** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Crispro, pupam pe Vladutu. Nici eu n-am vazut pana acum asa un cucui mare. Saracutul de el.

Krys, cum e Riana? I s-a mai dezumflat ochisorul? Si SN reactioneaza urat la piscaturile de tantari. O piscatura inflamata i-a trecut in trei saptamani. Si acum mai are semn.
Bafta cu masina, sa fie o problema minora.

Bumblebee, ce-ai mai tras si tu. Sper sa-ti treaca repede.
Te admir tare ca mai ai timp si de miscare.
Eu, de cand cu greturile, stau mai mult pe orizontala. Mi-am pierdut de tot tonusul. Cand ma ridic, trebuie s-o fac cu incetinitorul, sa nu ametesc.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Oana, imi pare tare rau de concediul stricat. Important e ca tu sa fii impacata cu alegerea ta.
Noi n-am facut asigurarea storno. Fiind luata cu early booking, ni s-a spus ca acopera doar accidentele si bolile grave, etc.

Crispro, www.cewe-fotocarte.ro/?gclid=CPDclpDPxrACFVGZpAodZTKNkw" target="_blank">aici e un program da facut carte foto. Am vrut eu sa fac cu ei. Vroiam sa-ti zic ca daca n-ai timp sa lucrezi tu sa aranjezi pozele, le incarci in ordine cronologica (sau ordinea care vrei tu) si optezi sa ti le puna in carte automat. Sper ca ai inteles explicatia.
Alte idei de cadouri: un concert, o piesa de teatru, o cina romantica in doi.


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Crissteo, sa va fie de bine concediul!

Si fetele care au plecat in concediu, Ochidut, Ilinca, Michelle, s-aveti o vacanta minunata!!! Va asteptam cu impresii si muuuulte poze.




de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Saddie, multa rabdare, mami! Saracuta, ce-a recuperat ea in w/e.

Anca, ai reusit sa treci pe la Antante?

Cred ca nu v-am zis, am doua cumnate insarcinate. Una naste in septembrie, alta in octombrie (a treia fata).


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Eu cred ca rodica e doar foarte ocupata. Sau daca are putin liber probabil se plimba prin niste locuri frumoase. Ne arata ea poze


poze luna iunie


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

paula,tina, eu inca recuperez capitolele trecute, nu ma lasa inima sa pierd Doamne-fereste cate ceva . asa ca am pus in files pe contul comun aceeasi dieta MP, dar mai diversificata si mult mai usor de tinut, dupa mine. adica la noi a avut rezultate remarcabile si nu ne-am tinut de ea cu strictete


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cris, cand a avut Raul enterocolita nu a mancat nimic. Cand zic nimic, ma refer ca bea 50 ml de lapte/zi. De aceea am si ajuns noi la perfuzii, ca refuza si apa. Eram terminata. Cam din a4a zi a inceput el sa mai manance cate ceva. Multa sanatate SN!! Hai inca un pic , ca trece si starea ta de rau.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Cris, sanatate multa! Sa treaca repede! Nici v nu a mancat in perioada asta, abia de 2 zile a inceput sa mai manance. Apa maxim 100ml pe zi si is stresata ca face pishu putin.

Cucuiul e cam la fel, parca un pic s-a dezumflat, dar e mai vanat. Azi am fost la med de fam,,continuam cu antibiotic inca 2 zile ( sa fie 7 zile)- deci pana miercuri. Iar de joi la cresa. Maine ii fac exudat si copro.

Tu fete, copiii vostri ce temperatura au in fund??? V are 37 dimineata si 37.8 seara. Nu cred ca e bine. Si de o luna e tot asa ( ca am dat vina pe caldurra de afara).

Cris, mersi! la acelasi site pt foto-carte m-am uitat si eu. As fi vrut sa ii fac cu poze de la 0 la 30 de ani, dar ar trebui sa le scanez sau fotografiez... Prea multa bataie de cap. Asa ca am renuntat la idee. Am facut in schimb un filmulet din poze, asta sa fie cadou de la v pt el, cu poze in care sunt ei doi, in brate sau de mana, de la nasterea lui v pana acum. Si am pus o melodie de plans- thank you for being my dad. De la mine probabil o cina sau o seara mai romantica, ca si asa ducem lipsa. e naspa ca e orasul mic, nu avem concerte, teatru, nici macar cinema.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaene spune:

Cris, sanatate multa lui SN! Nasol cu virozele astea digestive nici eu nu le suport.

Crispro, si eu ii masuram mai des temperatura lui Matei cand era mic si tot asa avea mai ales cand era cald(vara) si stiu ca era perfect normal pentru ca asa aveau mai toti copii din grupul lui. Mariei nu i-o mai masor, eu o pup pe frunte des si asa o verific,imediat imi dau seama daca are sau nu(cu buzele se verifica cel mai usor).

Oana, bafta multa cu recuperarea banilor! Sanatate si lui Matei! Mi-a placut cum ai scris, mai bine langa Matei si cu gandul la vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

salutare!!!

mi-a fost dor de voi, sa va citesc si sa vad ce mai fac delfinasii.

multa multa snatate delfinutilor bonaviori, si pupam tare tare cucuiul lui vlad si buba lu' Bumblee sa ttreaca repde repede si sa dispara virusii astia din delfinariul nostru.

eu nu am timp sa stau pe internet, e asa de bine acasa ca stam numai plecate iar cel mai important este ca Andra e foarte fericita aici

am si eu o intrebare...crema de arnica e buna si pt piscaturi de tantari? deja au inceput sa o atace pe Andruca mea si tare ma doare pe mine cand o vad asa piscata, nici nu stiu cu ce sa o dau

nbuna delifnariu!!

Mergi la inceput