FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 22

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Fetelor cu multa placere Va voi ajuta atata timp cat voi putea.

Amalia crezi ca te descurci? Stii sa pui link-ri ascunse? Dc gresesti ceva apoi totul se scrica si e f f greu de reparat. Ca sa ai idee de cum arata prima pag in spate da un Reply la prima pag sa vezi cum este in forma bruta , sa vezi codurile . Vezi sa nu dai si trimitere la reply

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Hello, hello furnicutze
va imbratisez si va pupez pe toate, fara exceptie, vechi & noi!
sper, bravo fetito ai aranjat frumos si ai updatat prima pagina; e de-un real ajutor
eu am sesizat ca lipseste sis' Brigit, pe care btw o pup apasat pe burtica si obrajori, de la lista de gravidute si poate ne ajuta Looana si cu datele clinicii PFC din Praga, pt ca nu apare la clinici din Cehia si am inteles, tot de la voi, ca sunt f. buni

sper, stiu ca ai zis mai demult (dupa discutia cu aristica..) ca nu mai scrii la babe, dar, ma gandeam ca a sosit momentul sa te razgandesti, motiv pt care iti fac o invitatie formala..(p.s.: am vazut ca o intrebai pe ady la fiv europa..) e pacat, zau asa, cu atat mai mult cu cat, tu esti o "babuta" cu patalama, iar la topic scriu inclusiv fete incepatoare (bloody rookies, pe care, recunosc, n-am intotdeauna rabdare sa le cetesc cap-coada->> boooooriiiiinnnnggggg).. si oricum, pe ari, o intalnesti si aici si uite, nu e nicio problema..well, ziceam si eu doar..poate iti reconsideri decizia
in rest, va pup tare tare fetelor, smaickule luna iunie tre' sa fi luna ta, burticilor le urez sarcini usoare in continuare si sa mai stea si pe aici, cu noi


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Lara, sis, welcome back!
Sa iti ramana flavour-ul vacantei cat mai mult in suflet! sa stii ca lipsesc nu prin omisiune ci din cauza de superstitie, mi-am propus sa aterizez in toamna pe lista de mamici. Am multe fixuri in ultima vreme, uffff. Insa promit sa reiau atunci povestea pe de-a-ntregul. Si acum ma uit la data inscrierii pe site-ul asta si ma amuz, ca eram convinsa ca eu o sa scriu la odisee, citeam postarile fetelor de acolo si eram convinsa ca o sa ne iasa din prima. Vremuri...

Sper, ce frumos arata prima pag. Imi aminteste de un subiect tare drag mie, abandonat de mult, dar nu uitat.

In principiu, donarea de embrioni poate fi si ce a explicat Bichi, adica embrioni ramasi neutilizati in urma procedurilor curente.
Trebuie sa va interesati, exista o diferenta f mare de abordare intre clinici. Daca doriti sa apelati la embrioni donati eu va sfatuiesc sa alegeti clinicile care folosesc back-up donor. Reprofit e una din ele. Ei in momentul in care fac un ciclu fresh au doua donatoare pregatite, in cazul in care donatoarea principala nu raspunde la tratament sa poata utiliza back-upul. Din fericire aceste cazuri fiind rare raman cu ovule de la back-up pe care le fertilizeaza tot de la donor. Este important pt ca sansele sa rezulte embrioni buni calitativ sunt mult mai mari decat in cazul persoanelor care se confrunta cu probleme de reproducere. De asemenea, vedeti in ce, asura clinicile pot sa va garanteze calitatea embrionilor. Tot la reprofit, in iarna garantau cel putin un blastocist calitate I, nu stiu cum mai stau lucrurile intee timp.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Lara surioara Brigit nu e trecuta pe prima pagina pt ca nu doreste. Va fi trecuta direct la mamicute .

