Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase sarbatoritilor de astazi
Stefan Matei bulgaras de jassemine
Ana Beatrice bulgaras de Faith


Adriana multa sanatate!
Bella idem, doar ca eu beau cafeluta dimineata, la calculator, inainte sa fac orice alt ceva in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

adriana iti urez din tot sufletul sanatate multa, ai grija de tine

mai fetelor pai io ma supar rau...dupa ce ca nu am putut veni nici poze cu mamici frumoase si bebei superbi nu pot sa vad ...eu nu am facebook ca am io pitici pe creieri recunosc si nu va pot vedea

am rezolvat cu masina asa ca saptamana viitoare, in afara da luni dupa amiaza cand avem serbarea la gradi, pot veni in orice zi la intalneala asa ca hai sa ne mai vedem o data si te iau si pe tine matza draga...promit ca si eu tot la tzara stau si am aflat acum ce rau e sa nu ai mijloc de locomotie

dupa 36 de zile iar am CM si iar curge la greu ...sper sa nu ajung iar la dr ca innebunesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

La multe lunite frumoase sarbatoritilor de astazi
Stefan Matei bulgaras de jassemine
Ana Beatrice bulgaras de Faith




si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

si eu citesc dimineata topicul si mai si uit sa ma deloghez ,cat merge calculatricele
nici eu nu sunt mare fan FB,de fapt nu pun poze cu noi ,si cu pisco cu atat mai putin pe net in general (stiu ca am optiunea sa le vada doar prietenii dar nici asa );ma rog ,nebuneala mai veche ,am citit eu de fel de fel de tampiti care dau like la poze cu copii ,asa ca mi s-a scrijelit pe creieras

suzieq,fetele ati citit "Mintea absorbanta" de Maria Montessori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Am vazut si eu pozele, sunteti frumoase si bebelusii pe masura. Arata foarte frumos Herastraul, e mult verde in jur, cred ca v-ati simtit foarte bine.

Cu ploile astea care vin pe neasteptate noi am patit-o marti, dupa serbarea de final la gradinita copiii au facut o mica petrecere in curte, unde exista un chiosc acoperit, de genul celor din parcuri. La un moment dat a inceput sa picure, apoi a plouat atat de tare incat era imposibil sa strabati cei 3-4 metri din chiosc pana la usa de intrare in cladire fara sa fii ud leoarca, curgea apa de pe acoperis ca o cascada. Cineva a incercat sa ajunga la masina cu pelerina de ploaie ca sa recupereze umbrelele, dar a ajuns inapoi ud la picioare pana la genunchi. M-am gandit ce s-ar intampla sa ma prinda asa o rafala cu bebe in carucior .

Luiza, pana la urma Cristi e de ieri pe antibiotic. Dr mi-a spus exact cum spuneai si tu, o tuse prelungita la asa bebe mic nu prea e de lasat asa, deja ii dadeam Nurofen de luni, el e bine dar tuseste in continuare, altfel de tuse decat atunci in parc, cu usoara expectoratie. Si e vorba aceeasi dr care dupa laringita era total impotriva antibioticului. Sper ca stie ce face, la Andra am mers mereu pe mana ei si a fost bine.

Letitia,

Ileana, m-am uitat la bebe Tudor si nu stiu unde sunt kg alea de care zici, probabl ca e si lungut. Stii ca si eu am tendinta sa ma stresez ca e bebe grasut, Cristi avea ieri 7650 si-mi pare mai pufos decat Tudor parca. Sigur iti arata bine cantarul? Nu ca asta ar conta, dar noi am patit-o cu cantarele electronice, unul arata prea mult unul prea putin, diferenta in aceeasi zi era de vreo 600g, si vorbesc despre cantare de la cabinete medicale! Proba e simpla, o sticla de apa plata de 2 l trebuie sa aiba cam 2070g, si atunci stii ca e ok.
Voiam sa zic doar ca Tudor arata perfect. Cred ca am mai spus asta, probabil baieteii au oasele si tesuturile mai grele.

Lali, ma bucur ca a fost ok drumul. Cat as vrea si eu la mare! De 5 ani am fost tot in Antalya, acum insa as vrea si la noi. Poate pana la urma imi fac curaj si venim, sa ma vad scapata intai de tusea piticului, aerul de la mare sigur i-ar face bine. Salutari mamaiei .

Adriana, imi pare rau de probleme. Sunt sigura ca Nataliei ii va merge f bine si pe LP, poate chiar va lua mai bine in greutate.

Nu a pus nimeni pozele de la intalnirea voastra si pe picasa? Sunt fete care nu au fb.

Sa aveti o zi faina, va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!

Sunt de acord pt intalnirea de saptamana viitoare. Propune cineva o zi?

Adc sanatate multa lui Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Fetele zicea cineva si nu imi amintesc cine (am o memorie de foarte foarte scurta durata a numelor) ca a cumparat o Perna Bebelusi Impotriva Plagiocefaliei.
Cum s-a inteles bebe cu ea?
Vreau si eu sa cumpar una pentru ca fitosenia mea de bebelus nu mai vrea sa doarma deloc pe o parte si nu vreau sa aiba capul turtit.

Georgia pe mine e a inceput sa ma pasioneze de ceva vreme subiectul acesta cu educatia Montessori.
Abia am inceput sa citesc cartulia in format electronic de pe scribd, dar nu prea am timp.

A primit cineva banutii indemnizatia alocatia (cele care au depus in aprilie dosarele)?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, l-am cantarit acasa si la doi medici, atata are! Pozele sunt facute oarecum de la distanta iar T are pantaloni trei sferturi si nu i se vad copanele...Dar nu ma mai stresez ca e gras, imi place cum e si nici nu mai ia vertiginos in greutate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Stefan Andrei , Ana Beatrice!!
- adriana-lasa mamico..sa fii tu sanatoasa pt bebe..asta conteaza cel mai mult!
- fetelor..Ilinca mea nu mai sta deloc intr-un loc...se duce dupa toate lucrusoarele din jurul ei...le baga pe toate in gura....e topita dupa telefonul meu...are o husa roz cu o papusa pe ea si face orice sa ajunga la telefonul ala...azi dimineazaam asezat-o langa mine..pe burta evident ca altfel nu vrea sa stea..si vreau sa spun ca s-a intors spre mine si punea mana pe mine..se uita asa frumos la mine si ma analiza si isi ridica manutele..ieri a plans saraca...si eu aproape..vazand-o asa....n-a vrut sa pape nimic de la 8 dimineatza pana la 17!!!!....a plans cu suferinta de aia..cred ca o dureau gingiile f tare ca plangea cu pumnul in gura...era plina fatzuca ei de balute...am sunat imediat pediatra.si mi-a zis sa-i dau panadol...si sa-i mai dau cu Tantum verde spray in gurita...azi am fost la control...dupa cantarul lor are deja 6 kg..dar eu maine o cantaresc sa vad exact la 5 luni cat are..dupa cantarul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

am vazut pozele fetelor....supeeeeeeerrrr..sunteti niste mamici tare frumoasa cu bebei tare frumosi!!!

Mergi la inceput