Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 6

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Galactogilul il recomand si eu... l-am folosit la Andra si a avut efect... am vrut sa mai iau o cutie si n-am mai gaist in tot orasul:(
La Cami am folosit la inceput ceai de la Humana dar am renuntat ca aveam destul laptic... destul=mananca din unul si curge din celalalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Ati scris ceva cat am lipsit :)

Tala: da, am noroc ca doarme bine in masina, si ii place in natura, asa ca ma stradui sa o scot chit ca pt mine e cam obositor. Ieri am alaptat pe malul unui paraias, asa cuminte privea apa curgatoare, insa cum am ajuns acasa cum a inceput chinul, se tot zvarcoleste la san, cred ca o innebuneste caldura asta
Anca: noua ne-a recomandat pediatra eco de sold, in fata pliurile sunt simetrice si eu doar la alea m-am uitat dar daca sta pe burtica, in spate nu mai sunt simetrice si zicea ca neaparat sa mergem, mai ales ca asa cum zice si Tala, riscul de probleme e mai mare la fetite si la prezentatie pelvina, iar noi le bifam ambele. Insa daca la voi pediatra n-a spus nimic poate ca nu i s-a parut nimic susceptibil, poti intreba. Cum e cu partea sport? Nici eu nu dau apa (decat cate 2 ml pe zi cu homeopatele) iar suc nici nu ma gandesc deocamdata. La fel ma lupt cu mama/soacra dar nu-mi pasa, le zic ca pt problemele de reflux nu-i voie Bine, eu sunt mai salbatica si decat sa le las sa tot insiste pana ma innebunesc prefer sa le supar spunandu-le ca din punctul meu de vedere e gresit ce propun ele si ca eu nu fac asta, ca stiinta a progresat de pe vremea lor si ca daca nu pot accepta asta sa renunte la tv ca e prea modern pt ele
Kovacsc: ce sportiva e Karina
Dara: vazut pozici, sunteti minunate Am mai citit pe ici pe colo si eu despre BLW dar e putin cam complicat, ideea e sa-i dai copilului ce papi si tu, iar eu nu prea mananc suficient de sanatos cat sa pot face asta
Dia_tm: nu exagerezi, cum sa lasi copilul in necunoscut? Cum a fost la kinesiterapie?
Corina_cb: bine ai venit! Daca vrei sa maresti lactatia cel mai important e pusul la san foarte des, rezerva-ti 1-2 zile in care sa nu faci altceva decat contactul piele pe piele cu bebe si pus la san cand doreste, si la 30 min daca plange. Apoi, mai sunt suplimente gen galafor si ceai pt lactatie. Cum zice si Dara, poate exista si reflux si atunci e nevoie de ridicat des la ragait pe timpul mesei. Mai multe te vor sfatui fetele pe grupurile de alaptare. Daca vrei spune-ne si la cate saptamani ai nascut si data nasterii sa stim cand sa-ti spunem la multi ani Am trecut eu datele pe prima pagina, verifica te rog daca e totul in regula.
Danaang: wow, doarme 4 ore legate ziua? La noi pe toata ziua nu se aduna atat decat cand suntem plecati din oras Dar sunt fericita ca doarme noaptea, we-ul la munte a obosit-o in halul in care azi noapte a dormit 10 ore legate M-am dus sa o verific si isi sugea degetul mare in somn intr-o veselie.
Happy: nu stiu sa te sfatuiesc mai bine decat a facut-o deja Dara Daca tocmai s-a lasat de fumat cred ca e in pase proaste si el. La noi nu a mai copt vaccinul, acum arata bine, insa prima data cand a copt a tinut pojghita aia destul de mult timp.

Asa... daca gasiti vreo solutie cu agitatul la san pe caldurile astea sa-mi spuneti si mie cum, ca nu-mi rezista spatele sa ma contorsionez cum vrea Bianca, parca Tala zicea ca atunci cand e pozitia mai nasoala atunci ii place mai mult mai nou ea vrea curbata sa stea si trebuie sa-i tin picioarele departe de mine, imi tremura mainile dupa cateva minute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Ronia, Tala ati incercat pozitia mingiei de fotbal american?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Capitolul 7

Mergi la inceput