Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Evident, baiatul meu are tendinte gerontofile...In loc sa incerce sa o cucereasca pe micuta Karis, a avut neobrazarea sa-i intoarca spatele, dar a avut grija sa-i curteze mama , pe delicata blondina Denisa (e topit dupa blonde!) si pe superba noastra Olga. Ce sa zic...macar ma consolez ca are gusturi bune. Desi, la intoarcerea acasa, in masina, s-a cam tinut de mana cu Andrei (asta chiar sper sa-i treaca!!!). Si eu m-am indragostit de Robert ! E un vis de copil, vorbeste cu ochii! M-am simtit minunat, am mancat o mare inghetata ca o nesimtita ce ma aflu (Alina, iarta-ma, am asteptat sa pleci ca sa nu ma vezi!). Letitia, ai avut o super idee sa stam acolo, copil meu nu a avut ocazia sa stea la aer cand ploua, acum a fost prima data si doarme dus... Va imbratisez pe toate, m-am simtit minunat!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


deci trebuie sa o aduc pe Bia la intalnire dc ii plac blondele :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

superbe pozele , mi-au placut mult si m-au facut inca o data sa imi para rau ca nu am ajuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

salutari la mamici

As fi vrut si eu sa vin sa va vad, dar nu a fost posibil. Am fost la gineco cu problemele mele . Deci, cel mai tarziu pana la 1 iulie trebuie sa renunt la alatat ; medicul ar fi vrut sa incep tratamentul de azi, se apucase sa imi prescrie pastile de intrerupere a alaptarii, dar i-am spus ca bebelina mea nu a mancat pana acum LP si nu stiu daca il aceepta. In plus vreau sa scad lactatia treptat, fara sa fie nevoie de pastile. Asa ca am in ceput de azi cu 30 ml lp pe care l-a mancat fara probleme. Sper sa il accepte usor. Deci la 5 lunite va fi pe LP exclusiv, la 5 luni jumate incep si eu diversificarea.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

salutari la mamici

As fi vrut si eu sa vin sa va vad, dar nu a fost posibil. Am fost la gineco cu problemele mele . Deci, cel mai tarziu pana la 1 iulie trebuie sa renunt la alatat ; medicul ar fi vrut sa incep tratamentul de azi, se apucase sa imi prescrie pastile de intrerupere a alaptarii, dar i-am spus ca bebelina mea nu a mancat pana acum LP si nu stiu daca il aceepta. In plus vreau sa scad lactatia treptat, fara sa fie nevoie de pastile. Asa ca am in ceput de azi cu 30 ml lp pe care l-a mancat fara probleme. Sper sa il accepte usor. Deci la 5 lunite va fi pe LP exclusiv, la 5 luni jumate incep si eu diversificarea.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


alta solutie nu este decat intreruperea alaptatului ? :(

e bine ca accepta totusi LP si dc incepi si diversificarea o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Am mai adaugat si eu cateva poze pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Multumim dragelor!
Cand am ajuns acasa i-am facut papa, a mancat si a dormit pana la 5.30. Am dormit si eu cu el, deci ne-a prins bine plimbarea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Adriana imi pare tare rau ca trebuie sa renunti la alaptat. Imi zici te rog care este problema? Poate ai zis, dar nu ma retinut. Oricum felicitari pt cele 5 luni de alaptat. Sunt bune si acestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna seara.Felicitari fetelor pentru frumoasa intalnire
La multe lunite sanatoase puiutilor scumpi sarbatoriti azi
FILIP ANDREI
ISABELA ANDREEA
DAVID ANDREI
Azi am fost cu pitica la control,treaba sta cam asa:in primul rand facem parte din categoria MUSCULITA are 6460(fix cum ma asteptam,dupa al meu cantar)are 64,5cm iar in rest e ok arata bine e vesela corespunde celorlalte dimensiuni.Ca sa dam nitel inainte am bagat cereale seara si dim asa a zis doctora plus fructele si legumele si usor usor spre 5luni juma si carnita.A zis ca i se pare ceva auzinduse la inima dar nu se grabeste sa dea verdicte deoarece la varsta mariei e super ok ce aude,abia dupa 6luni daca nu dispare sunetul o sa ne trimita la ultrasunete asa ca momentan nu sunt in panica.
VA PUPACESC SI AVETI GRIJA DE VOI SI DE STRENGARII MICI SI DULCI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui gianina1983

Buna seara.Felicitari fetelor pentru frumoasa intalnire
La multe lunite sanatoase puiutilor scumpi sarbatoriti azi
FILIP ANDREI
ISABELA ANDREEA
DAVID ANDREI
Azi am fost cu pitica la control,treaba sta cam asa:in primul rand facem parte din categoria MUSCULITA are 6460(fix cum ma asteptam,dupa al meu cantar)are 64,5cm iar in rest e ok arata bine e vesela corespunde celorlalte dimensiuni.Ca sa dam nitel inainte am bagat cereale seara si dim asa a zis doctora plus fructele si legumele si usor usor spre 5luni juma si carnita.A zis ca i se pare ceva auzinduse la inima dar nu se grabeste sa dea verdicte deoarece la varsta mariei e super ok ce aude,abia dupa 6luni daca nu dispare sunetul o sa ne trimita la ultrasunete asa ca momentan nu sunt in panica.
VA PUPACESC SI AVETI GRIJA DE VOI SI DE STRENGARII MICI SI DULCI

Mami de pisicuta MARIA-ELENA...17ian2012


Gianina sper sa fiti ok si sa nu aveti nimic. Sanatate multa

Legat de cereale, sa ai grija ca am inteles ca constipa. Chiar Marysa povestea astazi ca a patit-o cu Leyre.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adriana, foarte bine ca incepi tratamentul. Stiu ca era important sa si alaptezi dar 5 luni e bine. Daca incepi si diversificarea, e perfect, ca nu o sa ii dai numai lp. Ce fac mandrele?

Mergi la inceput