Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Suzie, au facut fetele cateva poze. Abia astept si eu sa le vad!

Cel mai cuminte copil de la intalnire a fost Robert al Irinei (Ica). A dormit, a zambit, iar a dormit, iar ne-a zambit si tot asa E scump foc, are gropitele mamicii lui si niste ochi frumosi! Kariss a Denisei (mary_sa) e o delicata, finuta, dulce foc. S-a jucat cuminte cu o papusica la ea in carut si fiind singura fetita intre atatia baietei, bineinteles ca a iscat si niste "replici" intre cei doi Tudor. Tudor al Ilenei (aerlilian) este un cuceritor. Ne-a facut ochi dulci tot timpul, mai ales mie si Olgai. Tudor al Letitiei are niste ochi albastri, m-a topit de tot. Si are un aer asa, deosebit, mi-a placut mult. Andrei al Ligiei (tebligia) e un grasalan, iti vine sa il musti (la propriu). Eu am vrut sa il pap, noroc ca m-a oprit mami.. Ultimul venit a fost Leon al Olgai (olishka), alt bucalat , imbracat trendy, la fel ca mamica lui frumoasa.
Toti bebenacii au fost cuminti, au ras, au dormit, unii au si papat, a fost o iesire nemaipomenita, dar scurta.. Sau cel putin pt mine a fost scurta, k a trebuit sa plec sa o iau pe Sara de la gradi. Poate fetele sunt inca la terasa.

Diseara il canataresc pe musca al meu sa vedem daca ne surprinde..

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

La multe lunite frumoase Isabela Andreea, Filip si David Andrei!




La multe lunite si de la noi, ma bucur ca v-ati intalnit acum asteptam poze!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bella_sib

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

La multe lunite frumoase Isabela Andreea, Filip si David Andrei!




La multe lunite si de la noi, ma bucur ca v-ati intalnit acum asteptam poze!!!




Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)



Si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Salutare...

Am trecut pe acasa sa incarc camera putin sa nu raman cu buza umflata la serbare...dar sunt pe fuga si nu prea am timp sa pun poze...pun mai tarziu cand revenim (dupa o sa mergem si in parc)

Alina a punctat ffff bine toate aspectele...va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Am ajuns si noi acasa si declaram ca ne place tare mult gasca de bebici si mamici Sper sa facem cat mai curand urmatoarea intalnire si sa ne adunam si mai multe fete. E bine si asa de dimineata caci este liber parcul si terasele.

Bebeii sunt deliciosi, cum spunea si Alina: Andrei grasunic (imi aduce aminte de David al meu) , pletos si frumos (toti sunt frumosi de altfel, nici nu stiai la care sa te uiti ); Tudor de Aerlilian m-a cucerit cu buzitele si zambetul lui; de la ochisorii lui Robert de Ica nu-mi puteam lua eu ochii,;Karis de Marysa, mandrete de fata, se bateau baietii pe ea caci este miticuta, delicata si frumusica foc; Tudor de Letitia este un blondin cu ochi albastri te cucereste pe loc iar Filip al Alinei micut, dar vanjos si plin de energie, tare frumusel si el. Copii de revista cu totii!!!

Abia astept urmatoarea intalnire!!!

Din pacate si eu am uitat aparatul acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Alina, ce rapida ai fost :)
Noi am ajuns acasa pe la ora 14. Deci am mai stat putin dupa ce ai plecat tu si Letitia.
A fost super!vremea nu ne-a impiedicat deloc, din contra, a fost racoare si ne-am mai aerisit si noi, iar bebelusii au dormit f bine in zgomotul facut de ploaie.
Mi-a facut placere sa le cunosc pe Letitia si Ligia si sa le reintalnesc pe Alina, Ileana, Olga, Denisa. Toti bebelusii sunt frumosi si dragi, fiecare are sarmul lui. Am si pupacit cativa, restul data viitoare. Am schimbat tot felul de informatii utile, am povestit despre comorile noastre. Timpul a fost prea scurt pt cat aveam noi de povestit.
Abia astept sa vina data viitoare!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

La multe lunite frumoase Isabela Andreea, Filip si David Andrei!



Distractie placuta fetelor la intalnire!

Mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


Si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Evident, baiatul meu are tendinte gerontofile...In loc sa incerce sa o cucereasca pe micuta Karis, a avut neobrazarea sa-i intoarca spatele, dar a avut grija sa-i curteze mama , pe delicata blondina Denisa (e topit dupa blonde!) si pe superba noastra Olga. Ce sa zic...macar ma consolez ca are gusturi bune. Desi, la intoarcerea acasa, in masina, s-a cam tinut de mana cu Andrei (asta chiar sper sa-i treaca!!!). Si eu m-am indragostit de Robert ! E un vis de copil, vorbeste cu ochii! M-am simtit minunat, am mancat o mare inghetata ca o nesimtita ce ma aflu (Alina, iarta-ma, am asteptat sa pleci ca sa nu ma vezi!). Letitia, ai avut o super idee sa stam acolo, copil meu nu a avut ocazia sa stea la aer cand ploua, acum a fost prima data si doarme dus... Va imbratisez pe toate, m-am simtit minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Altesa, uite, iti promit ca trag eu o fuga la tine in Ploiesti.
O sa-i zic sotului sa faca asta ca sa-l iert.
Da, m-a sunat si el acum 10 minute fericit nevoie mare ca gaina pe oua ca uite ca ploua, ca mai bine ca nu te-ai dus a e urat afara.....
I-am zis ca e consemnat si ca-mi trece doar in cazul in care ploua cu grindina cat oul de rata.

Mamica de Matzalic grasunel


matza poti sa-l ceti k a plouat cu galeata dar bulgarasii s-au simtit ff bine si mamaicile la fel data viitoare pe ploaie viscol sau canicula sa-l iei de-o aripa si sa te aduca la intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Foarte frumoasa intalnirea , toti baietii niste frumosi dar printesa Kariss superba k si mamica (are gusturi Tudor )
va pupam si asteptam intalnirea viitoare
pozele le-am pus pe facebook

Mergi la inceput