"Fata plina de speranta" (asa m-ai botezat nu? merci, imi place ) iti multumeste pt invitatie dar nu este inca pregatita sa scrie acolo. Sunt o persoana sensibila, m-a afectat foarte mult ce s-a intamplat atunci si am un "defect", uit aceste situatii f greu. A fost o cearta iscata aiurea, nici acum nu stiu cu ce am gresit. Va citesc din cand in cand si ma amuz tare de povestile voastre , pe unele va stiu de f f multi ani . Va urez multa bafta!

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Brigit, sis'..aha, s-a prins intr-un final (si dupa multe explicatii) si neuronul meu ramas inca-n Barcelona, cum stau treburile..so, te macina superstitiile deci? pai, eu ma bucur pt ca asta inseamna ca, n-ai alte batai de cap (in afara de faptul ca stai mai mult la orizontala), ceea ce, e un lucru bun-bun..am rabdarica si te astept la toamna pe listuta de mamici si of course si obligatoriu!!!!! cu toata povestea de succes reluata si relatata cu lux de amanunte si cu inconfundabila si binecunoscuta ta savoare..

sper, fata plina de speranta...huh, am zis, nu-i asa? pai, ma bucur ca iti place, inseamna ca am fost inspirata..anyway, invitatia ramane valabila, pt cand doresti si te simti pregatita sa revii
btw, ca tot vb Brigit de back-up (sis', de cate ori te citesc imi vine o pofta nebuna de donate..) dc imi dati parola user-ului vostru comun (fivdonate), pot sa va ajut si eu cu deschiderea de cap nou, la nevoie..eu zic ca ma pricep putin si promit solemn sa nu stric/schimb ordinea paginii de start..
o dupa-masa faina tare!


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Dragele mele, revin dupa o perioada nu foarte placuta pentru mine, in care nu prea am avut chef sa discut cu nimeni. Mi-oi fi luat si injuraturi, pe buna dreptate
Oricum, de foarte putin timp sunt mult mai linistita, mi-au mai trecut din greturi si din stresuri. Am trecut cu bine peste trei hopuri in care nu se stia daca pot sa pastrez sarcina, nu mai sunt consemnata la pat silucrurile par sa fie ok acum, slava domnului. Poate, daca vreti o sa va povestesc candva prin ce rahaturi am trecut, de mi-au taiat tot cheful de viata. Dar totul e bine cand pare ca se termina cu bine.
Mai am o problema, care sper sa se rezolve cu inaintarea in sarcina: am placenta inserata cam jos si speram sa nu se ajunga la placenta praevia, speram sa se mai ridice.
Ca sa va spun pe scurt ce am mai ispravit: am facut Dry testul si mi-a iesit excelent, ceea ce mi-a ridicat moralul foarte mult. Am facut azi o morfo-fetala si, va zic sincer, nu stiam cate lucruri ia in considerare un bun medica cand citeste o ecografie. Am ramas uimita. Avem de azi incepand 14 saptamani si, surpriza, s-ar parea ca e flacau tantos . Oricum, medicul mi-a spus ca nu s-a vazut foarte bine, dar ca asa i s-a parut. Doamne ajuta sa fie cu sanatate, ca altceva, va spun sincer ca nici nu ma intereseaza.
Fetelor bucurestencelor, voi morfo-fetala de trim II unde o faceti? Eu am programare in august la Dr. Albu, ca am auzit ca e ok. Voi ce ziceti, aveti alte propuneri?
Vreau sa va multumesc ca v-ati gandit la mine, ca v-a interesat cum imi merge, sunteti niste bomboane. Sper sa nu mai mai chinuie greturile prea tare (ca oricum, au inceput sa ma mai lase) si mai sper ca am lasat in urma orice motiv de stres.
Vreau sa le mai urez bun venit noilor noastre prietene, sa fie cu noroc pentru toata lumea.
Si, in mod special, o salut pe Ari, o veterana a incercarilor de tot felul, da dea Domnul sa fie bine, orice drum sau clinica vei alege.
Va pup pe toate si mai povestim, caci...I'm back, baby!!! he!he!he!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Alinaaaaaaa
Doamne, dac-ai sti ce ganduri mi-am facut!!!!! Ma bucur din tot sufletul ca merge bine sarcina, asta e cel mai important.
Albu Dinu presupun, la eco? Ca mai e si Albu Dragos la Medlife, cel cu fiv urile


