Robert Negoita - candidat la primaria sectorului 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Din cate imi amintesc, momentul era cand alianta (partidul) din care facea parte Base aparea ca pierzator al alegerilor (sau era Stolojan care candidase la ceva). Deci Base se referea la ai lui.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Mi se pare de necrezut, dar, din pacate, se pare ca este adevarat.
Iar scorul este incredibil pentru un asemenea personaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

din pacate a fost un vot politic. oamenii au votat contra partidului, satui de politica generala, nu a contat ce a facut omul. si LN chiar a facut.
eu sunt tare dezamagita de votul din sectorul 3. dar culmea, toti oamenii cu care am vorbit spuneau ca votul lor e la celalalt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si sa nu uitam momentul in care Robert Negoita a intrat in politica: era in perioada in care era cercetat pentru ca a derulat afaceri imobiliare de zeci de milioane de euro pe persoana fizica impreuna cu fratele sau si a eludat bugetul statului de TVA de cateva milioane bune (de euro). Statul il obligase sa treaca pe firma afacerile si sa plateasca impozitele.
Avea nevoie de protectie si hop! in tabare PSD. Cu asa un respect pentru bugetul public te intalnesti mai rar ...,

Edit: Sumele datorate ca TVA de fratii Negoita bugetului statului erau acum cativa ani de 26 milioane euro.
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/fiscul-a-pus-sechestru-pe-averea-fratilor-negoita-126875.html

un mizilic ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Exact, Aka, asta ma surprinde si pe mine cel mai mult. Toti oamenii pe care ii cunosc din sectorul 3 erau foarte multumiti de Liviu Negoita si au mers sa il voteze.
Eu sunt foarte surprinsa de diferenta mare de procent, chiar daca Robert N. ar fi castigat, dar la diferenta mai mica, nu se ridicau asa multe semne de intrebare...Spunea cineva de confuzia de nume, mi se pare putin probabil sa se voteze confundand numai intr-un singur sens si cu asa mare diferenta.
Nu locuiesc in sectorul 3, dar admiram acest sector si primarul care "l-a scos la lumina".
Sa fi pus la punct USListi o masinarie perfecta de fraudare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am ramas socata ca a iesti acest individ primar. Nu am cuvinte!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

O situatie asemanatoare este in judetul Neamt. Intr-o comuna limitrofa orasului Piatra Neamt este un primar pdl-ist care are dosare penale ptr vatamare corporala grava. Pe scurt a pus omu' (mai bine zis a tocmit in parcarea unui supermarket) batausi pentru "a aplica o corectie" unui viceprimar si unui consilier. Cei doi oamnei au fost gasiti pe campuri diferite, stalciti in bataie de au stat luni in spitale. Respectivul primar nu a patit absolut nimic, dosarele lui au fost extrem de tergiversate si mutate dintr-o instanta in alta si amanate, a candidat bine mersi acum si a iesit si primar. Sunt fapte de notorietate, toata lumea stie ce a facut primarul respectiv si totusi l-au votat. L-au votat ca-l iubesc, ca le-a facut comuna frumoasa (nu-i deloc as putea spune...), ca e un om bun nu se pune problema. Si totusi, a iesit primar.

In cazul lui Robert Negoita exista dosare penale, exista condamnari cu suspendare sau nu? Pe ce va bazati cand spuneti ca a facut trafic de minore parca si a apelat la prostituate?
Pentru ca daca sunt doar supozitii si campanii de presa, e de inteles cum a iesit. Ca si exemplul meu de mai sus.
Poate daca-l luau din primarie cu catuse la maini cum ar fi meritat altfel ar fi stat lucrurile acum. Poate au considerat ca orice om e nevinovat pana la proba contrarie.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ellinia, diferenta este ca acest om Robert Negoita nu a dovedit nimic in serviciul public pana acum. Primarul de care spui tu este in functie si a avut probabil argumente. Aici aceste argumente apartin primarului care tocmai si-a incheiat mandatul, pe care-l cheama Liviu Negoita.

In rest da, exista o similitudine: cel de care spui tu e nevinovat pana la sentinta definitiva , iar cel de care spunem noi e nevinovat pana la sentintele, ca e cercetat in mai multe dosare, care mai de care mai diverse (de la evaziune unde are niste sechestre, pana la dosare care se refera la retele de prostitutie). Pe de alta parte functia ii va cumpara o gura de oxigen pentru toate bubele pe care le are.

Care e mai grava, bataia, prostitutia, evaziunea fiscala? Eu nu as putea spune dar nu cred ca un om asupra caruia planeaza asa ceva trebuie sa ajunga macar aproape de vreo functie publica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Eu sunt convinsa ca in sectorul 3 a fost o confuzie de nume. Din pacate pe buletinul de vot Robert Negoita era pe prima pagina sau a doua, pe cand Liviu Negoita era printat mult mai in spate. Pe mine personal era sa ma deruteze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Ar pute fi aceasta explicatia...cine nu a citit cu atentie numele cum a vazut scris Negoita, gata a votat.
Locul unde le-a aparut numele pe buletinul de vot a fost stabilit dupa ordinea in care si-au depus candidatura oare?

Mergi la inceput