Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Citat:
citat din mesajul lui megbeng


apropo de bere fara alcool..merg cu sotul si plozii in carfur..sotul la casa mai in fata..eu puneam pe banda produsele..casiera le scana..ajunge la bere..nu mergea codul..cica:" mergeti sa luati alt bax sau renuntati?" eu:" nooo, nu renunt..ca e pentru aia mica" ..deci a facut tipa niste oki!!!! .."aaaa..pentru lactatie, adica, ma scuz eu repede..e fara alcool!" .."aaah, zice ea..PARTIAL convinsa"






meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)




eu mai stiu o faza.. un cuplu cu ea insarcinata in 30 si ceva de saptamani.. de frica sa nu declanseze nasterea din cauza de sex.. au mers la supermarket si printre altele.. au cumparat.. prezervative. casiera se uita socata.. cand la ea cu catai burta.. cand la cutia cu prezervative.

asa... dupa 2 luni de nealaptat.. timp in care mi-a mai curs cate 1-2 picaturi de lapte.. azi m-am pomenit cu el curgand ca la balamuc. ce-o fi asta????

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Multumim monna!
Sa-mi scuzati absenta, dar va citesc de pe tel si e cam greu de scris cu o mana asa ca ma rezum la citit. Dar am ras cu lacrimi de "camilele" danei si nu m-am putut abtine sa nu o zic.
marci, La multi ani cu sanatate! Scuza intarzierea
chito ma bucur ca nu are Edu nimic la picioruse, ca tare mult ati tras pana acum deja, de-acum numai cu vesti bune meritati sa fiti

Legat de bere si eu stiam ca e mai mult mit, dar am baut 2 zile la rand cate o cutie si din a 2-a zi am inceput sa ud tricoul cand se apropie ora mesei desi nu am mai patit asta de multa vreme. Deci nush ce sa zic, dar daca tot se-ntampla asta profit si eu sa-mi iau o pauza de bere .

Noi avem noroc ca stam la parter si am ceva copaci prin fata geamurilor de nu bate soarele direct si e high life. In dormitor nu am mai mult de 24-25 decat daca ne adunam cu totii acolo sau tin usa inchisa eventual. Nici nu am trecut-o la bulanase goale in casa inca.

Mariuca si-a descoperit pumnisorii si ma distreaza tare cand il scapa din gurita, se uita la el si-l ceartaaaaaa. Vaccinul il facem tocmai pe 28 fiindca nu sunt venite cele gratuite asa ca abia atunci vom face si evaluarea oficiala, noi am cantarit-o sapt trecuta si avea 4 800, eu sunt multumita ca e doar pe LM. A inceput de vreo 2 sapt sa doarma 5-6 ore noaptea, ea care se trezea la 1.5 ore-2, zice "eeeeeeee" si e o frumoasa.
Si ea adoarme mai mult la san, dar s-a intamplat de cateva ori sa adoarma si singura pe patul mare, unde doarme cu mami noaptea ca m-am facut o lenesa si am renuntat sa ma plimb de la pat la patut ca se tot trezea cand o puneam acolo. Asa ca baietii dorm intr-o camera si noi in alta. Dar sa vedeti ce simpatic e cand lucreaza tati de noapte si dorm cu amandoi. Dimineata de-abia ma dezmortesc ca dorm aproape nemiscata fiindca stau intre ei si e doar canapea extensibila

Pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Happy, eu procedez asa: iau intre degete praful magic si ma frec cu el la subrat (pe pielea uscata) - de vreo 2-3 ori/subrat. Dupa care pot sa trag la jug o saptamana ca tot n-as mirosi neam. Insa, repet, mie mi se inegreste pielea dupa vreo luna si dureaza vreo luna sa mi se albeasca la loc din mom in care fac pauza.
Cu laptele nush ce sa zic, decat ca sa te bucuri SI baga mare cat ai, pune pitica la san, mulge-te.. numai sa nu-l pierzi. Bafta!

Meg, f tare patania! Eu nu m-as fi corectat, as fi adaugat doar ca pt vodca e prea devreme si o ia treptat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

Dana, inteleg ca te dai dupa fiecare dus?
ce pitica.. ce san? am pus-o.. urla de ziceai ca o omor. n-a vrut ea la inceput.. apai acum..
chiar nush ce sa zic..
Dorina, ma bucur ca ai intrat si ne-ai dat vesti despre voi.

