FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 22

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

neata fetele
dorinta beta mare iti doresc!
raisa si eu am luat fara reteta medicamentele, am printat schema de tratament si am fost cu ea la farmacie
o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Pt prima pag:
"Hotel Garni http://www.skm.muni.cz/ubytovani.php?akce=39&lang=en

Impresii despre hotel: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=173006&Reply_ID=7450006


Fumi programare la Reprofit in octombrie/noiembrie 2012.

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Doamna Aristica , sa inteleg ca te bate gandul sa faci cu donate, sau e un plan B ? Nu-i mai dai o sansa lui Tayfunel? La tine e problema de implantare sau de calitate...stiu ca te luptai cu o endometrioza si vroiai sa te operezi...dar sincer nu am retinut toate detaliile




MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Iri, valorile obtinute nu vor fi cele reale, de asta trebuie sa fii constienta.
Stii cum e statisrica statistica, dar daca obtii un rezultat pozitiv deja nu mai poti sta linistita. Si noi am tratat subiectul cu max confidentialitate, insa dr mea si cel care ne-a facut DT si care ne urmareste la morfologii stiu, sunt doi oameni extraordinari care ne-au incurajat fff mult pe acest drum si am intrat in relatia cu ei fara niciun amanunt ascuns.I


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

Cautind clinica Reprofit tot pe strada Hlinky am gasit inca o clinica de reproducere si anume http://www.reprogenesis.cz/ Pentru cele care nu v-ati hotarat inca puteti trimite si aici un email. Citeam pe site lor ca accepta femei pana la 49 ani si ca reusita ar fi de 68%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorinta2012 spune:

http://www.reprogenesis.cz/ pentru prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor..ce matinale ati fost azi!
eu va citesc de pe tel f fugitiv!...am o groaza de treburi azi si am si o curatenie de facut mai dupa-masa...
amalairo, nu vi sa ma ajuti daca la tine ai terminat-o deja?
Dorinta, cum te simti?!
Fetelor cu burtici, care faceti analizele eu v-as sfatui sa nu ascundeti nimic doctorului, mai ales daca ceva nu iasa bine apoi va panicati si va stresati fara rost...asta e parerea mea....si eu voi alege un medic de incredere caruia o sa ii spun tot...fara ocolisuri...desi cred ca si donatoarea mea va fi poate mai tanara ca mine...maxim 26 ca varsta mea!...nu o sa vreau sa risc nimic...
raisa, multa bafta si sa dea Dumnezeu multi bebei lipiciosi in vara si toamna asta!!

va pup si va imbratisez cu mae drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Spune-ti si mie care e diferenta intre o ecografie normala si una morfologica,pt ca mie i-mi face tot felul de masoaratori de fiecare data pe toate partile.Dr.Gineo si nu mi-a mai zis daca e nevoie de altceva in plus,mi-a zis ca nu e nevoie de amnioceza pt ca a iesit foarte bine ecografia Triplutest si analiza de sange.
I-mi ia odata urina odata sange cind merg la el ,nu stiu ce urmareste ca de intrebat nu l-am intrebat ca stie el mai bine.E cel mai bun medic Ginoe. din zona ,f bun in ecografii si de urmarit o sarcina.Dar ce este ecografia morfologica? se face numai intr-o anumita perioada a sarcini?Noi facem ecografile in D 3/4.


Looana
+19


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Doamna graviduta irilac, i-as da eu si-o mie de sanse Tayfunului, dar, pentru ce? Tot aici ajung, ca Tayfun si-ar fi dorit sa ajungem la blastociti, dar eu nu pot obtine embrioni de calitate. Da, noi suntem cu endometrioza, oats si niscaiva mutatii. De aici, embrioni slabi, implantarea inexistenta...
Va citesc zilnic, de cand a ramas laura gravi, dar nu prea scriu, caci suntem usor indecisi asupra procedurii si-a locului.

Ella chiar asta faceam ieri: trimiteam mail-uri cu intrebari de "departajare"

Iti poti da seama ce reprezinta un om, nu dupa ce realizeaza, ci dupa ceea ce tanjeste sa realizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asia spune:

De la Unica mi-au spus ca transferul se va face cu blastociti,in cazul donului de embrioni,dar gasesc ciudat ca in mailul pe care l-am primit ieri,coordonatoarea imi propune sa aleg intre doua cupluri cu asemanari apropiate cu ale noastre si ceea ce ma intriga e ca insista ca ambele cupluri au scoli superioare.
Nu ca nu mi-ar face placere,dar gasesc un pic cam bizar... Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput