Colectia de toamna-iarna 2005 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

hello !

nebunie mare pe la noi in ultima vreme... iar m-am agitat cu Anuca pe la ORL & logoped cu problemutele noastre. bottom-line: e ok, analizele bune (doar alergica dar nu-i mare bai cu asta) si incepem logopedia cand venim de la mare, adica peste o luna. e ceva de lucru, dar e corectabil. sper sa colaboreze bine pisuca.

Mihaela, s-o tina cumintenia cat mai mult pe micuta Emilia! Maia cum a intampinat-o?

Ilenuta, mult a fost putin a ramas! Corolarul ar fi ca anul asta se nasc fetite ultra-cuminti

Lavi, sunteti absolut mortali cu bebelina calatoare, ma bucur mult ca te simti atat de bine si in forma. (eu inca am ca reper: pana dupa botezul copiilor (=~2 luni) eram varza, inca in hainele de burticoasa, chiauna de somn etc. etc ).

Mandy, scuze daca mi-a scapat sau sunt prea indiscreta: sper ca n-ati patit ceva prea grav ieri...

Ina, imi suna excelent noua voastra casa inconjurata de braduti. Poze?

Roxy, ma intrebai de aparatul nostru foto: pur si simplu refuza sa mai functioneze cum trebuie, controalele au luat-o razna... Din cate constat, cam asta e timpul de viata la canon - 3 ani. Inca nu ne-am lecuit, acum ne indreptam vertiginos spre al 4-lea aparat (la buget de criza maximala).

Meems, si frumoasa si desteapta domnisoara ta .

Corapina, voi cam plecati in concediu curand, nu? Mai ajungeti cumva in thassos? (noi vom fi intre 3-13 iul...)

Vazut si poze pe FB, deja plin sezon de festivitati de absolvire a gradinitei, tare emotionant. Le astept si eu cu inima cam stransa - la precedentele lacrimam, desi nu eram noi in cauza. Mai exista totusi posibilitatea sa scapam cu o serbare mai sumara .

scuze, reiau ca o placa stricata, inca n-am priceput : voi primiti de la gradinite vreo evaluare oficiala la sfarsitul clasei pregatitoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Maria, uite:
http://press.nokia.com/2012/06/14/nokia-sharpens-strategy-and-provides-updates-to-its-targets-and-outlook/

Inca nu stim cat si daca ne afecteaza, dar oricum e trist ce se intampla :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

ohhh, Mandy, bine ca e doar asta .

imi pare rau sa spun, dar faptul ca situatia se albastrea cu nokia se vedea cu ochiul liber. au fost multa vreme de necontestat in top, acum a venit o noua moda. bine ca s-au trezit si iau masuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Deci sa ma astept la fetita cuminte..
Deocamdata continua linia trasnailor: a coborat cu capul jos, deasupra colului, sub linia pubiana...

Pe printisori trebuie sa ii operez de polipi.A facut cineva?dr a zis ca vic e batran pt operatie si pana in toamna trebuie sa o facem.Sa vedem cum ne organizam...

O sa mergem la Budimex la dr Rizescu.


Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ile, presupun ca n-ai nascut pana in ziua ed azi, deci ai tcut de 35 de saptamani, eu iti propun sa te relaxezi, daca nasti acum mai mult de o saptamana nu stai in spital cu puiuta , cel mai probabil 1-2zile in plus fata de nasterea la termen (asa ma incuraja prietena mea ginecoloaga pe mine). Asa ca eu iti propun zen total si sa incerci sa te bucuri de zilele de sarcina care ti-au ramas. de miscarile bebelinei din burtica, de orice!

Maria, bafta cu logopedia, samearga bine!

Corap ati plecat deja in concediu sau inca mai sunteti pe acasa?

Mandy, bafta cu serviciul s vacanta placuta!

-----------

Noi am fost in we la Zarnesti, la o pensiune spre Plaiul Foii, la petrecerea de sfarsit de clasa a IV-a a Silviei. A fost excelent, copiii au avut activitati, Nati s- a integrat foarte bine si ea intre cei mari si a participat la activitati fara sa stea nici de coada . eu mai mult prin curtea pensiunii cu Ami si de vorba cu alti adulti.