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Wow, ce tare Happy, vreau si eu, macar sa scot cu pompa

Dana, da, muncesc ca la balamuc, chiar si acu'.


mami de Miruna Sanziana (02.04.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Happy, eu sunt obsedata ca aluminiu din deodorante provoaca sau ajuta la aparitia cancerului de san. Insa e o obsesie noua, si acu' ma gandesc ca in perioada neobsesiva m-am dat cu tone de deodorant care mi-au facut rau. Pielea de la subrat mi-a devenit f sensibila (chiar dureroasa) asa ca eu nu ma dau cu nimic cat sunt in casa.. chit ca put sau ma chinuiesc sa ma spal de vreo 10 ori pe zi(mai bine zis ma tamponez cu apa chioara).
Cand ies, atunci da, ma dau dupa dus, insa dupa vreo 10 min, sa mi se inchida porii, pt ca in obsesia mea ma gandesc ca daca sunt porii deschisi imi intra substantele mai usor/mai adanc in piele

Evident sunt numa' tampenii, da-s ale mele, ce sa fac?!

Apropos, inainte de nunta am folosit bicarbonat si pt albirea dintilor (aceeasi metoda) si i-am albit o masura (de la a3 la a2 parca) intr-o luna Mi se pare o metoda non invaziva si deloc dureroasa care chiar are efect.. ca sa nu mai vorbesc ca e muuult mai ieftin decat sa mergi la dentist la albire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

se revigoreaza clubul bu-hu-hu?

eu n-am sopmn, desi matei doarme de la ora 9 si ana de la 10..




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Multumesc pt. parerile legate de diversificare, ma mai linistesc si eu nitel cand va vad pe voi curajoase Eu am in bucatarie un coltar tapitat cu material textil, va trebui sa gasesc o metoda sa-l feresc de mancare, in rest e usor lavabil tot ce-i prin zona chiar daca e inghesuit si va fi mult de pictat pe-acolo doar sa ma lase mandra sa stau sa gatesc/curat, ca daca e ca azi nu sta singura / in scoica langa mine / nu doarme nici cat sa merg la toaleta Miercuri merg cu ea la vaccin si sper sa aflu ce anume o irita in halul asta mai nou, sper sa nu fie vreo uratenie, febra nu are si urechiusele nu par sa o doara, oare i-ar putea da dintii asa devreme? Nu ma prea lasa sa ma uit in gurita, dar parca are o dungulita mai albicioasa in partea centrala pe gingia de sus, asa arata?

Dara: da, am vazut si eu babetici din alea, nu-s prea potrivite vara dar cum zice Tala vara merge la pampers
Monna: uuu, aveti si piscina pe-acolo?
Happy: asa e, de la c&a si h&m ne sunt bune si noua marimea 62, dar dupa cum ziceam am din auchan niste hainute 68 care deja le-am pus deoparte, body-uri care-s prea stramte si pantalonasi f. draguti de altfel dar cu elastic prea stramt si noi cum avem probleme cu balonarea mai asta ne lipsea. Legat de treaba in casa... eu azi am reusit sa stau sa calc abia dupa ce mi-a ajuns sotul acasa, iar curatenia... ugh, e ca la balamuc, vreau si eu sa-mi caut o tanti sa ma ajute. Si eu as lua patutul, dar eu am si unul portabil pt mers in concedii sau la parinti/socri. Sa inteleg ca ti-a reusit o relactare neplanificata?
Tala: mai degraba cred ca e de la caldura sau de la faptul ca ai cantarit-o in momente diferite ale zilei, am patit si eu la fel recent.
Chito: ma bucur ca nu e nimic la picioruse si ca reusesti sa mai intri sa ne dai vesti
Dana, Meg: sunteti mortale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

ronina.. da. si nush ce sa fac. as incerca sa ma mulg.. dar mi-e ca pisica mea nu accepta laptele si mai rau fac. sunt tare debusolata. nu ma asteptam...

Mirela, mami de Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

cred ca poti incerca macar o data sa vezi daca-i place, cand e vorba de lapte matern nu cred ca-s probleme daca schimbi/alternezi laptele cu cel praf, ca si cum ai schimba 2 formule.

Mergi la inceput