ada, ce greutate are micutul tau acum? Cat a luat?

37 sapt + Patrick Andrei
AMR 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ola ola!!!!
la multe lunisoare si ani lui nectarel

nu ar trebuii sa schimbam si titlu ptr diana?

fleur nu ma supar.noi ii spunem rafi dar poti sa ii spui cum vrei tu.


gata fusei si eu la dr si m a programat la cezariana pe data de 2 iulie(ali vom naste deodata).asa ca ma puteti trece si pe mine in listuta.cand mi a zis dr am avut niste emotii de nu mai puteam.cand am venit acasa cu masina am si trecut pe rosu cu masina.eram inca in stare de soc .nici nu mi am dat seama decat cand am vazut ca vin masinile din toate directiile catre mine.bine ca nu am facut vreo prostie.
mi a spus ca nu am nevoie de nici un bagaj.nu imi trebuie nici macar periuta de dinti la mine.nimic absolut

aaa si socul cel mare a fost ca are deja 3600.deci cred ca v am cam luat .nici nu stiu daca e de bine sau de rau.la masurat de mai multe ori ca nu ii venea sa creada.pe eco scria ca ar avea deja 39 sapt si 6 zile.a vrut sa se uite pe ecografiile din primele sapt de sarcina sa vada daca s a calculat bine startul dar nu le am avut.am intrebat daca nu e vreo problema de creste asa si a zis ca nu.si am mai intrebat daca ar mai fi riscuri daca ar fi sa ma apuce sa nasc deja si a zis tot ca nu.

36+ amr 3 sapt+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

off Doamne ce dragut micutu Nectarel, cum a simtit ca e mami acolo cum a inceput sa se alinte. Ada eu zic ca plansul e semn bun se face fortos motanelu mic.
Ma duc sa ma uit la poze si apoi cred ca nani ca am niste arsuir groaznice da si o foameeee si nu vreau sa mananc la ora asta.
Sa dormiti bn.

Beatrice 32 + cu minune mica Maya Elizabeta
AMR 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

am vizionat pozele de la intalnire.foarte dragute burticele

amr 17 zile
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Ada, ce frumos! Nectarel cel puternic si luptator avea nevoie de tine!
Ali, deci tize si copchii nostri in aceeasi zi vor veni pe lume! Ce de emotii! Saptamana viitoare merg si eu la eco, sa vedem ce mai face bebe. Abia astept... ceea nu prea imi vine sa spun despre nastere...

A, si azi, in sfarsit am rezervat si localul pentru petrecerea de dupa botez! Asta ca sa ne mai luam de-o grija!

mamici cu burtici si cu pici

35 + Gabriel AMR 3 SAPTAMANI

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput