Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

lparpala am vazut bebica ta si pe tine
in poze ca nu ma uitasem pana acum
sunteti doua frumoase
cum merge sarcina?
ce nume aveti pt bebe?

alina06 nu-mi vine sa cred ca nastiiiiiiii
ce putin mai aiiiiiiii
iti vei intra in mana
dar dupa cum ai zis mai ai un bebe f activ
de care tre sa se ocupe cineva
pana el se va obisnui cu bebe mic si nou in casa
apoi va fi mai usoir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

spiridusha sa va fie de bine tunsoarea
si pe antonia am tuns-o azi la salonnnnnnnnnnnnn
ahahahha
prima ei tunsoare de domnisoaraaaa
a stat f frumos
e tunsa f scurt
ca imi transpira exagerat de tare
si sa ii fie mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, misto macar ca vin ceva banuti , ce faci cu edutzu daca pleaca mami tau?
Mary, multam
alina, chiar ma gandeam la tine azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lidia, multumim de capitol!
cami, sa-i fie de bine tunsoarea Antoniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara !


intru repede cat mai e 14 iunie sa ii urez Madutzei La multi ani! sa fii sanatoasa si iubita ca asta e cel mai imporatnt, restul e bonus Te pup si sper ca ai primit felicitarea mea si vederea din strainataturi

ghici cu cine m-am vazut azi ? cu Iony si Sara o scumpete dulce si mergereata si vorbareata , dar la fel de geloasa, aoelo, scandal mare cand se juca Iony cu Sophia sau cand o avea in brate, venea si o tragea pe Sophia de hainute sa o dea jos din bratele maica sii era asa scumpa , piscoata nu a protestat deloc cand am luat-o pe Sara in brate, deci sper sa nu avem scandal daca ii fac o fratioara

sunt asa de obosita ca nici nu stiu in ce zi suntem si abia astept sa ajung in pat, dimi la 6 piscoata era in picioare...si eu asa as mai fi dormit sper noaptea asta sa dorm mai mult...

ma duc la baita piscoatei, azi numai pe drumuri am fost si cu treburi, si inca mai am si maine destule de facut

va pup si noapte buna, sper sa ne auzim curand




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello fetele!

ajung si eu cu tortul si sampania cand nu mai e nimeni sa pape

am atatea de povestit si de multumit, dar timpul asta fuge mereu de mine

strumph, iti multumecs frumos, da am primit felicitarea acum 2 sua 3 zile si vederea la o zi diferenta de cautam si a treia zi sa vad daca mai primesc ceva

Va multumesc tuturor din suflet pentru urari. Sunteti niste fete deosebite si prietene adevarate!

Eu ieri am fost cu Cristi si mama in excursie la munte, a fost ff frumos si ff obositor, Cata a ramas cu soacra acasa, inca ma resimt, abia astept sa-mi fac un dus si sa ma bag in pat.
Azi sotul nu a fost acasa, e plecat de ieri in delegatie, tb sa ajunga... asa ca azi am sarbatorit cu copii, am focat toti 3 tort ..va dati seama ce nebunie a fost in buc..nu am reusit sa strang totul..dar nici nu ma mai ating acum de ele. Tortul nu a iesit aspectuos dar este bun, comestibil Din pacate Catalinei n-am putut sa-i dau sa pape pt ca e stricata la stomacel , asta dupa ce acum 2 zile era Cristi...credeam ca nu mai mergem in excursie...Daca maine e mai bine poate pe seara ii dau si ei sa pape putin tort
Am stat jumatate de zi pe telefon, ma doare gura de atata vorbit
A fost o zi obositoare, dar frumosa, si a fost frumoasa datorita oamenilor care s-au gandit la mine .

Va multumesc inca odata si va pup dulce!
Acum fug la baie si in pat..si sper sa ajunga sotul pana in 12 ca sa ne pupam de ziua mea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!



Noi toata ziua umblam prin parc, luam 2 mese afara, micul dejun si masa de seara, intram in casa doar pentru nani si papa apoi iar afara!

Felicitari Spiridusha pentru bb2 si sarcina usoara!!! Te vei descurca cu siguranta!!!

Ma bucur ca au mai intrat burticile (Pisuc, Alina, Lparpala) sa ne mai spuna cum sunt si le urez sarcina usoara si o nastere si mai usoara!!!



Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

YVY help!!! Am fost cu anda la medic cu problema cu piciorusele, m-a pus sa fac analize si au iesit bune, dar totusi calciu cam mare, val normale intre 8.4-10.4 si ei i-a iesit 10.5, dar problema ca doctorita i-a dat 10 zile sa i-a calciu fiole si sa cresc doza de vigantol si mi-e frica sa ii dau sa nu faca hipocalcemie. ce ma sfatuesti sa ii dau?

mami de Alexandra Mirela


Mary eu nu i-as da calciu ca are valoarea la limita superioara si deci nu are nevoie, isi ia destul din lapte/iaurt/branza; poti sa-i dai mai mult vigantol, eu ii dau lui L 3 picaturi in loc de 2, dar uneori mai uit de el (de exemplu azi nu i-am dat).


toate mamicile si merg la nani ca sunt franta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!

Va urez o zi buna... eu ma duc sa-mi fac o cafea reala ca Andra de la 5 se tot maraie si caraie, mai avem ultimii doi canini( nici de mancat nu papa bine)sper sa scapam de ei pana ajungem la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza fetelor!
Azi dau eu cafeau (capuccino, ceai) :)

Madutza, foarte bun tortul! yamm, yamm. A putut si Cata sa manance tort spre seara?

Buticilor (Alina, Pisuc, Lparlapala, Spiridusha), sarcini usoare! Cum e la a doya sarcina? Aceleasi emotii ca acum un an?

Am vorbit cu Viss! Sergiu este bine. A avut dureri dupa operatie si inca mai are cate un pic, dar mami lui il linisteste! Viss e foarte obosita si totusi ieri a mai gasit o urma de putere si era un parc cu amandoi!!!

Oare Miki ce mai face cu nazdravanii ei?

Ieri am fost la un mic-miiiic shopping in capitala cu soacra si cu Dari. Numi-am luat decat 2 tricouri. nu am avut chef de cumparaturi :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata1
-rezumat scurt- martea trecuta-operatie, apoi reanimare Sergiu.sentimente mami- frustare ca nu-l poate vedea, depresie ca nu stia cat de bine e, si revolta ca chiar dc nu-l vede, nu i se comunica nimic despre starea generala. apoi miercuri pisat anestezista.la propriu- si sergiu ce face? nu vine pe salon? cand vine? il trimiteti? apoi o mare liniste cu el in pat,inca droghi dupa anestezie.zambea absent la jucarii,dar zambea.bratele lui dupa gatul meu erau legatura cea mai intima intre noi. si vine seara-si incep durerile.sonda prin operatie, sonda prin puta,dureri la orice gaz eliminat pe gura sau fundulet,dureri la pipi,..prima noapte nedormita de mami deloc, si stat numai cu el in picioare dandu-mi picioruse in burta in crizele de durere, apoi adormind pe umarul meu ..dupa ce il asezam in pat, inca 5 min se mentinea calm, apoi o luam de la capat..si asa a trecut o saptamana..de nesomn ptr mine.noaptea cel mai mare show..ziua dureri la cateva minute in prima zi, apoi s-au spatiat la 10-30 min,ieri chiar la 30 min, probabil doar la pipi.
-ieri am dormit mult mai bine, cu ore legate,chiar dc acum ii iese soniei un dinte de sus, si ne-a trezit si ea,cu nurofen si calgel a adormit intr-un final.apoi s-a trezit sergiu, apoi iar sonia..iar sergiu..
-va pup si multumim ptr gandurile bune celor care au fost alaturi de noi.ptr telefoane-nu mai zic.sunt ca un liant la reala

Mergi la inceput