Colectia de toamna-iarna 2005 (37)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pfuai ce lancezeala in lipsa mea! Am venit de la munte, ar fi fost excelent daca nu m-ar fi necajit rau o masea de minte si n-ar fi facut Sofia febra. Sofia s-a reparat iar eu merg maine la stomatolog. Ami, tare cumintica.

Am trecut si la dus si la intors prin Alba, aseara am dormit acolo, bunicii s-aubucurat de fete, a fost bine.

Am revenit pentru 2 saptamani in cuptorul din Bucuresti.

Va multumesc pentru urari, hat pe 23 a fost ziua mea, sunt mai baba cu 5 zile decat credeati :)

Alinus, sa va fie de bine vacanta! Sunteti in Bucuresti?

Ilenuta, ma bucur tare mult, si eu zic ca e si mai frumos cu 3 decat cu 2.

Scos afara, simla noi dureaza cmult si eu nici nu am optiunea sa zic ca ies singura cu Ami caci atunci fetele zic Ok, noi ramanem acasa. Am si patit asa intr-o dimineata anul trecut in Slovenia ca am facut o plimbarica doar eu cu Virgil.
De obicei insa Silvia vrea sa iasa, Nati e mai lenesa dar o mai mituiesc cu promisiunea de inghetata in parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, welcome back!
Cu intarziere: La multi ani, sa fiti mereu fericiti si impliniti!

n-am scris noi, dar te poti delecta cu poze din contul comun ;)

Alinush, super vacanta ati avut, v-am admirat si live pe FB. Oare acum sunteti prin tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, La Multi Ani cu intarziere , sa te simti mereu la fel de implinita si fericita cum esti acum!
Ma bucur ca v-a priit vacanta la munte.

Alinush, bine v-ati intors din vacanta! Se pare ca a fost una foarte reusita, din ce povestesti.

Ile, poze cu Irinuca vedem si noi?

Rianna e plecata in vacanta la bunicii din Arizona, asa ca avem doua saptamani de relax. E si rau, si bine, fara ea. Ne uitam la Olimpice la greu, suntem tot prin oras, profitam de timp liber

Cu iesitul din casa nici la noi nu merge prea repede, mai ales ca Rianna de felul ei e mai inceata, iar eu sunt in extrema cealalta (as vrea ca toate lucrurile sa se faca... ieri). Mai cu amenintari, mai cu ridicat tonul... reusesc s-o grabesc un pic. Sau daca-i spun ca la magazinul cutare, cu jucariile de felul cutare, se inchide in 5 minute si trebuie sa ajungem repede! Dar atunci chiar trebuie sa merg la magazinul cutare, sa-i iau jucariile cutare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, ce mai faceti voi? Imi lipsesc in continuare postarile tale - acum, ca ati revenit in zona de acoperire, sper ca nu aveti motive neplacute de lipsa la apel .

Ilenuta, sper ca ai forta si energie pentru nazdravanii tai, si ca v-ati acomodat cu bine acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Felicitari Ilenutza si Lavi pentru !
Si pentru ca pe lista se cerea o noua burtica ... Sper din suflet ca de data asta sa fie bine! DPN 25 ianuarie 2013.


Adelina 15 si Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bravo, adelina! la marele fix
iti tin pumnii sa fie bine si sa te bucuri de sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

felicitari, Adelina! sarcina usoara si bebe sanatos!!

Corapina, voi cu ce va mai distrati in vacanta? (a copiilor ).

ai mei storc bunicii de resurse zilele astea .
sper sa reusim inca o bucatica de concediu in jur de 15 aug, sa mai dam o fuguta pe undeva (inca nestabilit). pe lista am avea transalpina, aqua parc deva sau brasov, cetati din zona devei sau rasnov - cetate + pestera.
sau chiar o mare scurta, in caz de timp nefavorabil la munte. desi... mi s-a cam urat de carat colaci si galetuse la plaja .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Adelina iata ca a preluat cineva stafeta! Sarcina usoara si frumoasa, sa mearga bine pana la capat de data asta!

Maria, nici la toate pozele voastrer nu am apucat sa ma uit din pacate. Spal 3 masini de rufe pe zi de cand am venit de la munte si ma storc de energie fetele mari, sunt intr-o perioada de obraznicie amandoua, le-am amenintat ca daca nu se potolesc adio petreceri de zilele lor cat si participat ca invitate la alte petreceri. Vad ca le-am speriat un pic cu aceasta amenintare.

Amisor e un soi de sfintisor, tare dulce si linistita. A ajuns la 5800g cu o saptamana inainte de a iimplini 3 luni.

M-am mai uitat la JO zilele astea, cu Ami la san sau impaturind rufe, tot e o treaba.

Sunt si un pic stresata ca ar trebui sa rezolv multe in astea 2 saptamani acasa din care mai sunt vreo 10 zile, tinuta la botez pentru toti 4, noroc ca de gaza mica se ocupa nasa , acte sa intru in CIC, ghiozdan Nati si eventual Silvia, adidasi ambele, uniforma Nati, vaccin Ami, scos maseaua de minte, ordine prin biblioteca fetelor, sa creez spatiu pt rechizitele Nataliei... Si toate astea printre alaptari, piata, gatit, spalat, curatenie, temele de vacanta ale Silviei....

Maria, baga un plan si spor la rezervari de cazare, ca nu e usor sa gasesti pt 4 persoane, iti zic din experienta.

Meems enjoy relaxul in doi!

Cam atat.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, aoleu! spor la treaba si copii cuminti!

constat ca sunt de o indolenta maxima, practic ar trebui sa rezolv la fel de multe chestiuni, mai ales cele legate de pregatirea pentru scoala. inca nici nu le-am constientizat vad, asa ca - daca mai stiti lucruri musai de rezolvat, pls notati listuta, s-o vada si subsemnata .
vad deja preocupari pentru ghiozdan, loc de carti si birou, echipament...

deocamdata suntem intr-un prezent continuu, fac ce arde mai tare - inclusiv raspund prezent daca suna cineva cu vreo momeala de iesit pe undeva . cat esti plecat, actiunile gen ordinea, curatenia si mancarea se suspenda .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Proadelina, felicitari si sarcina usoara, sa dea Dumnezeu s-o duci cu bine pana la capat!

Lavi, relaxul nostru in doi se consuma in fata televizorului, stam pana la miezul noptii sa ne uitam la Olimpiada. E un pic enervant ca transmisiunile sunt mai mult seara (la noi) dupa ce aflam deja rezultatele pe de net... Si in plus, arata mult prea putine din performantele romanilor (de ex. aseara m-am uitat la gimnastica feminina si in afara de barna Catalinei si-a Larisei, nu au aratat absolut nimic altceva!) Bine, sunt constienta ca ii au in prim plan pe americani, insa astept sa vad un pic mai mult si din ceilalti medaliati.

Maria-Alexia, imi place atitudinea ta Si eu sunt mereu gata de duca, renunt la toate treburile gospodaresti daca-i treaba de iesit undeva. Eu i-am luat Riannei doua ghiozdane, o astept sa vina acasa sa-mi spuna care vrea sa-l tina. Incerc, pana nu vine inapoi, sa-i fac si ordine la jucarii (sa mai arunc din ele!) si un pic de loc pentru hartii si carti. Nu i-am cumparat inca birou, si cred ca o mai ducem 1 an tot asa... lectiile le face la masa din bucatarie, oricum eu trebaluiesc pe-acolo si e bine ca-i aproape, in caz ca are intrebari. Rechizitele cred ca v-am spus ca le-am comandat deja, ii vor fi livrate direct la clasa in prima zi de scoala.

Mergi la inceput