Seara s-alasat cu dans, am dansat de am rupt sarbatorind ultimele ore de lauzie . Ami a fpst mortala, a dormit in carucior in mijlocul distractiei, este o adevarata party girl! A fost foarte misto atmosfera, la inceput au dansat copiii apoi au venit si parintii si invatatoarea si viitoarea diriginta, a fost super!

Asta a fost prima excursie de 2 zile a Amaliei, we viitoar vrem sa mergem la Alba pentru 3 zile sa-si cunoasca si bunicii nepotica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alinus, ti-am dat mail cu telefonul socrului. Sa-mi zici te rog daca nu l-ai primit.

Ilenutza ce mai faci?

Eu ma joc cu papusica vie Amisor. Si ma gandesc cu nostalgie ca se termina gradinita, o sa-mi fie mie dor dupa 7 ani in care am avut fetele acolo. Pe voi nu v-a luat melancolia absolvirii gradinitei de catre pusti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, super, sper sa va vedem si noi macar in poze!
Doua absolviri si o papusica - chiar s-au adunat ceva emotii la voi.

noi de-abia azi avem sedinta cu parintii pre-serbare, sunt curioasa ce si cum vor organiza. ma astept totusi la un nivel scazut de stres .
de altfel, de gradinite si de colegi ne-am mai despartit noi si pana acum .

urmau sa faca o vizita la scoala cu grupa, au tot amanat-o. imi zicea Cristi ca pe el nu-l intereseaza, el a fost o data la scoala si stie cum e. l-am avertizat ca va trebui sa mearga zilnic pe-acolo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria chiar ca voi v-ati tot despartit de gradinite! Nu ca ar fi de ras, dar...
Mortal Cristi cu scoala: a fost, s-a lamurit, acu altceva la rand.
Puh, trebuie sa pun niste poze, intr-adevar!

Noi am cam bifat tot: serbaa la Nati a fost miercurea trecuta, petrecera silviei la munte si va mai fi premierea joi sau vineri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola,
tot de la spital.

Am ratat toate serbarile deoarece bambina sta cu capul in col si am decis ca e mai prudent sa stau linistita.

Abia astept sa imi reiau si eu activitatile plimbaricesti.
Azi am fost la eco si dra dr a zis ca am colul de 26mm si inchis.Cand a citit dr meu l-au apucat nervii si m-a controlat la masa ca sa ii "dea peste nas" dritei.

In fine,
eu nu am luat nimic pentru nascare , abia am facut lista, mi-a pregatit mama niste lucruri de bb, ce a mai gasit pe acasa dar eu nu stiu ce este si ce mai trebuie.
Pana la sf sapt. as vrea sa imi ia si mie sotul una alta pt la spital.

Mi-am luat epidurala, un pachet de vata si niste tifon si atat...

Eu nu am nostalgii ca se termina gradi,se termina si gata.Ma rog, mai ramane A un an.

Marea mea problema este ghiozdanul pentru V.

Azi 35+4 zile

Pup u all


Ile , mami de V si A ,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Buna,

am trimis cateva poze in contul comun.

Ile, bravo tie, hai ca e f bine aproape 36 de saptamani. Aici mi-au zis ca un mare prag e la 34, daca ai trecut de 34 ei nu-si mai fac probleme.

Cand am stat in spital data trecuta am fost in camera cu mama unui prematur de 30 de saptamani si 850 de grame, aveau mari emotii pt el. Acum m-am intalnit cu tatal lui, il externau, eu de-abia nascusem de-o zi si eram cam emotiva, cand l-am vazut ce mare s-a facut si cand am auzit ca e sanatos tun m-am pus pe un plans de sarea camasa de alaptat de pe mine :)numai cateva lacrimi de fata cu ei, desigur, restul in baie :)

in prima zi am stat cu maya in spital, taica-su nu era acasa iar mama baietelului prematur a jucat n jocuri cu maya si i-a tinut de urat cat eram eu la investigatii.

asa ca sabinuta ta, daca sabinuta ramane, va fi foarte, fooarte ok oricand s-ar naste de acum incepand.

mandy, tin pumnii sa fie totul bine.

maria, si voua pt logoped si dr!

Mergi la inceput