Robert Negoita - candidat la primaria sectorului 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Inteleg ca negoitza penalul e castigatorul, un moment unic in care ma pot bucura ca nu sunt in RO si nu tb sa ii vad fatza . In RO aveam buletin de sect 4 piedone si locuiam efectiv in 1 care era fief psd, ontanu parca.


Marina


Chiliman e la sectorul 1, PNL, a fost reales

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Se dovedeste ca nu conteaza personajul/candidatul, si ca votul este politic si este un vot negativ.
Asta-i rezultatul inculturii politice pe care au cultivat-o toti politicienii.
Unii sustin ca omul este important. Realitatea demonstreaza ca omul nu conteaza.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Da, asta cred si eu. Am intrebat pe mai multi de ce au votat cu Robert Negoita pentru ca are averea sub sechestru si e suspectat de proxenetism, mi-au zis ca nu stiau. Si ca au votat pentru ca Liviu Negoita/PDL au furat prea mult.

Majoritatea isi culeg informatiile din ziarul Ring si posturi TV partinitoare, de unde informatii corecte ca sa ia decizii corecte? Nici nu le cauta nici nu le primesc.

Mai exista si cei care spun ca nu conteaza ca primarul a furat, ca e de-al nostru, dar parca nu imi vine sa cred ca cei mai multi cred asta. Mai degraba spun ca toti fura la fel de mult si voteaza partidul.

Principala responsabilitate revine partidelor. Din pacate se bazeaza pe lipsa de alternative si foamea de bani din orice surse, chiar si ilicite. Iar memoria colectiva este foarte scurta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

chiliman asa, cu asta nu aveam nimic in mod deosebit. Ceva treaba tot a facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddaas spune:

nu intelegeti un lucru. Mojoritea il uraste pe Basescu pentru modul in care a "condus" aceasta tara. Oricine vine sub umbrela PDL si deci Basescu este compromis pe vecie.
Liviu N. ar fi castigat daca s-ar fi lepadat de basescu si bine ar fi facut.

Ce parere aveti daca va spun ca nu cunosc pe nimeni care sa fi votat cu L. Negoita tocmai din cauza PDL adica Udrea, Videanu si toata gasca ? Si nu sunt boschetari, oameni intelectuali.

Deci daca la sectorul 3 ar fi candidat un strut chior ar fi iesit primar.

Daca in locul lui Robert N. (care si eu cred ca este o catastrofa, un proxenet - peste, interlop etc) ar fi fost altcineva, diferenta ar fi fost mult mai mare.
Bucurestiul s-a saturat de PDL si Basescu. De fapt toata tara. Rezultatele vorbesc in toate sectoarele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Rationamentul asta ar parea (pentru unii, ce-i drept) logic, dar pana la un punct. Adica inteleg ca lui L.Negoita i-au fost fatali Basescu, Udrea sau mai stiu eu cine. Deci pe ala nu l-a votat lumea.
Dar de ce pe celalalt Negoita, daca lumea stie ca e cam interlop?
Ce, numai astia doi au fost pe liste???

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddaas spune:

O porcarie totusi in sectorul 3.

Sper ca lucrurile sa fie puse deja pe un fagas bun astfel incat sa nu mai poata fi intoarse usor.


R. Negoita a avut campanie mai buna. De exemplu a venit la mine la scara blocului, a strans 3 scari de bloc si au discutat in holul blocului vreo 2 ore. Ce sa faca, cum sa faca etc.


Impresia a fost ca Liviu nu prea a mai vrut sa castige. Nu a iesit in fata, doar si-a pus banere pe strada. Nicio emisiune (Robert era mereu la antene si realitatea). Nu spuneti ca nu avea unde sa mearga Liviu ca jumate din televiziuni sunt ale pdl-ului: b1, tvr, national, chiar si pe la protv etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ddaas
[
Impresia a fost ca Liviu nu prea a mai vrut sa castige.


Hai ca asta e chiar tare. M-am amuzat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si eu am auzit ieri la TVR info intr=o emisiune un jurnalist /analist politic care spunea de Liviu Negoita ca nu a fost deloc vizibil, ca nu si-a facut campanie, ca doar in ultimele zile a inceput sa se agite, cand deja era cam tarziu. Respectivul spunea ca Liviu Ngoita si staff-ul PDL-uli au gresit luand 'de buna' ca bucurestenii din sectorul 3 sunt multumiti si vor vota oricum cu el, chiar daca celalat avea o campanie mult mai intensa si pusa la punct.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sunt de acord, a gresit, n-a mai vrut, alalalt a avut o campanie foarte buna...
Dar cum sa votezi un om bagat in penale? Cu sechestru pe bunuri pentru ca s-a sustras platilor? Ca nu pricep!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Sunt de acord, a gresit, n-a mai vrut, alalalt a avut o campanie foarte buna...
Dar cum sa votezi un om bagat in penale? Cu sechestru pe bunuri pentru ca s-a sustras platilor? Ca nu pricep!

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Eu n-am priceput cum sa alegi un presedinte de tara cu dosar penal pentru disparitia unei flote.
Daca faci un asemenea compromis, daca accepti ca Presedintele sa umble si sa chefuiasca cu interlopii si sa le boteze progeniturile, atunci ca primar de sector este acceptabil sa alegi un interlop.



Mergi la inceput