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

ARISTICO artisto eu cred ca in continuarea e-mailrilor de la clinicile care te-au contactat ar trebui sa le spui si problema ta si vezi ce-ti garanteaza fiecare si ce raspuns i-ti da si atunci decizi ce si cum, ca doar esti o fata fff inteligenta si nu te poate imbrobodi nimeni, iar apoi decizia va apartine.

IRILAC iubita eu nu ma plimb cu avionul ca nici mie nu prea i-mi place, ci ma plimb cu masina, de exemplu din tunisia-italia cu vaporul traversam M Mediterana, iar apoi pana in romanica noastra tot cu masina si inapoi e mai obositor dar parerea mea e mai comod si nu ai ora fixa pt plecare, plus ca suntem amandoi soferi si facem schimb.

BICHI pui mic, nu o sa-mi lipseasca macaroanele italienilor pt ca nici acum nu gatesc mancare italieneasca, eu gatesc international dar mai mult si mai mult arabeste, dar cel mai mult ce ma omoara din bucataria arabeasca e ardeiul iute care ei mananca fffff picant si fffff gras, eu incerc sa gatesc in maniera mea, ca sa fie impacat si sotul si eu, si deja sa obisnuit cu mancarea mea si nu prea mai poate nici el manca mancarea lor. Cat despre italieni ei au mancare buna pot spune dar eu cel mai mult gatesc lasagna, carbonara si suc de rosii proaspete, cel mai mult o sa-mi lipseasca branzeturile lor care aici sunt naspa rau de tot, dar trebuie sa gasesc o solutie eventual o fac eu pe branza.

ALINA -ALBA in sfarsit fatuca bine ai revenit, ma bucur ca sunteti bine, si daca poti povesteste-ne ce ai patit, ca sa stim si noi ca daca cumva ni se intampla si noua mai ales noua care facem cu embrioni donati ca si tine. fata greu incercata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

Alina bine ai revenit! Si ce de vesti bune, speram sa fie si la noi.
Felicitari pentru baietel sa fie sanatos, sa fiti fericiti cu totii.
S-a umplut topic-ul de baietei, probabil ca de acum urmeaza fetitele.

Irilac te mai asteptam o luna cu supriza cum astept si eu ca nu am aflat inca.

Lara bun venit din concediu acum hai la treaba ca esti odihnita.

Sper multumim de actualizari, ai facut treaba buna si cred ca nu e usor.

fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Lara, te lasam sa tragi cu okiu la noi, sa ne deschizi capitole noi si sa contribui la discutii, dar sa stii ca nu e caz de donate la voi, de asta sunt sigura. Atata vreme cat ai outze bune, gigei frumosi si embrioni buni buba zic ca e numa si numa la implantare. Trebuie sa vina si ziua norocoasa, zau asa.

Io cu superstitiile sunt rau da tot, ma feresc chiar si sa discut cazul meu cu alti dr. Am facut de curand morfofetala, dr ma retinuse de la 12 saptamani. M-a luat direct : sarcina gemelara, embrioni donati, rh negativ, sub tratament cu anticoagulant, sigur ca imi amintesc. Iar eu ii zimbesc si ii zic : si mai nou si cerclaj. Cica profilactic sau de urgenta - si imi arata patul ala cu insistenta. Zic profilactic. Cica: eh, f bine ca l-ati cusut ca numai cu asta nu va trebuie emotii. Noroc ca si asta e un medic cat
de cat pozitiv, stiu o gramada de nu s-ar complica cu cazuri ca al meu.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput