Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (69)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Imi prind bine aceste incurajari caci am cazut in butoiul cu melancolie si stau numai cu ochii in lacrimi.
Imi pare ca trec asa greu aceste zile..Miruna iau Tardyferon fol si Captafer. Dar de cand m-am internat nu am mai luat.
Nu stiu cum unii doctori insista pe cezariana si pe al meu l-a apucat nebuneala cu natural. Sper sa rezolv sapt asta. Nu stiu de ce paralizez de emotii si nu sunt mai indrazneata cand vb cu dr.

35 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Miruna, iau si eu Femibion 2 si am mai luat si Captafer. De maine incep sa iau din nou pt ca stiu ca e important.

35 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Irip,ridica-te din borcanul de melancolie ca se zice :cum e mama in timpul sarcinii,asa vor fi si copii dupa ce nasc....iti preiau starile si nu vrei niste copilasi tristi,plangaciosi....stii cat conteaza starea noastra?!...ii afecteaza....de ex,daca in timpul sarcinii noi capatam o fobie,o vor avea si ei dupa ce se nasc.....eu consider asa,Dumnezeu ne-a ajutat sa obtinem aceasta sarcina si am ajuns si pana aici,va fi bine totuuuuul......iar de nasterea naturala,recunosc ca si mie mi-e teama,dar nu va dura o viata intreaga si sunt sigura ca miracolul vederii bebicilor ne va face sa uitam de tot.....sa auzim plansul lor,sa-i privim si sa ne minunam de ce am reusit noi sa facem cu ajutorul lui Dumnezeu.Asa ca ,fruntea sus,fii optimista,bucura-te de bebici,ca asa ne va lipsi perioada asta, loviturile din burtica....trebuie sa profitam de tot ce ne-a dat Dumnezeu sa traim.Recunosc si eu am momente cand ma apuca groaza,dar vb Annei,am ajuns la 35 de sapt...e un miracol cu doi....asa ca va fi bine.Si pe mine ma mai apuca plansul,dar imediat imi revin,vb cu ei si imi alung gandurile negre.Intr-adevar,ne mai sperie si dr,dar daca nu ne-ar zice de riscuri,mai tarziu tot noi facem galagie.Hai,da un exemplu pozitiv pt mititeii din burtica!!!!!!!

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Neata!!!!
Sa incepem saptamana cu vesti bune : au venit pe lume fetitele Almei, 2650 si 2900. Pana la urma a fost cezariana de urgenta, din cauza de prolaps cordon ombilical, am gasit vestea la odisee.
Alma, felicitari mami fericita, sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.

La ultima eco fetitele erau estimate 3000 si 2500.

Pup toate fetele, o zi super!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

ALMA, felicitari si crestere mare si sanatoasa printzeselor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

alma

ptr mami si bebeluse

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

neataa,felicitari Alma,sa-ti traiasca fetitele sa fie sanatoase.Burtici sa facem galerie pt IRIP,aseara i s-a rupt apa,se preg sa intre la cezariana.Daca mai aflu ceva,va anunt.Ai grija Doamne de pruncii nascuti si de mamicile lor.Irip,suntem alaturi de tine!

35+ sa nasc cat mai aproape de termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicit si eu din suflet proaspetele mamici. Bun venit bebeilor pe lume si tinem pumnii pentru irip






Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Doamne ajuta Irip!asteptam vestile cele mari!


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

alma, felicitari si sa fie sanatoase fetitele!

irip, Doamne ajuta!

Ea avea 35 de sapt, asa e? asa vad la semnatura si stiu ca era mai mare cu 2 sapt jumate decat mine - eu maine fac 33.

Mergi la inceput